Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Kontrakty i zlecenia FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 przeczytacie o mechanice misji, zleceń, kontraktów (contracts).

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2021

W tym miejscu dowiecie się, jak działają kontrakty (contracts) / zlecenia / misje w Farming Simulator 22: czy opłaca się pobierać misję, czy można wykonać misję własnymi maszynami, czy można używać sprzętu z misji na własnym polu oraz czy można "okraść" zleceniodawcę podczas zbiorów.

W czasie wolnym lub gdy wyjątkowo brakuje Wam pieniędzy, możecie podjąć się dostępnych misji od innych właścicieli pól. Zadania możecie wykonać własnymi maszynami lub wypożyczonymi: w drugim przypadku zostanie nieznacznie obcięta Wam pensja za wypożyczenie maszyn. Nie możecie też wypożyczyć tylko wybranych maszyn: od razu dostajecie zestaw, którym możecie wykonać całe zlecenie. Możecie jednak użyć własnych urządzeń, jeśli np. posiadacie mocniejszy ciągnik czy pojemniejszą naczepę. Zadania pojawiają się co jakiś czas, w zależności od miesiąca - nie liczcie na wiele zadań w zimie.

By ukończyć zadanie, musicie wykonać wszystkie wskazane prace, dopiero wtedy możecie liczyć na wynagrodzenie - Farming Simulator 22: Kontrakty i zlecenia - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

By ukończyć zadanie, musicie wykonać wszystkie wskazane prace, dopiero wtedy możecie liczyć na wynagrodzenie. Co ciekawe do części zadań możecie zatrudnić pracowników (z powodzeniem możecie zatrudnić ich do transportu maszyn / dóbr). Podjęcie się zadania nie ogranicza Was w możliwości przełączania się pomiędzy swoimi pojazdami i wykonywania własnych zadań w międzyczasie. Jeśli jednak nie zdążycie wykonać niektórych zadań w ciągu danego miesiąca, zostaną uznane za niepowodzenie.

Nie możecie wykorzystywać pożyczonego sprzętu w innych misjach ani na własnym polu - gdy tego spróbujecie, otrzymacie właściwy komunikat, że nie znajdujecie się w miejscu zadania i urządzenie nie będzie funkcjonować.

Niektóre misje mogą być bardzo łatwe i opłacalne, do takich zadań należą opryski czy koszenie trawy. Największym problemem z reguły może być przetransportowanie maszyn (które pojawiają się w sklepie, jeśli je wypożyczycie). Podejmowanie się zadań jest także świetnym samouczkiem oraz okazją do przetestowania wielu nowych maszyn, jeśli je wypożyczycie.

Możecie porzucić zadanie, jeśli nie chcecie go już wykonywać - Farming Simulator 22: Kontrakty i zlecenia - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Możecie porzucić zadanie, jeśli nie chcecie go już wykonywać. Możecie być jednak zobligowani do uregulowania pewnych należności. Uprzedzając pomysł: jeśli spróbujecie ukraść plony, zostaniecie rozliczeni za ich niedostarczenie zleceniodawcy po aktualnej cenie rynkowej. Jednakże: dopóki nie "odbierzecie nagrody" za zlecenie, kwota kary nie zostanie potrącona z Waszego konta - można więc potraktować to jako alternatywną pożyczkę w formie płodów rolnych. Mimo wszystko, możecie na takim działaniu zarobić, o ile poczekacie na wyższą cenę sprzedaży roślin w skupach lub wykorzystacie łańcuchy produkcyjne w posiadanych fabrykach.