Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fall Guys - poradnik do gry

Fall Guys - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry Fall Guys poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do gry Fall Guys znajdziesz zestawienie wszystkich głównych gier wraz ze szczegółowymi poradami jak wygrywać w mini-grach. Dowiesz się m.in. o sprawdzonych technikach wyprzedzania i pokonywania innych graczy, oraz wykorzystywaniu sprytnych sztuczek do zaliczania mini-gier.

Gate Crash

1 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, w którym twoim zadaniem jest omijanie drzwi, które na przemian podnoszą się i obniżają.
 2. Pracę drzwi śledź już z dużej odległości po to żeby zapoznać się z sekwencją i z wyprzedzeniem wybrać to przejście, które będzie dostępne po tym jak bohater zbliży się do bramki. Niektóre boczne przejścia rzadziej otwierają się i dla bezpieczeństwa lepiej je ignorować.
 3. W końcowej części wyścigu trzeba zaliczyć zjazd po śliskim podłożu. Ponownie z wyprzedzeniem postaraj się wybrać drzwi, które opuszczą się w końcowej części zjazdu. Musisz wykonać skok i najlepiej połączyć go z rzutem w przód - jeśli pominiesz ten krok, to bohater spadnie w przepaść i powrócisz do ostatniego punku kontrolnego.

Door Dash

2 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, w którym tylko niektóre drzwi mogą zostać uderzone i otwarte po to żeby odblokować dalsze przejście.
 2. Drzwi można spróbować powalić wykonując rzut w przód. Przeważnie 1, 2 lub 3 pary drzwi z danego rzędu są prawdziwe, a reszty nie można przewrócić. Nie można niestety ocenić tego wizualnie przed wejściem w kontakt z drzwiami.
 3. Dobrym pomysłem jest bieg w środku stawki i pozwalanie innym graczom na sprawdzanie drzwi. Po tym jak zauważysz, że dane przejście zostało odblokowane skręć w jego stronę i przeskocz nad małą przeszkodą żeby się nie potknąć i nie stracić cennego czasu.

Fruit Chute

3 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, w którym trzeba unikać zderzeń z owocami przemieszczając się po pasie tranmisyjnym w przeciwną stronę.
 2. Jest to kolejna mini-gra, w której premiowane jest obserwowanie wydarzeń w dużej odległości przed bohaterem. Staraj się przewidzieć tor lotu odbijających się wielkich owoców, przy czym bierz poprawkę na to, że mogą zmienić kierunek przemieszczania się np. po zderzeniu się z innymi graczami. Dobrym pomysłem jest wspinaczka na obrzeżach areny.

Fall Ball

4 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra drużynowa - Team będąca po prostu odmianą piłki nożnej.
 2. Jedną z najważniejszych cech tej mini-gry jest to, że na arenie zawsze znajdują się dwie piłki i każda z nich może być używana do strzelania goli. W dalszej fazie meczu piłki mogą zmieniać swój kształt po to żeby przypominać wyglądem te z futbolu amerykańskiego.
 3. Drużyna powinna podzielić się na co najmniej dwie grupy po to żeby jednocześnie móc walczyć o kontrolę nad każdą z piłek. Całkowite zignorowanie jakiejś piłki może bardzo ułatwić przeciwnej drużynie strzelenie gola. Jeśli drużyna jest bardziej liczna, to dobrze byłoby też żeby jeden z graczy wcielił się w rolę bramkarza.
 4. Do uderzania piłki stosuj skok połączony z rzutem w przód. Dbaj jednak o to żeby czynności tych nie wykonywać w ostatniej chwili, tzn. tuż przed kontaktem z piłką. W przeciwnym razie siła uderzenia w piłkę będzie niewielka. Piłkę można też próbować przepychać, choć jest to mniej skuteczne i łatwiej może zostać zatrzymane przez przeciwną drużynę.

Hex-A-Gone

5 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To jedna z gier finałowych - Final. Dotyczy ona skakania po zapadających się płytach naciskowych w kształcie tytułowych heksagonów.
 2. Każda płyta odpada po krótkiej chwili i powoduje to, że bohater spadnie o co najmniej jeden poziom. Strata może być większa jeśli na poziomie niżej również brakuje już elementów posadzki. Plansza ma na szczęście sporo pięter, choć oczywiście każdy spadek na niższy poziom przybliży cię do przegranej.
 3. Są dwa główne sposoby utrzymywania się w grze - bieganie po płytach lub wykonywanie pojedynczych skoków na sąsiednie płyty. Bieganie jest lepszym pomysłem jeśli na tym samym poziomie przebywają inni gracze i chcesz odciąć im ścieżkę. Pojedyncze skoki są lepszym pomysłem jeśli na danym poziomie jesteś sam lub wraz z co najwyżej jednym innym graczem.
 4. Możesz też polegać na skokach + rzutach w przód - mogą cię one uratować jeśli trzeba doskoczyć do płyty naciskowej oddalonej o dwa pola. Pamiętaj jednak żeby szybko pozbierać się z ziemi. Jeśli spadniesz w leżącej pozycji, to na niższym poziomie podłoga również może zapaść się zanim staniesz na nogi.

