Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Sianie i sadzenie FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 przeczytacie na temat siewu i sadzenia roślin.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

Poniższa strona opisuje temat siewu i sadzenia roślin w grze Farming Simulator 22. Dowiecie się o siewnikach (seeders) i sadzarkach (planters), jak napełniać siewniki, jak ich używać.

Kiedy i jak siać?

Zasiew lub sadzenie - to czynność, którą należy wykonać po przygotowaniu gruntu (orka / kultywacja). Dostępnych jest wiele maszyn przeznaczonych do tego zadania: znajdziecie je w zakładkach Siewniki oraz w zakładce Sadzarki. Odmienne typy maszyn służą do umieszczenia w glebie innych roślin. Wyjątkiem są: topole, trzcina cukrowa, ziemniaki. Te rośliny zasadzicie wyłącznie specjalnymi sadzarkami, które znajdziecie w sklepie, w kategoriach poświęconych danym roślinom.

Prawie wszystkie siewniki posiadają wbudowany kultywator (poza dwoma modelami z najwyższej półki). Niektóre z nich posiadają także pojemnik na nawóz stały (sztuczny) - jeśli nie napełnicie zbiornika maszyny, nie będzie on wykorzystywany.

Sadzarki zwykle nie posiadają kultywatorów, m.in. dlatego, że rośliny okopowe powinny być sadzone na zoranej ziemi. - Farming Simulator 22: Sianie i sadzenie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Sadzarki zwykle nie posiadają kultywatorów, m.in. dlatego, że rośliny okopowe powinny być sadzone na zoranej ziemi.

Po sianiu / sadzeniu nie wolno Wam używać pługu lub kultywatorów - spowoduje to zniszczenie nasion / sadzonek i konieczność ponownego obsiania roli. Warto jednak wykonać wałowanie, o ile nie zrobiliście tego wcześniej. Kolejno - nawożenie i czekanie na zbiory (o ile nie pojawią się w międzyczasie chwasty).

Napełnianie maszyn

Gdy podjedziecie maszyną do napełnienia w pobliże palet, możecie je napełnić - na panelu pomocy pojawi się nowy przycisk. - Farming Simulator 22: Sianie i sadzenie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Gdy podjedziecie maszyną do napełnienia w pobliże palet, możecie je napełnić - na panelu pomocy pojawi się nowy przycisk.

Siewnik bądź sadzarkę należy najpierw napełnić. Możecie to zrobić przy sklepie, zakupując palety z Ziarnem oraz Nawozem sztucznym. Możecie je również uzupełniać ładowaczem, gdy przewieziecie materiały w inne miejsce - przenosząc rozsypane ziarna / nawóz łopatą z ziemi; możecie także zabudować specjalne silosy napełniane nasionami / nawozem, umieścić w pobliżu pól, by zawsze mieć dostęp do zasobów.

Powiększanie pojemności siewników

Jeśli posiadacie niższy model siewnika lub sadzarki, przydatne będzie rozszerzenie zbiorników - Farming Simulator 22: Sianie i sadzenie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Jeśli posiadacie niższy model siewnika lub sadzarki, przydatne będzie rozszerzenie zbiorników. Taką funkcję spełnia urządzenie KUHN TF1512 (zakładka Siewniki), które podłączone na przedzie ciągnika zapewni dodatkowy zbiornik na nawóz i nasiona - działa z każdym siewnikiem / sadzarką wykorzystującymi nawóz sztuczny i ziarna. Dodatkowo działa jako obciążnik, poprawiając trakcję. Podobne urządzenie znajdziecie w zakładce Sadzarki: Lemken Solitair 23, lecz nie magazynuje ono ziarna / nasion, jedynie nawóz.