Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Przewijanie czasu i sen FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika dowiecie się, jak możecie przyspieszyć upływ czasu w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2021

Na poniższej stronie przeczytacie o tym, jak przyspieszyć / spowolnić czas w Farming Simulator 22, jak skorzystać z opcji snu, do czego wykorzystać zmienne tempo rozgrywki.

W Farming Simulator 22 czas odgrywa znaczącą rolę. Domyślnie doba trwa 24 godziny, jeden dzień to jeden miesiąc, a 12 miesięcy to rok - macie możliwość wydłużenia trwania miesiąca o wybraną ilość dni w opcjach gry. Warto wiedzieć, że możecie dynamicznie zmieniać tempo rozgrywki. Jest to oczywiście przydatne, gdy zakończycie prace na dany dzień/miesiąc i chcecie szybko przejść do dnia następnego. Dzięki opcji sterowania czasem możecie zmieniać mnożnik czasu od 0.5x czasu rzeczywistego, do 120x przyspieszenia (czyli doba trwa 12 rzeczywistych minut).

Możecie przewijać czas także bezpośrednio w trakcie rozgrywki: użyjcie do tego celu klawiszy 7 i 8 - Farming Simulator 22: Przewijanie czasu i sen - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Możecie przewijać czas także bezpośrednio w trakcie rozgrywki: użyjcie do tego celu klawiszy 7 i 8. Pad nie ma domyślnie przypisanych klawiszy sterowania czasem, lecz mogą zostać ustalone w menu gry.

Wasz bohater może również skorzystać ze snu, aby przewinąć natychmiastowo czas - Farming Simulator 22: Przewijanie czasu i sen - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Wasz bohater może również skorzystać ze snu, aby przewinąć natychmiastowo czas. Aby skorzystać ze snu, musicie posiadać dom - gospodarstwo (Farmhouse) - możliwy do wybudowania podobnie jak inne nieruchomości, z menu budowy. Podejdźcie do drzwi frontowych i wejdźcie w interakcję z niebieskim znacznikiem, by rozpocząć sen.

W porównaniu z poprzednią częścią gry, teraz możecie spać, kiedy chcecie, by przewinąć nawet całą dobę.

Czasem opcja sterowania czasem może być przydatna także w innych sytuacjach. Do takich należą:

  1. Spowolnienie czasu, by wykonać wszystkie prace (np. zbiory) przed końcem terminu zbiorów (wtedy rośliny ulegną zniszczeniu),
  2. Podczas wypożyczania sprzętu oraz korzystania z usługi najmu pociągu,
  3. Aby poczekać na optymalne ceny w skupie, które wahają się dynamicznie w ciągu doby, oraz by spowolnić czas i dojechać do skupu, gdy cena jest optymalna.

Warto mieć na uwadze, że stan roślin (wzrost, pojawianie się chwastów) zmienia się dokładnie o północy, przy rozpoczęciu kolejnej doby.