Dizzy Heights

6 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, w którym trzeba m.in. radzić sobie z obracającymi się przeszkodami.
 2. W przeważającej części wyścigu musisz skakać po platformach, które obracają się w jedną z dwóch możliwych stron. Staraj się unikać zbyt długiego pozostawania na tej samej platformie.
 3. Jedno z unikalnych zagrożeń dotyczy unikania dużych piłek podczas małej wspinaczki - rozstawiaj się w tym celu za mijanymi zasłonami. Możesz też biec slalomem.
 4. Przypilnuj się w miejscu z powyższego obrazka - po wbiegnięciu po niebieskiej rampie wykonaj skok (najlepiej połączony z rzuceniem się w przód), bo jest tam mała przepaść, którą łatwo nie zauważyć.

See Saw

7 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, w którym główną rolę odgrywają równoważnie / huśtawki.
 2. Każda z równoważni może przechylać się na boki. Unikaj wskakiwania na mocno przechylone platformy, bo bohater niemal na pewno ześlizgnie się z nich i zostanie cofnięty.
 3. Podróżując w pojedynkę staraj się celować w środkową część każdej równoważni. Podróżując z innymi graczami staraj się wskakiwać na jej przeciwny koniec od innych graczy żeby nie zdążyła się przesadnie przechylić.
 4. Może zdarzyć się tak, że twoje postępy zablokuje mocno przechylona równoważnia - przykład takiej sytuacji pokazuje obrazek. Możesz zaczekać aż inni podróżujący gracze zmienią jej położenie lub wycofać się kawałek i wybrać alternatywną ścieżkę.

Egg Scramble

8 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra drużynowa - Team, w której gracze zdobywają jaja i przenoszą je do gniazd swojej drużyny. Na planszy są 3 drużyny i przegra ta, która na koniec gry będzie miała najmniej jaj.
 2. Na początku gry zacznij zabierać jaja ze środkowej części planszy. W zależności od tego jak szybko pójdzie ci ich z ich przenoszeniem (chwyta się je wciskając R2) powinno ci się udać w ten sposób zdobyć 2 lub 3 jaja.
 3. Od tego momentu masz wybór jak się dalej zachowywać. Pierwszy wariant to podkradanie jaj z gniazd innych drużyn. Wybieraj te gniazda, w których jest mniejsze zamieszanie żeby nie zderzać się z innymi postaciami. Po złapaniu jaja musisz wykonać dwa skoki (z większej odległości) żeby wyskoczyć z gniazda.
 4. Drugi wariant to ochrona własnego gniazda. Używaj opcji chwytania (przycisk R2) na tych graczach z przeciwnych drużyn, którzy będą chcieli ukraść jaja z gniazda twojej drużyny. Jeśli grasz razem z przyjaciółmi, to warto przed rozpoczęciem gry dogadać się i podzielić obowiązkami.

Block Party

9 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra o przetrwanie - Survival. Zakłada ona unikanie przemieszczających się przeszkód i utrzymywanie się na startowej platformie.
 2. Staraj się pozostawać w niewielkiej odległości od górnej krawędzi platformy, ale nie utrzymuj się zbyt blisko niej żeby przez przypadek nie spaść. Pozostawanie przy górnej części platformy da ci więcej czasu na ewentualnie pozbieranie się z ziemi po zderzeniu z jakąś przeszkodą.
 3. Początkowe ściany bardzo łatwo się unika. Problemy zaczną się przy blokach połączonych deską - trzeba nad nią przeskakiwać. Staraj się nie potknąć, gdyż niektóre ściany podróżują seriami i możesz zostać łatwo zepchnięty.
 4. W końcowej części gry musisz bronić się na mniejszej przestrzeni. Skup się po prostu na wykonywaniu bezbłędnych ruchów. Gracze na szczęście w tej grze bardzo rzadko sobie przeszkadzają.

