Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Nawożenie FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie przeczytacie o nawożeniu pól (fertilizing) w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

W tym miejscu dowiecie się, jak nawozić pola (fertilizing) w Farming Simulator 22: czym nawozić pola, czy się to opłaca.

W FS22 do wyboru macie jak zwykle: nawozy sztuczne w formie płynnej i sypkiej, ale również bardziej faworyzowane nawozy naturalne, typu gnojówka (otrzymywane oczywiście z hodowli zwierząt jako darmowy produkt uboczny). Podobnie jak to miało miejsce w poprzedzeniach częściach gry, dla zmaksymalizowania plonów wymagane jest podwójne nawiezienie pól. Dla maksymalnego efektu, należy wykonać nawożenie dwa razy (każde zwiększa plony o 23%). Nie możecie jednak tego zrobić, gdy roślina nadaje się już do zbioru.

Metody nawożenia gleby

Nawozy sztuczne zapewnią szubką pracę, jednak sporo kosztują. - Farming Simulator 22: Nawożenie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Nawozy sztuczne zapewnią szubką pracę, jednak sporo kosztują.

Rozrzutnik nawozu jak i opryskiwacze zużywają nawóz, nawet gdy stoją w miejscu, a narzędzie jest uruchomione. Z tego względu nigdy nie pozwalajcie, by używany był zbyt słaby ciągnik, który ograniczałby maksymalną szybkość pracy urządzenia do nawożenia.

Dostępnych jest wiele metod nawożenia gleby i zwiększania jej produktywności:

  1. Rzodkiew oleista - zasadzona na polu rośnie w ciągu jednego miesiąca i po jej zniszczeniu, poprzez kultywację / orkę, zapewnia 1 poziom nawiezienia pola. Dobra opcja na niemal darmowe nawiezienie pola w okresie pomiędzy zbiorem a siewem.
  2. Oprysk chemiczny - forma płynna nawozu. Te same urządzenia mogą wykonywać oprysk nawozem, ale i herbicydem, jeśli zostaną nim napełnione - ten zapewni ochronę przed chwastami.
  3. Nawóz sztuczny - pojemnik na nawóz sztuczny posiada wiele siewników / sadzarek. Rozrzutniki nawozu (niektóre) mogą również rozrzucać wapno, które potrzebne jest okresowo na polach.
  4. Obornik - forma stała nawozu naturalnego produkowanego przez krowy i świnie, gdy dostarczacie im słomę.
  5. Gnojówka - forma płynna nawozu naturalnego produkowanego przez zwierzęta.
  6. Kompost - ma formę płynną. Powstaje w biogazowni (musicie być w jej posiadaniu, by móc go wytwarzać), wykorzystując kiszonkę, gnojówkę lub obornik (przy okazji generuje dochód przetwarzając jeden nawóz w drugi).

Każda z metod różni się dostępnością, ceną, szybkością nawożenia i maszynami, jakie są dostępne dla konkretnych metod nawożenia.

Podwójne nawożenie za jednym razem

Wóz asenizacyjny może nawozić pole i gnojówką i kompostem. - Farming Simulator 22: Nawożenie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Wóz asenizacyjny może nawozić pole i gnojówką i kompostem.

Nowością w FS22 jest możliwość podwójnego nawiezienia pola za jednym razem. Opcja ta zarezerwowana jest jedynie dla nawozów naturalnych. Wystarczy w opcjach maszyny po jej podłączeniu do ciągnika wybrać opcję podwójne nawożenie, by przy jednym użyciu mieć w pełni nawiezione pole - oczywiście wykorzystacie wtedy dwukrotną ilość nawozu.

Kiedy nawozić?

Glebę możecie nawieźć przed orką / kultywacją / sianiem lub po - Farming Simulator 22: Nawożenie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Glebę możecie nawieźć przed orką / kultywacją / sianiem lub po. Możecie także w trakcie wzrostu roślin, lecz przed ich gotowością do zbioru. Aby nawieźć pole dwukrotnie, musicie wykorzystać w jednym miesiącu dwie różne substancje do nawożenia lub wykonać nawożenie pomiędzy pracami (np. przed i po siewie czy mulczowaniu).

Rzodkiew oleista

Do nawozu sypanego warto wykorzystać rozrzutnik marki Bredal (jeden z dwóch modeli), które wykorzystacie także to wapnowania. - Farming Simulator 22: Nawożenie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Do nawozu sypanego warto wykorzystać rozrzutnik marki Bredal (jeden z dwóch modeli), które wykorzystacie także to wapnowania.

Rzodkiew oleista to specyficzny typ rośliny. Po jej umieszczeniu w glebie wystarczy odczekać miesiąc, by była "gotowa do zbioru". W rzeczywistości nie zbiera się jej, a używa na niej kultywatora (lub nawet orki), by ją zniszczyć - spowoduje to ubogacenie gleby (1 stopień nawiezienia). Jest to "darmowa" (cena nasion) forma nawożenia, która wymaga jednak dodatkowej pracy z Waszej strony. Jednakże możecie to zadanie wykonać w przerwie między zbiorem a siewem.