Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje CoD Warzone poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2021

Odblokowanie wszystkich dostępnych w grze Call of Duty Warzone rang, dodatków, broni i modyfikacji do poszczególnych broni może zająć bardzo dużo czasu - szczególnie jeśli nie grałeś wcześniej w Modern Warfare i wszystko musisz zacząć od zera. Warto wiedzieć, jak ten proces przyśpieszyć i za co zdobywa się punkty doświadczenia w CoD Warzone. Przedstawiamy kilka sposobów, które w znacznym stopniu przyśpieszą zdobywanie doświadczenia w Call of Duty Warzone i usprawnią proces levelowanie konta.

W grze Call of Duty Warzone możesz zdobywać dodatkowe punkty doświadczenia za wykonywanie określonych czynności jak np. zbieranie przedmiotów, powalanie wrogich Graczy, zdobywanie zabójstw, wykonywanie kontraktów, ukończenie wyzwań codziennych i wiele innych. W niniejszym rozdziale opisujemy, za co zdobywa się punkty doświadczenia w grze Call of Duty Warzone.

Za co można zdobyć doświadczenie w trakcie rozgrywki w Call of Duty Warzone?

Rozgrywanie pojedynków na mapie Verdansk to główny sposób zdobywania punktów doświadczenia w grze Call of Duty Warzone. Zdecydowana większość wykonywanych czynności w trakcie rozgrywki zapewni Graczowi dodatkowe punkty doświadczenia - otwieranie skrzyń, kupowanie przedmiotów, wykonywanie kontraktów, zdobywanie zabójstw i wiele innych. Na koniec każdego meczu, Gracz otrzyma dokładne podsumowanie z liczbą zdobytych punktów doświadczenia.

Zbieranie przedmiotów (Loot)

W trakcie eksploracji mapy Verdansk na pewno wejdziesz do wielu budynków, sklepów, garaży, hangarów lub innych miejsc użyteczności publicznej. Zawsze rozglądaj się za skrzynkami z łupem, ponieważ możesz zdobyć sporo punktów doświadczenia za wykonanie tak prostej czynności.

Skrzynki możesz w bardzo prosty sposób zlokalizować, ponieważ wydają charakterystyczny dźwięk, gdy znajdują się w pobliżu - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Skrzynki możesz w bardzo prosty sposób zlokalizować, ponieważ wydają charakterystyczny dźwięk, gdy znajdują się w pobliżu. Idź w stronę brzęczącego dźwięku, aż w końcu dotrzesz do skrzyni z przedmiotami.

Kupowanie przedmiotów

W Call of Duty Warzone zbieranie gotówki to bardzo istotny element rozgrywki. Za zdobyte pieniądze możesz kupić specjalne przedmioty jak np. dodatkowe płytki pancerza, możliwość samodzielnego podniesienia Bohatera po powaleniu lub zrzut zaopatrzenia. Pieniądze możesz znaleźć dosłownie wszędzie - na ziemi, w skrzyniach, a nawet zebrać je z ciał powalonych przeciwników.

W zależności od wybranej w sklepie opcji, Gracz może uzyskać określoną ilość punktów doświadczenia - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

W zależności od wybranej w sklepie opcji, Gracz może uzyskać określoną ilość punktów doświadczenia. Przykładowo, na powyższym obrazku widać, że za kupienie zrzutu zaopatrzenia otrzymano aż 1 300 dodatkowych punktów doświadczenia.

Wykupienie powrotu na mapę dla członków drużyny

Call of Duty Warzone umożliwia Graczom wykupienie powrotu do gry członka drużyny, jeśli ten wcześniej poległ w walce i/lub nie udało mu się wygrać walki w Gułagu. Przywrócenie członka drużyny do rozgrywki kosztuje 4 500$, ale za to nagradza Gracza dodatkowymi punktami doświadczenia.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki na przywrócenie innego Gracza do gry, spróbuj zrobić zrzutkę z pozostałym przy życiu sojusznikiem - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki na przywrócenie innego Gracza do gry, spróbuj zrobić zrzutkę z pozostałym przy życiu sojusznikiem. Pieniądze można sobie przekazywać poprzez upuszczenie ich na ziemię. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że opcja wykupienia Gracza przestaje być dostępna w późnej fazie gry.

Powalenia i zabójstwa

Każda gra typu Battle Royale polega na próbie przetrwania jak najdłużej i eliminacji wrogich Graczy. W grze Call of Duty Warzone na mapie Verdansk ląduje jednocześnie aż 150 zawodników podzielonych na zespoły 3-osobowe, a więc jest wiele celów do eliminacji i ogromna ilość dodatkowych punktów doświadczenia do zdobycia.