Slime Climb

10 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, który jest wspinaczką połączoną z unikaniem przeszkód.
 2. Unikalną cechą tego trybu jest tytułowy szlam - po wypadnięciu z trasy możliwy jest wariant, że zostaniesz od razu wyeliminowany. Bardzo wskazane jest w rezultacie prowadzenie ostrożniejszej gry i zatrzymywanie się na chwilę przed bardziej skomplikowanymi przeszkodami po to żeby idealnie zaplanować ich pokonanie.
 3. Pilnuj się szczególnie w miejscach z wysuwającymi się bocznymi blokami. Mogą one łatwo doprowadzić do upadku w wyniku zepchnięcia z platformy lub utraty stabilnego podłoża. W każdym tego typu miejscu zaczekaj na perfekcyjny moment do przebiegnięcia dalej.
 4. W samej końcówce uważaj na huśtające się duże kule - nie doprowadź do zderzenia z żadną z nich.

Fall Mountain

11 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To jedna z gier finałowych - Final. Dotyczy ona zaliczenia wspinaczki na szczyt góry i złapania korony.
 2. W tej grze tylko 1 gracz może wygrać, tak więc całą początkową część wyścigu musisz rozegrać unikając popełniania nawet małych błędów. Nie zderzaj się ze spadającymi obiektami i nie daj się zatrzymać przez żadną z mijanych obrotowych bramek.
 3. W celu wygrania gry musisz doskoczyć do lewitującej korony po tym jak dostatecznie się ona obniży. Zaczekaj aż korona znajdzie się nieco niżej, ale nie czekaj zbyt długo żeby nie zostać wyprzedzonym przez innego gracza. Wykonaj skok i dodatkowo odpal w locie rzut w przód (wciśnij Kwadrat). Wygrasz jeśli dotkniesz korony jako pierwszy. Nie trzeba jej na szczęście dodatkowo chwytać, tak więc nie musisz wciskać R2.

Tail Tag / Team Tail Tag

12 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra występująca w dwóch odmianach - jako gra o przetrwanie - Survival oraz jako gra drużynowa - Team. Gracze muszą odrywać sobie ogony i starać się pozostawać z nimi do końca rundy. W grze solo skończenie gry bez ogona to eliminacja. W grze drużynowej przegrywa drużyna z najmniejszą liczbą ogonów.
 2. Grę możesz rozpocząć mając już ogon lub konieczne może być odebranie go innemu graczowi. Ogon odbiera się chytając gracza z ogonem, czyli wciskając R2. Nie próbuj biegać za graczami z ogonami w linii prostej, tylko szukaj okazji do zaskakiwania ich gdy ścigają ich inne osoby, gdy przewrócą się lub gdy biegną w twoją stronę. Uwaga - W przypadku rozgrywek drużynowych nie odbieraj ogona graczom z twojej drużyny, bo twoja drużyna nie zyska w ten sposób punktów.
 3. Jeśli masz już ogon to trzymaj się z dala od graczy bez ogonów i rzucaj się do ucieczki widząc ich biegnących w inną stronę. Możesz próbować chować się przed graczami bez ogonów lub przynajmniej utrudniać innym graczom dostrzeganie twojej postaci. Szczególnie dobrym miejscem jest to z obrazka - jeśli zdołasz ominąć szybko obracający się tłuczek, to możesz zatrzymać się na środku areny. Powinieneś tu być bezpieczny dłuższy czas. Szybko oddal się gdy tylko któryś z graczy bez ogona ominie pomyślnie pułapkę.

Rock 'N' Roll

13 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra drużynowa - Team, w której zadaniem każdej drużyny jest przepchnięcie wielkiej piłki do bramki. W rozgrywkach biorą udział 3 drużyny i w celu uniknięcia eliminacji trzeba umieścić piłkę w bramce jako pierwsza lub druga drużyna.
 2. Nie próbuj chwytać piłki, tylko po prostu popychaj ją mając wychyloną gałkę analogową w jej stronę. W pierwszej części areny trzeba omijać przeszkody, tak więc ustawiaj się po bokach żeby skręcić piłkę w lewo lub w prawo.
 3. Druga część mini-gry to spychanie piłki po rampie w stronę bramki. Gracze z różnych drużyn mogą tu sobie przeszkadzać. Jeśli twoja drużyna radzi sobie z przepychaniem, to rozważ przeszkadzanie innym drużynom poprzez rozstawianie się po przeciwnej stronie przepychanej przez nich piłki.

