Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Valheim - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

Co nas nie zabije, to nas troll Valheim poradnik, solucja to najlepsze porady do takich elementów gry jak crafting, budowanie, eksploracja i walka. Opisujemy wszystkich bossów, wrogów, biomy, zwierzęta, surowce oraz wymagania sprzętowe, kody i sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 9 marca 2021

Poniższy poradnik do Valheim zawiera informacje na temat tego niecodziennego survivalu. Dzięki nim będziesz w stanie poradzić sobie z problemami, na które natrafisz w czasie eksplorowania zaświatów Wikingów.

Całość poradnika została podzielona na cztery części. W pierwszej znajdziesz informacje na temat podstawowych mechanik rozgrywki, takich jak crafting, zdobywanie pożywienia, budowanie czy eksploracja.

Drugim działem jest FAQ, w którym znajdziesz odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w czasie przygody. Jeśli zastanawia Cię, gdzie znaleźć wędkę, jak oswoić dzika lub co się stanie z Twoimi rzeczami po tym jak zginiesz, to zajrzyj właśnie do tego segmentu poradnika.

Trzecim działem jest atlas świata. Znajdziesz tutaj lokalizację wszystkich bossów, których możesz spotkać w Valheim wraz poradami odnośnie ich pokonania. Zamieszczono tutaj także opis biomów występujących w produkcji.

Całość zamyka aneks, w którym zamieszczono wymagania sprzętowe, sterowanie oraz kody. Dodatkowo dowiesz się stąd czy gra posiada polską wersję językową.

Valheim: Szybkie porady na start

 1. Nie zapominaj o jedzeniu - chociaż w grze nie można umrzeć z głodu, to jedzenie nadal jest istotne, ponieważ wpływa na maksymalne zdrowie postaci. Liczba przyznawanego HP uzależniona jest od rodzaju posiłku i kumuluje się wraz z liczą spożytego pokarmu.
 2. Miej schowki na wszystko - produkcja oferuje wiele różnych typów przedmiotów, które będziesz gromadził. Dodatkowo udźwig Twojej postaci jest ograniczony. Dlatego też dobrze jest mieć skrzynie, w których będziesz przechowywał swoje łupy. Aby się nie pogubić, dobrze jest mieć kilka schowków na różne typy obiektów.
 3. Ostrożnie odkrywaj otoczenie - eksplorując mapę napotkasz wiele różnych przeciwników. W czasie zwiedzania mapy nigdy nie zachowuj się zbyt pewnie i rozglądaj się po okolicy. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko spotkania z potencjalnie zabójczymi przeciwnikami.
 4. Zbieraj wszystkie surowce - schematy craftingowe odkrywasz poprzez zbieranie surowców wymaganych do ich produkcji. Dlatego też podnoś każdy nowy surowiec jaki napotkasz na swojej drodze. W ten sposób będziesz w stanie opracowywać coraz to bardziej zaawansowane przedmioty.
 5. Wykorzystuj trolle - jeśli nie uwzględniamy bossów to troll jest jednym z potężniejszych przeciwników. Chociaż zabójczy, to może być również niezwykle przydatny. Jego ciosy możesz wykorzystać do ścinania drzew i wydobywania metali. Wystarczy, że sprowadzisz go w pożądane miejsce i będziesz prowokował ataki.

Więcej porad na start znajdziesz na osobnej stronie poradnika: Porady na start.

Valheim: Podstawy

 1. Dzień 1 - jak przetrwać?
 2. Żegluga
 3. Budowanie
 4. Wydobycie i przetapianie metali
 5. Eksploracja
 6. Pożywienie
 7. Monety
 8. Rozwój postaci
 9. Zarządzanie ekwipunkiem
 10. Portale
 11. Komfort
 12. Statki
 13. Kadź fermentacyjna
 14. Wszystkie zbroje
 15. Gesty, Emotikony
 16. Ognisko w pomieszczeniu
 17. Walka
 18. Crafting
 19. Wiatrak
 20. Skradanie

