Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Kultywacja FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 dowiecie się, czym jest kultywacja i jak ją przeprowadzać.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

Kultywacja to jedna z prac w Farming Simulator 22. Z tego miejsca w poradniku dowiecie się: jakich maszyn używać, kiedy wykonywać kultywację.

Czym jest kultywacja?

Kultywacja to podstawowa czynność, którą wykonujecie po każdym zbiorze roślin - Farming Simulator 22: Kultywacja - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Kultywacja to podstawowa czynność, którą wykonujecie po każdym zbiorze roślin. Jako że kultywacja jest lżejszą pracą od orki, należy ją wykonywać zawsze, gdy orka nie jest wymagana. W wielu przypadkach możecie połączyć kultywację z sianiem / sadzeniem a nawet jednoczesnym nawożeniem, używając wielofunkcyjnych maszyn.

Jak kultywować pole?

Aby użyć kultywatora, stając przed pustym polem po zbiorach, należy:

  1. Rozłożyć kultywator,
  2. Opuścić kultywator,
  3. Opcjonalnie aktywować zasiew lub nawożenie.
Dostępne są różne maszyny do wykonywania tej pracy: kultywatory, brony mechaniczne i brony talerzowe - wszystkie te urządzenia przygotowują pole pod uprawy - Farming Simulator 22: Kultywacja - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Dostępne są różne maszyny do wykonywania tej pracy: kultywatory, brony mechaniczne i brony talerzowe - wszystkie te urządzenia przygotowują pole pod uprawy. Główna różnica między tymi urządzeniami to:

  1. szybkość pracy,
  2. cena,
  3. powierzchnia pracy,
  4. wymagana moc ciągnika,
  5. zgodność z innymi maszynami, jak siewniki - w tej ostatniej kategorii wygrywają kultywatory, choć faktycznie ich szybkość pracy jest niższa niż bron.

Jeśli wykonujecie orkę, nie musicie później wykonywać kultywacji - nie jest to w żaden sposób dodatkowo nagradzane. Innymi słowy: albo orka albo kultywacja, przy czym niektóre rośliny nagradzają cięższą orkę lepszym plonem.

Kultywację należy wykonywać po każdym zbiorze, lecz wcześniej warto wykonać mulczowanie.