Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Łańcuchy produkcyjne FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 przeczytacie o tym, jak skutecznie prowadzić łańcuchy produkcyjne w swoim gospodarstwie.

Ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2021

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 poznacie informacje dotyczące łańcuchów produkcyjnych: jak działają, jakie są dostępne receptury, które produkty można przetworzyć. Dowiecie się także jak zacząć od budowy / zakupu fabryki (factory) i jak monitorować produkcję.

Czym są łańcuchy produkcji

Jedną z bardzo dużych nowości w Farming Simulator 22 jest wprowadzenie łańcuchów produkcyjnych. O co chodzi? Zamiast sprzedawać zboże, mleko i jaja za gotówkę, wytwórz z nich ciasto, które sprzedasz w cukierni. Podobnych łańcuchów produkcyjnych jest w grze wiele i dotyczą niemal każdej pracy, którą możecie się podjąć. Nie tylko pomaga to zwiększyć poziom skomplikowania rozgrywki, ale również wymusić na swojej farmie uprawę i hodowlę różnych gatunków roślin/zwierząt.

Łańcuchy produkcyjne oparte są o przepisy - Farming Simulator 22: Łańcuchy produkcyjne - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Łańcuchy produkcyjne oparte są o przepisy. Najbardziej podstawowe produkty wystarczy obrobić dostarczając je do odpowiedniej przetwórni, takie jak mąka, rodzynki, oliwa czy sok winogronowy. Niektóre znajdują się na mapie świata, inne można/trzeba zakupić. Bardziej złożone produkty jak wypieki (ciasta, chleby) wymagają kilku składników, w tym nie jedynie pochodzenia roślinnego ale również zwierzęcego.

Oczywiście wykorzystanie produkcji nie jest obowiązkowe i jeśli gracz woli uprawiać wielohektarowe pola monokulturowe, by na nich zarabiać, może taką strategię przyjąć - Farming Simulator 22: Łańcuchy produkcyjne - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Oczywiście wykorzystanie produkcji nie jest obowiązkowe i jeśli gracz woli uprawiać wielohektarowe pola monokulturowe, by na nich zarabiać, może taką strategię przyjąć.

Przepisy

W łańcuchach produkcyjnych w pierwszej kolejności należy poznać przepisy - co można zrobić z czego. Pozwoli Wam to skutecznie zaplanować, co chcecie uprawiać / hodować, by móc samodzielnie wytwarzać dane produkty zamiast sprzedaży nieprzetworzonych towarów.

Powyższa oficjalna grafika prezentuje schemat produkcji poszczególnych towarów - Farming Simulator 22: Łańcuchy produkcyjne - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Powyższa oficjalna grafika prezentuje schemat produkcji poszczególnych towarów.

Jak zacząć - zakup budynków

Jeśli spróbujecie po prostu zawieźć np. wełnę do przędzalni, otrzymacie jedynie pieniądze za sprzedaż. Aby rozpocząć zabawę z łańcuchami produkcji, musicie nabyć budynek produkcyjny. Każdy z budynków przyjmuje inne towary i produkuje inne dobra. Możecie sprzedawać pełne produkty lub pół-produkty (np. możecie w Przędzalni wytworzyć tkaninę, ale nie musicie jej przetwarzać w ubrania, które są kolejnym etapem produkcji).

Budynki możecie zakupić w mieście: na każdej mapie znajdują się wszystkie możliwe fabryki i przetwórnie - Farming Simulator 22: Łańcuchy produkcyjne - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Budynki możecie zakupić w mieście: na każdej mapie znajdują się wszystkie możliwe fabryki i przetwórnie. Aby nabyć budynek, podejdźcie do niego i wejdźcie w znacznik klucza.

Takie same budynki w tej samej cenie możecie nabyć poprzez panel Budowy. Dlaczego więc kupować budynki zamiast je budować? Ze względu na oszczędność miejsca. Jeśli jednak nie chcecie jeździć daleko do skupu, lepszym pomysłem będzie zbudować punkt w pobliżu.

Produkcja

Gdy nabędziecie pierwsze budynki produkcyjne, przepisy oraz panel monitorowania działania fabryk będzie dostępny w menu gry - Farming Simulator 22: Łańcuchy produkcyjne - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Gdy nabędziecie pierwsze budynki produkcyjne, przepisy oraz panel monitorowania działania fabryk będzie dostępny w menu gry. Każdy przepis wymaga jednego lub więcej (zależnie od przepisu) składników dostarczonych do fabryki. Produkcja nie ruszy, jeśli nie dostarczycie wszystkich składników w złożonych przepisach. Fabrykę musicie także włączyć - w panelu po wybraniu przepisu i dostarczeniu surowców wybierzcie przycisk aktywacji z dolnego panelu.

Za każdą godzinę czasu pracy fabryki pobierane są niewielkie pieniądze - Farming Simulator 22: Łańcuchy produkcyjne - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Za każdą godzinę czasu pracy fabryki pobierane są niewielkie pieniądze. Każda fabryka i produkt posiadają własny "przerób" - ilość produktów tworzonych na godzinę (np. Przędzalnia przetwarza 2x 60 wełny na godzinę). Różne materiały mogą generować różne ilości produktu końcowego:

Fabryka nie wystartuje, dopóki jej nie uruchomicie. Nie zapomnijcie więc z menu w zakładce Łańcuchy produkcyjne włączyć fabryki ustawiając wybrany przepis.