Valheim: FAQ

Surowce

 1. Trofea - do czego używać?
 2. Miód - jak produkować?
 3. Drewno rdzeniowe - skąd wziąć?
 4. Starożytne nasiona - jak zdobyć?
 5. Drewno szlachetne - skąd wziąć?
 6. Odpadki z czarnego metalu - jak zdobyć?
 7. Antyczna kora - jak zdobyć?
 8. Maź - jak zdobyć?
 9. Szlam - jak zdobyć?
 10. Igła - jak zdobyć?
 11. Jęczmień - jak zdobyć?
 12. Len - jak zdobyć?
 13. Nordyckie maliny - jak zdobyć?
 14. Smocze jajo - jak zdobyć?
 15. Worek z krwią - jak zdobyć?
 16. Gruczoł zamrażania - jak zdobyć?
 17. Trzewia - jak zdobyć?
 18. Nasiona rzepy - jak zdobyć?
 19. Rdzeń surtlinga - skąd wziąć?
 20. Obsydian - gdzie znaleźć?
 21. Teren - jak wyrównać?
 22. Cyna - gdzie znaleźć?
 23. Chityna - skąd wziąć?

Crafting i ekwipunek

 1. Przedmioty i budynki - jak naprawiać?
 2. Stos przedmiotów - jak rozdzielić?
 3. Ekwipunek - czy można zwiększyć?
 4. Limit udźwigu - jak zwiększyć?
 5. Kilof Antler Pickaxe - jak odblokować?
 6. Młot - jak odblokować?
 7. Wózek - jak stworzyć i używać?
 8. Stół warsztatowy - jak ulepszyć?
 9. Wędka - jak zdobyć?
 10. Srebro - jak znaleźć?
 11. Żelazny młot - jak odblokować?

Eksploracja i przetrwanie

 1. Śmierć - jak odzyskać przedmioty?
 2. Mięso - jak ugotować?
 3. Ryby - jak łowić?
 4. Dziki - jak oswoić?
 5. Zakopany skarb - jak znaleźć?
 6. Nasiona - jak wykorzystać?
 7. Świat - jak jest generowany?
 8. Śmierć - jakie są przyczyny?
 9. Serwer z handlarzem - jak się połączyć?
 10. Spawn przeciwników - jak zablokować?
 11. Najlepsza broń - która?
 12. Odporność na truciznę - jak uzyskać?
 13. Mniszek lekarski - gdzie znaleźć?
 14. Królewski dżem - jak przygotować?
 15. Przedmioty wartościowe - gdzie szukać?
 16. Górski mróz - jak przetrwać?
 17. Baza wypadowa - jak zbudować?
 18. Kupiec Haldor - gdzie znaleźć?
 19. Klucz na moczary - do czego służy?
 20. Komar śmierci - jak pokonać?
 21. Wąż morski - jak pokonać?
 22. Fortyfikacje obronne - po co są?

Valheim: Bossowie

 1. Eikthyr
 2. Starzec
 3. Kościoszlam
 4. Modera
 5. Yagluth

Valheim: Biomy

 1. Łąki
 2. Czarny Las
 3. Bagna
 4. Ocean
 5. Góry
 6. Równiny

Valheim: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Dual Core 2.6 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 (1 GB)
 5. Dysk twardy: 1 GB HDD

Komputer o powyższej specyfikacji to minimum, umożliwiające uruchomienie tytułu. Więcej informacji na temat wymagań sprzętowych Valheim znajdziesz na osobnej stronie poradnika: Wymagania sprzętowe.

Autorzy Poradnika

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do teamu poradników GRYOnline.pl w 2015 roku, studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych gier, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo tego, że gra w prawie każdy gatunek gier, szczególną uwagę skupia na MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki, szczególnie fantasy i kryminały, a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako lektor języka angielskiego. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 r. Przez ten czas pisał dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Gdy był młodszy zdarzyło mu się nawet popełnić artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Uwielbia RPG-i oraz strategie. Często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej

Paweł Klimesz

Paweł Klimesz

Przed dołączeniem do zespołu współpracowników tvgry Cruiser przez kilka lat zajmował się komentowaniem rozgrywek League of Legends dla polskiego oddziału ESL. Występował między innymi podczas ESL Mistrzostw Polski, EU Masters, Mistrzostw Świata czy też IEM Katowice. Z wykształcenia magister inżynier informatyki ze specjalizacją w produkcji gier wideo, koncentruje się na realizacji transmisji na żywo na kanale tvgry+ oraz okazjonalnie występuje w materiałach redakcyjnych. Do jego ulubionych gatunków gier należą cRPG, RTS, TBS oraz FPSy. Na co dzień realizuje się jako narrative designer, obecnie pracując w Bambaa nad niezapowiedzianym jeszcze projektem.

więcej


Informacje o Valheim - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 15 lutego 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.