The Whirlygig

14 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, w którym trzeba unikać pułapek i przeszkód powiązanych głównie z pracującymi śmigłami.
 2. W pierwszej części wyścigu skup się na przeskakiwaniu nad obrotowymi przeszkodami. Nieco dalej musisz wskoczyć na mały żółty blok i wykonać z niego drugi skok. Może to być trudne jeśli w pobliżu jest wielu innych graczy. Pamiętaj, że możesz sobie pomóc wykonując dodatkowo rzut w przód.
 3. Unikaj kolejnych ruchomych elementów. Najważniejszy jest obszar z powyższego obrazka, w którym trzeba dokonać wyboru ścieżki. Udanie się na wprost jest najbardziej ryzykowne, bo szybko poruszające się łopatki mogą cię łatwo zrzucić. To loteria, bo możesz wylądować na jednej z półek lub spaść w przepaść. Wybór któregoś z bocznych przejść jest bardziej zachowawczy, ale bezpieczniejszy.
 4. Na sam koniec musisz wykonać skok omijając dużą łopatkę. Pozostawaj na poprzedniej platformie i przeskakuj nad ruchomym elementem stojąc w miejscu. Czekaj aż łopatka na tyle się przesunie żeby umożliwić wykonanie skoku.

Tip Toe

15 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, w którym trzeba pokonać labirynt z odpadającymi elementami posadzki.
 2. Pomimo tego, że jest to wyścig, nie powinieneś śpieszyć się. Pozwalaj innym graczom na odkrywanie bezpiecznej drogi symbolizowanej żółtym kolorem. Utrzymuj się w niewielkiej odległości od nich. Wykonaj sprint do mety gdy będziesz miał pewność, że po drodze nie znajdziesz już żadnych fałszywych płyt.
 3. Jeśli spadniesz to powrócisz na początek labriyntu i zakwalifikowanie się do kolejnej rundy może być bardzo trudne w sytuacji gdy inni gracze będą blisko mety. Co więcej odkryta ścieżka po pewnym czasie ponownie zanika. Warto ją starać się zapamiętywać podczas pokonywania labiryntu.

Roll Out

16 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra o przetrwanie - Survival. Musisz utrzymywać się na dużych obracających się pierścieniach, na których znajdują się dziury i różnorakie przeszkody.
 2. Najważniejszą informacją jest to, że nie możesz cały czas pozostawać na tym samym pierścieniu. Obracają się one wokół centralnej osi i w rezultacie po pewnym czasie możesz spaść. Staraj się pozostawać przez cały czas w górnej części planszy podróżując pomiędzy sąsiednimi pierścieniami.
 3. Uważaj na trzy główne typy zagrożeń. Duże przeszkody (np. ściany) mogą zmusić się do przejścia na sąsiedni pierścień, bo w przeciwnym razie zaczną cię spychać. Małe przeszkody możesz wymijać. Przerwy w pierścieniach to duże ryzyko spadnięcia w przepaść, aczkolwiek możesz nad nimi przeskakiwać np. jeśli chcesz dłużej pozostać na tym samym pierścieniu.

Hoopsie Daisy

17 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra drużynowa - Team, w której trzeba wykonywać rzuty do przodu przez pojawiające się pierścienie. Każdy udany skok przez pierścień to 1 punkt. Na koniec gry eliminowana jest ta z 3 drużyn, która zebrała najmniej punktów.
 2. Skupiaj się na docieraniu do pierścieni, które pojawiają się blisko ciebie. Do bardziej oddalonych prawie na pewno nie zdążysz dobiec, gdyż po tym jak inny gracz wykona rzut przez pierścień zniknie on z areny. Warto pozostawać w miarę możliwości w tym samym obszarze, gdyż w okolicy docelowo pojawią się inne pierścienie.
 3. Do wyżej zawieszonych pierścieni trzeba dotrzeć zaliczając wspinaczkę. Mogą one ci pomagać w zdobywaniu punktów, gdyż wielu graczy mimo wszystko poluje na nisko rozwieszone pierścienie. Staraj się jednak bezbłędnie wykonać rzut żeby nie stracić czasu, który poświęciłeś na wspinaczkę.

Hit Parade

18 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To wyścig - Race, w którym do pokonania jest tor przeszkód składający się z różnorodnych pułapek i obiektów spowalniających postępy.
 2. Tuż po rozpoczęciu wyścigu możesz przebiec po wąskich belkach. Nie przejmuj się jeśli spadniesz na dół, bo nie zostaniesz przywrócony punktu startu, a jedynie stracisz odrobinę czasu po to żeby powrócić na górę.
 3. W kolejnej sekcji wybierz lewy lub prawy obszar z obrotowymi elementami, które najlepiej skutecznie popychać biegnąc razem z innymi graczami. Musisz zaczekać aż "wrota" rozsuną się żeby móc przejść do kolejnego obszaru.
 4. Pilnuj się w obszarze z dużymi piłkami zawieszonymi na linach. Obserwuj dokładnie piłki i obracaj kamerę na boki żeby przebiegać gdy będzie bezpiecznie. Jeśli zostaniesz uderzony, to wylądujesz w bocznym obszarze i stracisz czas. Ostatnia część wyścigu jest prosta - to wspinaczka po szlamie, podczas której unikaj ruchomych elementów biegając na boki.

