Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
... poradnik w przygotowaniu ...
Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Country roads, take me home Farming Simulator 22 poradnik to zbiór najlepszych porad do tego zaawansowanego symulatora farmy. Podpowiadamy jak uprawiać pola, prowadzić hodowlę, w jakie maszyny inwestować i jak skutecznie rozwijać ekonomię swojego gospodarstwa.

Poradnik do gry Farming Simulator 22 ma na celu wprowadzić każdego z graczy w świat wirtualnego farmingu i hodowli. Z jego treści dowiecie się, jak rozpocząć przygodę z FS22, niezależnie od tego, czy jesteście amatorami serii, czy weteranami poprzednich serii.

Pierwsze strony poradnika skupiają się na dostarczeniu najlepszych tricków na start (np. które maszyny wybrać na start, jakie lokacje będą najbardziej sprzyjające na początek) oraz wyjaśniają podstawy rozgrywki, m.in: jak zakupić i modyfikować maszyny, zarabianie pieniędzy – sprzedaż płodów rolnych i zwierząt oraz system ekonomii, zatrudnianie pracowników. Nie zabrakło także opisu cyklów pogodowych i tego, jak wpływają na całokształt rozgrywki. Wyjaśnimy także jak działa rozgrywka dla wielu graczy.

Główna część poradnika skupia się na uprawach i hodowlach, czyli sercu rozgrywki w Farming Simulator 22. Dowiecie się stąd jak uprawiać poszczególne gatunki roślin, uwzględniając poszczególne etapy, ich kolejność, oraz jak wpływać na efektywność. Przeczytacie, jak działa system pór roku oraz jak posługiwać się kalendarzem upraw. Poznacie również zastosowanie konkretnych typów maszyn w pracach polowych. Podobnie i z hodowlą: poznacie wszystkie zwierzęta hodowlane, ich wymagania i sposoby zarobku na każdym z nich. Poznacie także aktywności dodatkowe, jak sadownictwo czy leśnictwo.

Oddzielna sekcja poradnika została przeznaczona na opis maszyn. Jeśli nie wiesz, jak używać i gdzie wykorzystać nietypowy sprzęt, musisz sprawdzić opis maszyn. Wybrane zostały także najlepsze i najciekawsze sprzęty posiadające bardziej szczegółowy opis działania i rozbudowy, a także ich ukryte zastosowania.

Umieściliśmy także informacje na temat sterowania na klawiaturze oraz przy użyciu pada, obszerny poradnik trofeowy oraz zestawienie wymagań sprzętowych, wraz z opisem ustawień graficznych dla optymalizacji płynności rozgrywki na słabszym sprzęcie.

Farming Simulator 22: Podstawy

W rozdziale Podstawy znajdziecie informacje teoretyczne jak i praktyczne dotyczące mechaniki gry oraz pierwszych kroków dotyczących rozgrywki, szczególnie o zmianach względem Farming Simulator 19

 1. Rozszerzenia DLC – tu pojawiać się będą informacje dotyczące wydawania kolejnych rozszerzeń do gry FS22.
 2. FS19 i FS22 – podobieństwa i różnice – ten rozdział traktuje o kluczowych nowościach w Farming Simulator 22 względem poprzedniej części. Każdy, kto jest zaznajomiony z tytułem o numerze 19, powinien przeczytać ten rozdział w pierwszej kolejności.
 3. Pory roku – opis systemu pór roku. Czym zająć się w zimie, kiedy sadzić rośliny i jak posługiwać się kalendarzem upraw.
 4. Łańcuchy produkcyjne – w tym miejscu zdobędziecie informacje na temat działania łańcuchów produkcyjnych: czym są, jak na nich zarobić, jakie produkty są z nimi powiązane.
 5. Misje i zadania FS22 oferuje początkującym graczom (i nie tylko) system zadań i misji od NPC. Można na nich sporo zarobić, jednak odciągają uwagę od zajmowania się własnym gospodarstwem.

Rozdział Podstawy jest w przygotowaniu

Farming Simulator 22: FAQ

Rozdział FAQ poradnika zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w grze Farming Simulator 22.

Rozdział FAQ jest w przygotowaniu

Farming Simulator 22: Prace na polu

Prace na polu to główny rozdział poradnika do Farming Simulator 22. Omawia szczegółowo każdy etap prac na roli, przygotowując ją pod uprawy. W FS22 poza znanymi czynnościami typu: orka, kultywacja, sianie i sadzenie oraz odchwaszczanie, nadal pozostaną sporadyczne etapy wapnowania. Nowością jest zbieranie kamieni oraz modyfikacja nawożenia.

