Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Wapnowanie FS 22 poradnik, wskazówki

Niniejsza strona wyjaśnia proces wapnowania (lime) w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

Na tej stronie dowiecie się, czym jest wapnowanie (lime) w Farming Simulator 22, kiedy należy je wykonywać, skąd pozyskać wapno.

Czym jest wapnowanie?

Wapnowanie służy zapewnieniu glebie optymalnej kwasowości. Jest to czynność wykonywana sporadycznie i nie ma nic wspólnego z nawożeniem: jeśli nie dacie wapna, gdy jest potrzebne, plon zmaleje. Jeśli rozrzucicie wapno, wyrówna to tylko "karę", ale nie zostanie potraktowane jako nawożenie: nadal czeka Was podwójne, jeśli chcecie zmaksymalizować zbiory. Pola wymagające wapnowania oznaczone są na mapie kolorem turkusowym. Wapnowanie okresowe można wyłączyć w opcjach gry - domyślnie opcja jest włączona. Będziecie musieli wapnować pole co 3 zbiory.

Jak wapnować pole?

Do wykonania wapnowania potrzebujecie rozrzutnika: znajdziecie je w sklepie w zakładce Rozrzutniki nawozu - Farming Simulator 22: Wapnowanie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Do wykonania wapnowania potrzebujecie rozrzutnika: znajdziecie je w sklepie w zakładce Rozrzutniki nawozu. W domyślnej wersji gry są tylko dwie maszyny zajmujące się rozprowadzaniem wapna, marki Bredal - K105 i K165, różniące się jedynie pojemnością. W obu maszynach można zamontować także system rozrzutnika zwiększający szerokość pracy o 6m (do wybrania przy zakupie lub modyfikując w warsztacie).

Aby użyć maszyny, wystarczy podpiąć ją pod ciągnik, napełnić i uruchomić. Wyłączajcie rozrzutnik podczas jazdy poza polem, by oszczędzać wapno, nie używajcie także ciągników o niskiej mocy, by pracować cały czas z pełną prędkością (rozrzutnik nie zużywa wapna na "metr pola" tylko określoną ilość na każdą sekundę pracy).

Napełnianie maszyny wapnem

Aby napełnić maszynę, możecie zakupić wapno w workach w sklepie i na paletach - Farming Simulator 22: Wapnowanie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Aby napełnić maszynę, możecie zakupić wapno w workach w sklepie i na paletach. Jest to jednak droższa opcja: taniej będzie znaleźć na mapie stację wapnowania (Lime station), która napełni Waszą maszynę o żądaną ilość po niższej cenie (i szybciej). Pamiętajcie, by wcześniej odkryć pokrywę urządzenia.