Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Pracownicy FS 22 poradnik, wskazówki

Ta strona poradnika do Farming Simulator 22 opisuje sposób zatrudniania i zarządzania pracownikami.

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2021

Na poniższej stronie poradnika do Farming Simulator 22 dowiecie się, jak zatrudniać i zarządzać pracą pracowników: jaki zadania mogą podejmować pracownicy, czy jest to związane z opłatami, jakie opcje można ustawić względem pracowników, jak zlecić pracownikowi zadanie transportu.

Zlecanie prac pracownikom

Pracownicy to podstawa dobrze działającego przedsiębiorstwa - Farming Simulator 22: Pracownicy - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pracownicy to podstawa dobrze działającego przedsiębiorstwa. Prawie każdą pracę możecie zlecić pracownikom. Będą oni pobierać pensję za czas pracy oraz - w zależności od ustawień - mogą pobierać opłatę za paliwo, nasiona czy nawóz. W ustawieniach możecie zmodyfikować opcje by określić, czy pracownicy mają używać zasobów pojazdu / maszyny, czy też nie - wtedy np. z pojemnika z nasionami nie ubędzie ani gram nasion, lecz zapłacicie za nie z własnej kieszeni pośrednio przez pracownika.

Pilnujcie, by pracownicy nie nabywali samodzielnie niektórych dóbr, jak choćby nawozu naturalnego, jeśli posiadacie go na stanie. Będziecie wtedy płacić za darmowy nawóz, który posiadacie, a z magazynu go nie ubędzie.

Jak zatrudnić pracownika?

Aby zatrudnić pracownika, wystarczy podczas pracy lub po ustawieniu maszyny przed polem gotowym do prac wcisnąć przycisk H (B / O na padzie). Tym samym przyciskiem zatrzymacie jego pracę.

Czasami pracownicy nie będą chcieli wykonywać określonych prac, jeśli wydają się one dla nich "nielogiczne" - np. pracownik może nie chcieć orać pola, na którym coś rośnie. W takim przypadku najlepiej samodzielnie rozłożyć sprzęt i pokonać kilka metrów po polu po czym aktywować pracownika.

Czasem mogą nie chcieć wykonać prac z wykorzystaniem zespołu pojazdów: np. z mulczerem podpiętym na przedzie pojazdu, lecz podpiętym odwrotnie do kierunku jazdy (posiada on dwa punkty podpięcia do ciągnika).

Transport

W Farming Simulator 22 dużą wagę przywiązuje się do transportu. Z tego też względu wprowadzono nową opcję: zlecania zadań transportu pojazdów - czy to ze sklepu, czy z garażu na pole lub ciężarówką do skupu. Umożliwi Wam to zrzucenie na pracowników jeszcze większej ilości zadań, dzięki czemu będziecie wykonywać w danej chwili te zadania, na które macie ochotę.

Jak przydzielić zadanie transportu - Farming Simulator 22: Pracownicy - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Jak przydzielić zadanie transportu?

Aby przydzielić zadanie transportu dla pracownika, wybierzcie drugą pozycję z menu z ikoną kierownicy. Wybierzcie pojazd i przycisk z dolnego panelu Stwórz pracę (Create a job), a następnie pozycję z menu po lewej odnośnie lokacji. Teraz zaznaczcie miejsce na mapie, w które chcecie, by pracownik się udał i ustalcie zwrot (w którą stronę pojazd ma być skierowany). Jeśli podpięta jest jakaś maszyna do ciągnika, otrzymacie od razu opcję np. orki na wskazanym polu. Na końcu kliknijcie przycisk Rozpocznij pracę (Start a job) z dolnego panelu.

Aby zminimalizować ryzyko, że pracownik utknie gdzieś po drodze, starajcie się podpinać do maszyny proste w transporcie rzeczy: duże maszyny, jak pługi możecie załadować na lawetę, nie próbujcie także wozić hederów w kombajnie bez przyczepki założonych na kombajn. Pracownicy zwykle wybierają drogi asfaltowe, dlatego ustalenie miejsca docelowego także jest nie bez znaczenia (będą omijać pola uprawne, by ich nie zniszczyć).

Ustawienia pracowników

W opcjach gry ostatnie pozycje ustawień poświęcone są pracownikom - Farming Simulator 22: Pracownicy - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

W opcjach gry ostatnie pozycje ustawień poświęcone są pracownikom. Domyślnie wszystkie opcje są aktywne. Możecie ustawić automatyczny zakup: nasion, paliwa, nawozu sztucznego oraz nawozów naturalnych - gnojówki i obornika. Wyłączenie tych opcji jest szczególnie ważne na początku gry, gdy nie macie pieniędzy - pracownicy pobierają za materiały opłatę w wysokości cen rynkowych, a czasem i trochę więcej.

Problemy z pracownikami

Jeśli graliście w poprzednią część gry, macie świadomość, że pracownicy często nie wykonują swojej pracy w sposób właściwy i wskazany - w FS22 wiele się nie zmieniło.

  1. Pracownik, który utknął bądź czeka na opróżnienie maszyny, nadal pobiera pensję.
  2. Pracownicy często mogą zawiesić się, gdy teren wokół pola jest nierówny lub znajdują się na nim drzewa.
  3. Informacje o problemach pracowników wyświetlane są w górnym prawym rogu jako komunikaty w kolorze pomarańczowym. Szybko jednak znikają, dlatego pamiętajcie, by sprawdzić co jakiś czas, co robią Wasi podwładni.
  4. Pracownicy mogą czasem wykonywać niektóre zadania w kontraktach, lecz częściej musicie sami zadbać o wykonanie niektórych kroków.
Pozostawione nieobrobione przez pracowników fragmenty pola to norma szczególnie w ciasnych okolicach. - Farming Simulator 22: Pracownicy - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Pozostawione nieobrobione przez pracowników fragmenty pola to norma szczególnie w ciasnych okolicach.
  1. Na polach z małą ilością miejsca na obrzeżach, pracownicy zwykle poradzą sobie poprzez zmniejszenie obszaru pracy. Stąd na krawędziach często znajdziecie fragmenty nieobrobione. Najlepiej zawsze po pracowniku poprawić obrobienie pola na krawędziach przejeżdżając maszyną wokoło pola.
  2. Pracownik używający kombajnu może zatrzymać się, jeśli w pobliżu niego znajduje się przyczepa (chcąc rozładować zbiornik, lecz nie mając dostępu do przyczepy, jeśli jest zakryta lub znajduje się pod złym kątem).
  3. Wykonując prace na obsianym polu - nawożenie czy zbiory - miejcie na uwadze, że sposób poruszania się pracowników, szczególnie przy nawracaniu, jest dość chaotyczny, i nierzadko mogą oni wjechać i zniszczyć plony. Umieszczajcie w ich pojazdach wąskie opony, gdy wykonujecie takie prace.
  4. Niektórzy pracownicy w ogóle nie radzą sobie z ręczną skrzynią biegów przy pracy na obciążeniu / nierównym terenie. Monitorujcie ich pracę.

Stan pracy pracowników możecie obserwować w panelu pracowników (druga pozycja menu, z ikoną kierownicy). Aby sprawdzić, co robi pracownik, możecie także przełączyć się na maszynę, której używa - nie spowoduje to zaprzestania jego pracy.