 1. Tworzenie i usuwanie pól – tu przeczytacie o tym, jak tworzyć i usuwać pola uprawne z zakupionych gruntów.
 2. Wapnowanie – wapnowanie ma za zadanie zbalansować odczyn gleby. Jest to czynność wymagana przy tworzeniu nowych pól.
 3. Odkamienianie – to nowa praca wprowadzona w FS22. Pozbycie się kamieni z pola używając do tego specjalnych maszyn, ma duże znaczenie dla efektywności prowadzenia upraw.
 4. Orka – orka to podstawowa czynność przygotowująca pola do upraw; opcjonalna dla zbóż, wymagana dla roślin okopowych przed sadzeniem. Zajmuje więcej czasu niż kultywacja.
 5. Kultywacja – kultywacja pozwala zagrabić, wyrównać i napowietrzyć glebę, by przygotować ją na kolejny siew. Czynność wymagana do wykonania po każdych zbiorach, może być połączona z siewem / nawożeniem, jeśli zakupicie odpowiednie maszyny.
 6. Sianie i sadzenie – zboża siejemy, warzywa sadzimy – znajdziecie gamę odpowiednich produktów dla odpowiednich zastosowań oraz maszyny dostosowane do Waszych potrzeb.
 7. Odchwaszczanie – na każdym polu z czasem pojawią się chwasty. Używajcie wąskich kół i odpowiednio manipulujcie technikami szybkości wzrostu, by pozbyć się tego co rośnie obok Waszych upraw.
 8. Nawożenie – nawożenie w FS22 jest szerokim tematem, ze względu na dostępne metody i sposoby nawożenia oraz dostępne narzędzia.

Rozdział Prace na polu jest w przygotowaniu

Farming Simulator 22: Sadownictwo

Jako że Sadownictwo jest nowością w Farming Simulator 22, został im poświęcony własny rozdział poradnika. Wraz z premierą dostępne są dwa gatunki owoców do uprawy: winogrona oraz oliwki. Wymagają założenia sadów na własnych polach, użycia specjalnych maszyn i wykonania innych prac niż na roli. Biorą także udział w łańcuchach produkcji.

Rozdział Sadownictwo jest w przygotowaniu

Farming Simulator 22: Hodowla zwierząt

W Farming Simulator 22 do wyboru jest kilka gatunków zwierząt, poprzez proste hodowle – jak kury, po bardziej złożone, typu świnie czy krowy. Zwierzęta hodowlane po raz kolejny będą miały inne wymagania oraz inne korzyści: na krowach zarobicie sprzedając mięso lub mleko, a świnie wygenerują sporo nawozu naturalnego – który zyskuje teraz znacznie na wartości. System czerpie garściami z rozwiązań prezentowanych w modzie Seasons 19, komplikując, ale i przyciągając więcej uwagi hodowlom.

 1. Kury – kury to najmniej wymagający typ hodowli z minimalną ilością prac do wykonania. Jajka znajdują jednak zastosowanie w łańcuchach produkcyjnych.
 2. Owce – owce generują mleko i wełnę, które możecie sprzedać lub wykorzystać w łańcuchach produkcyjnych. Jest to niemal najłatwiejsza i dochodowa hodowla, jednak nie dostarcza cennego nawozu.
 3. Krowy – aby skutecznie hodować krowy, należy zapewnić im zbalansowany posiłek.
 4. Świnie – najwięcej nawozu otrzymacie hodując świnie. Potrzebują one bardzo dużo żywności, choć nie musicie skupiać się na efektywności, jeśli zależy Wam na nawozach naturalnych.

Rozdział Hodowla zwierząt jest w przygotowaniu

Farming Simulator 22: Przemysł drzewny

W Farming Simulator 22 nie zabrakło systemu „zabawy w drwala”, czyli rozwiniętego przemysłu drzewnego. Co więcej, w tej części został on rozbudowany i poprawiony. Drewno będzie miało także swój udział w systemie łańcuchów produkcyjnych, dlatego oczekujcie więcej pracy niż jedynie ścinanie i transport surowca do skupu.

