Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Napełnianie zbiorników maszyn FS 22 poradnik, wskazówki

Z tej strony poradnika do Farming Simulator 22 dowiecie się, jak napełniać (refill) zbiorniki w pojazdach i maszynach używając nasion i nawozów.

Ostatnia aktualizacja: 2 grudnia 2021

Na poniższej stronie poradnika do Farming Simulator 22 przeczytacie, jak napełniać (refill) zbiorniki w pojazdach i maszynach: jak załadować nasiona i nawóz do siewnika (seeder) lub sadzarki (planter), jak transportować nasiona, gdzie można uzupełnić pojemniki w maszynach wapnem.

Wiele maszyn wymaga napełniania zbiorników. O ile jest to łatwe w przypadku tankowania pojazdów czy napełniania przyczepki z silosu - gdyż w obu przypadkach wystarczy ustawić się w odpowiednim miejscu i nacisnąć wskazany klawisz - o tyle może niektórym przysporzyć problemów napełnianie innych zbiorników, jak: siewniki, opryskiwacze czy rozrzutniki obornika.

Aby uzupełniać nasiona czy nawóz syntetyczny, musicie nabyć je w sklepie - Farming Simulator 22: Napełnianie zbiorników maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Aby uzupełniać nasiona czy nawóz syntetyczny, musicie nabyć je w sklepie. Dostępne są różne surowce pakowane na paletach lub w workach. Należy podjechać maszyną blisko zakupionej palety i wtedy rozpocząć napełnianie (w panelu pomocy pojawi się informacja o możliwości napełniania). Czasami jednak urządzenie należy wcześniej otworzyć, np. klapę czy osłonę. Urządzenia niejednokrotnie należy napełnić kilkoma workami, by je zapełnić.

Najczęstszy błąd to znajdowanie się za daleko od miejsca ładunku / rozładunku. Pamiętać należy, że to nie ciągnik, a maszyna / przyczepa ma się znajdować blisko celu.

Aby mieć dostęp do wybranych materiałów w pobliżu Waszych pól, możecie worki czy palety przetransportować w dowolne miejsce i tam pozostawić - Farming Simulator 22: Napełnianie zbiorników maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Aby mieć dostęp do wybranych materiałów w pobliżu Waszych pól, możecie worki czy palety przetransportować w dowolne miejsce i tam pozostawić. Jeśli nie lubicie jednak ręcznie ładować małych palet, możecie także napełnić workami przyczepki. Możecie wysypać materiały w pobliżu pola, na którym ich używacie i napełnić maszyny bezpośrednio "z kupki" - wygodną opcją będzie wcześniej umieszczenie tam innej tekstury, np. asfaltu, zamiast trawy w narzędziach równania terenu.

W podobny sposób uzupełniać możecie np. wodę w cysternach lub paliwo (w specjalnych cysternach na paliwo, nie może być to ta sama co na wodę). Dzięki temu macie dostęp do nich w wybranym miejscu.

Aby napełnić siewniki z kupek surowców, musicie załadować je z użyciem łopaty, podłączonej do ładowacza czołowego ciągnika lub innej ładowarki - Farming Simulator 22: Napełnianie zbiorników maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Aby napełnić siewniki z kupek surowców, musicie załadować je z użyciem łopaty, podłączonej do ładowacza czołowego ciągnika lub innej ładowarki.

Pewnym wyjątkiem od reguły jest wapno, które możecie uzupełnić także w specjalnych stacjach oznaczonych na mapie, podjeżdżając maszyną pod znacznik i klikając uzupełnianie - Farming Simulator 22: Napełnianie zbiorników maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pewnym wyjątkiem od reguły jest wapno, które możecie uzupełnić także w specjalnych stacjach oznaczonych na mapie, podjeżdżając maszyną pod znacznik i klikając uzupełnianie. Wapno jest jednak dostępne także w workach w sklepie.

W opcjach gry możecie ustalić, czy pracownicy mają wykorzystywać napełnione urządzenia czy jednak mają nabywać potrzebne materiały samodzielnie - Farming Simulator 22: Napełnianie zbiorników maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

W opcjach gry możecie ustalić, czy pracownicy mają wykorzystywać napełnione urządzenia czy jednak mają nabywać potrzebne materiały samodzielnie. Zwiększy to jednak koszt użytkowania urządzeń, lecz nie będzie wcale wymagane ich napełnianie, chyba że sami będziecie chcieli pracować urządzeniem. Z wybranych opcji możecie ustalić, które materiały mają być napełniane, wliczając paliwo i nawóz naturalny (nawet, jeśli nie posiadacie go na składowaniu).

W panelu Budowy znajdziecie zakładkę Zbiorniki - Farming Simulator 22: Napełnianie zbiorników maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

W panelu Budowy znajdziecie zakładkę Zbiorniki. Możecie w nich zakupić wskazane zbiorniki - służą za zdalny punkt zakupu konkretnych towarów: nawozu stałego, płynnego, paliwa, wody oraz zbiornik Karma 16, w którym zakupicie Ziarno oraz Paszę mieszaną (dla krów). Po zakupie podejdźcie do zbiornika i zakupcie wybraną ilość surowca. Następnie napełnijcie z niego bezpośrednio maszyny.

Wiedzcie, że zbiorniki pojazdów można w każdej chwili opróżnić - Farming Simulator 22: Napełnianie zbiorników maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Wiedzcie, że zbiorniki pojazdów można w każdej chwili opróżnić. Może być to przydatne, gdy chcecie np. wykorzystać kultywator, ale nie siać (i aby pracownik tego nie robił), by przetransportować palety - do takiej formy wyładowują się zbiorniki - lub aby zmienić typ używanego środka (np. do oprysków: nawóz płynny lub herbicyd).