Jinxed

19 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra drużynowa - Team, w której gracze mogą wzajemnie zarażać się serduszkami. Przegrywa ta drużyna, której wszyscy członkowie zostaną zarażeni.
 2. W pierwszej fazie mini-gry trzymaj się z dala od graczy z serduszkami, czyli tych, którzy mogą zarażać. Arena nie ma niestety zbyt wielu miejsc do potencjalnego ukrywania się, ale możesz zatrzymywać się przy ruchomych elementach żeby utrudniać zarażonym graczom łatwe dotknięcie twojego bohatera.
 3. Po tym jak zostaniesz zarażony skup się na chwytaniu graczy, ale tylko tych z przeciwnej drużyny. Podobnie jak w przypadku gier z grupy Tail Tag nie biegnij za "zdrowymi" graczami w linii prostej, tylko wyszukuj tych, którzy uciekają przed kimś innym i do których szybciej można się zbliżyć.

Perfect Match

20 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra logiczna - Logic, w której trzeba zapamiętywać ikony owoców i ustawiać się na poprawnych płytach pokazywanych na ekranach. W tej grze może zostać wyeliminowana dowolna ilość graczy.
 2. Poziom trudności stopniowo wrasta. Początkowo będą pojawiały się tylko dwa różne owoce, ale przy każdej kolejnej próbie jest ich więcej. Po zakończeniu odliczania sprawdzaj owoc z dużego ekranu i szybko zatrzymuj się na właściwym polu.
 3. Jeśli nie pamiętasz pola z owocem, to szybko pobiegnij za większą grupą graczy. Jest szansa, że większości graczy udało się poprawnie zapamiętać płytę i zatrzymać na właściwej.

Hoarders

21 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra drużynowa - Team, w której drużyny starają się utrzymać jak najwięcej dużych piłek w swojej części areny. Eliminowana jest ta z 3 drużyn, która na koniec gry będzie miała najmniej piłek.
 2. Najlepszy pomysł to podział drużyny na dwie grupy. Pierwsza grupa powinna zajmować się pozyskiwaniem piłek z obszarów innych drużyn, zaś druga na utrzymywaniu piłek na obszarze własnej drużyny. Tradycyjnie dobrze byłoby grać ze znajomymi żeby móc komunikować się głosowo i w razie potrzeby wzywać resztę drużyny na pomoc.
 3. Arena zawiera liczne pagórki - z jednej strony ułatwiają one ochranianie własnej piłki, zaś z drugiej utrudniają przepychanie innych piłek na własny fragment areny. Możesz próbować przepychać piłki drogą okrężną żeby nie ryzykować sytuacji, że próba wepchnięcia góry na pagórek zakończy się porażką.

Jump Club

22 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To gra o przetrwanie - Survival. Należy w niej przeskakiwać nad obracającą się belką i unikać zepchnięcia z areny.
 2. Po rozpoczęciu zmagań skup się na unikaniu zielonej belki, gdyż domyślnie tylko ona może zepchnąć bohatera. Z większymi fioletowymi belkami można zderzyć się w trakcie skoku.
 3. Dobry pomysł to podążanie za zieloną belką, czyli bieganie w koło. Zmniejszy to liczbę sytuacji, w których będziesz musiał przeskoczyć nad zieloną belką, dzięki czemu zmniejszy się szansa popełnienia jakiegoś błędu i zderzenia się z zieloną i/lub fioletową belką.

Royal Fumble

23 - Fall Guys: Główne rodzaje gier, mini-gry - Fall Guys - poradnik do gry
 1. To jedna z gier finałowych - Final. Dotyczy ona przetrwania rundy jako jedyny gracz z ogonem.
 2. Ogólne założenia tej gry są bardzo zbliżone do mini-gier Tail Tag oraz Team Tail Tag. W przypadku Royal Fumble tylko jeden gracz może posiadać ogon i oznacza, że wszyscy pozostali cały czas na niego polują.
 3. Podczas polowania na gracza z ogonem pamiętaj o tym żeby planować z wyprzedzeniem gdzie pobiegnie, a nie biec w linii prostej za nim. Podczas uciekania z ogonem nie zatrzymuj się, skręcając na widok innych graczy i szukając okazji do przeskakiwania na sąsiednie półki z nadzieją na zgubienie pościgu.