Rozdział Przemysł drzewny jest w przygotowaniu

Farming Simulator 22: Trawa, siano, kiszonka

W tej części poradnika znajdziecie informacje na temat przetwarzania trawy, tj.: gdzie i jak można kosić trawę, czy można zatrudnić pracowników do koszenia, jak pozyskać siano i kiszonkę oraz znajdziecie sporą garść informacji na temat technologii belowania, ich transportu oraz sprzedaży.

 1. Koszenie trawy – poznacie metody koszenia, dostępne maszyny oraz miejsca, gdzie można pozyskać trawę.
 2. Suszenie i zgrabywanie – siano – jak pozyskać siano? Wysuszyć trawę. Jak to zrobić? Sprawdźcie tutaj.
 3. Kiszonka – pozyskiwanie i zastosowanie – kiszonkę pozyskacie z trawy przechowując ją w pryzmach lub owijając bele z trawą. Kiszonka ma wiele zastosowań w paszach oraz posiada wysokie ceny w skupach.
 4. Belowanie – bele są wygodniejsze w transporcie i magazynowaniu niż trawa, technologia ta wymaga jednak maszyn i nie zawsze zapewnia większą szybkość. Bele można za to łatwiej przewozić do punktów skupu.

Rozdział Trawa, siano, kiszonka jest w przygotowaniu

Farming Simulator 22: Osiągnięcia i trofea

Podobnie jak w poprzednich częściach, Farming Simulator 22 zawiera sporą listę osiągnięć i trofeów do odblokowania. Specjalnie przygotowany poradnik trofeowy nie pozwoli Wam ominąć żadnego z nich.

Rozdział Osiągnięcia i trofea jest w przygotowaniu

Farming Simulator 22: Edycje gry

Farming Simulator 22 zostanie wydany w specjalnej edycji pudełkowejCollector’s Edition.

Nie będzie jednak oferował dodatkowej zawartości w grze (jedynie bonus przedpremierowy), a przedmioty dla fanów - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Nie będzie jednak oferował dodatkowej zawartości w grze (jedynie bonus przedpremierowy), a przedmioty dla fanów. Bonus przedpremierowy (CLAAS XERION SADDLE TRAC Pack) odbierze każdy, kto kupi grę przed premierą na dowolnej platformie.

Farming Simulator 22: Marki i producenci

Nie jest znana przedpremierowo lista wszystkich dostępnych marek, lecz producent wspomina o blisko 100 różnych firmach. Wliczają się tu marki produkcji maszyn rolnych, ciągników, ale również innych pojazdów niezwiązanych ściśle z rolnictwem oraz budynków. Znane marki, które ukażą się w FS22, to: John Deere, CLAAS, Case IH, DEUTZ-FAHR, New Holland, Fendt, Massey Ferguson, Valtra, Zetor, Kaweco, Unia, Mack Trucks, Lode King, Kuhn, SaMASZ, Berthoud, Manitou, Hormann, Hardi, Fuhrmann, Ponnse, Palfinger, Provitis.

Farming Simulator 22: Data premiery

Premiera gry Farming Simulator 22 została zaplanowana na 22 listopada 2021 roku. Tego dnia premierę ma podstawowa wersja gry na wszystkie dostępne platformy (PC / Mac, platforma Google Stadia, Xbox X / S, Playstation 5, a także Xbox One oraz Playstation 4) i we wszystkich dostępnych wersjach językowych. Ponownie FS22 dostępny ma być w niezależnej sprzedaży cyfrowej od producenta, poprzez platformy konsolowe, a na PC zarówno na Steam jak i Microsoft Store. Dostępne będą także dystrybucje płytowe, w tym Collectors Edition.

Farming Simulator 22: Wymagania sprzętowe

Farming Simulator 22 został na nowo zoptymalizowany w działaniu, dlatego bez problemu radzi sobie z działaniem na słabszych komputerach oraz konsolach poprzedniej generacji. Wymagany jest jednak system Windows 10 w wersji 64 bit.

 1. System operacyjny: 64-bit Windows 10, MacOS 10.14
 2. Procesor: Intel Core i5-3330 lub AMD FX-8320
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 660, AMD Radeon R7 265 (min. 2 GB VRAM)
 5. Miejsce na dysku: 35 GB (MacOS 70 GB) dostępnej pamięci

W przygotowaniu Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Poradnik do gry Farming Simulator 22 jest w trakcie przygotowania.

W tym momencie nad nim pracujemy. Robimy wszystko, żeby poradnik ukazał się w okolicy premiery Farming Simulator 22.