Powalenie przeciwnika w grze Call of Duty Warzone nagradzane jest małą ilością punktów doświadczenia, ale za całkowitą eliminację można zyskać znacznie więcej expa - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Powalenie przeciwnika w grze Call of Duty Warzone nagradzane jest małą ilością punktów doświadczenia, ale za całkowitą eliminację można zyskać znacznie więcej expa. Jeśli uda Ci się wyeliminować chociaż kilku przeciwników, masz szansę zdobyć dużo dodatkowych punktów doświadczenia.

Kontrakty

W grze Call of Duty Warzone możesz zgodzić się na wykonanie kontraktu. W zależności od rodzaju kontraktu Twoja drużyna będzie musiała wyeliminować określony cel, zabezpieczyć dany teren lub otwierać skrzynki w różnych miejscach na mapie i w określonej kolejności.

Kontrakty możesz łatwo zlokalizować na mini mapie, ponieważ są oznaczone dobrze widoczną ikoną z lupą - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Kontrakty możesz łatwo zlokalizować na mini mapie, ponieważ są oznaczone dobrze widoczną ikoną z lupą. Samo rozpoczęcie kontraktu nagradza gracza 100 XP, a za ukończenie danego zlecenia otrzymuje się sporo punktów doświadczenia i często dodatkowe wyposażenie.

Postaraj się przetrwać jak najdłużej

Za każdą sekundę, którą spędzisz na terenie mapy Verdansk, otrzymujesz punkty doświadczenia, więc kwestia jak najdłuższego przetrwania na polu bitwy jest niezwykle ważna, jeśli chcesz szybko wylevelować konto w grze Call of Duty Warzone do maximum. Punktacja za przetrwanie może urosnąć do olbrzymiej liczby, jeśli uda Ci się przetrwać np. do top 25.

Podsumowując, chcąc zdobyć jak największa ilość punktów doświadczenia, postępuj według poniższego schematu - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Podsumowując, chcąc zdobyć jak największa ilość punktów doświadczenia, postępuj według poniższego schematu:

 1. Wybierz bezpieczne miejsce do lądowania.
 2. Postaraj się zdobyć przyzwoite uzbrojenie.
 3. Nie wystawiaj się na odstrzał i nie biegaj po otwartej przestrzeni.
 4. Przesuwajcie się w głąb mapy razem z okręgiem.

Misje, wyzwania codzienne i wyzwania tygodniowe w Call of Duty Warzone

Przed przystąpieniem do rozgrywki w Call of Duty Warzone warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z dostępnymi misjami, wyzwaniami codziennymi, a także wyzwaniami tygodniowymi. Za wykonanie każdego z aktywnych zadań można dostać sporo punktów doświadczenia i dodatkowe przedmioty.

Aktualna misja główna i trzy dostępne wyzwania codzienne widoczne są w głównym menu, po prawej stronie - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Aktualna misja główna i trzy dostępne wyzwania codzienne widoczne są w głównym menu, po prawej stronie. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie dostępne misje, wyzwania codzienne i tygodniowe, możesz użyć przycisku "pokaż wyzwania" - przejdziesz wtedy do osobnej zakładki w grze.

Jakie wyzwania codzienne dostępne są w Call of Duty Warzone?

Codzienne wyzwania w Call of Duty Warzone wybierane są z określonej puli zadań i w losowy sposób przydzielane dla każdego Gracza. Oznacza to, że grając z kolegami w jednej drużynie, każdy z Was może mieć inne cele do osiągnięcia. Wśród dostępnych zadań codziennych w grze Call of Duty Warzone można wyróżnić:

 1. Oznaczenie określonej ilości celów.
 2. Przetrwanie 5 sekund w strefie gazu.
 3. Rozpoczęcie jednego lub więcej kontraktów w określonym miejscu.
 4. Wykonanie określonego rodzaju kontraktu.
 5. Podniesienie członka drużyny po powaleniu.
 6. Podniesienie samego siebie (musisz posiadać odpowiedni przedmiot, który jest dostępny w sklepie).
 7. Zdobycie zabójstwa określonym rodzajem broni - jak np. bronią legendarną.
 8. Dobicie określonej ilości przeciwników.
 9. Zdobycie pierwszego zabójstwa zanim strefa gazu zacznie przemieszczać się po mapie Verdansk.

Kiedy resetują się wyzwania codzienne w Call of Duty Warzone?

Na wykonanie wszystkich wyzwań codziennych w grze Call of Duty Warzone masz 24 godziny. W większości przypadków będzie Ci potrzebne znacznie mniej czasu więc na spokojnie uda Ci się ukończyć wszystkie wyzwania w wyznaczonym limicie. Wyzwania codzienne resetują się każdego dnia o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Po co zdobywa się doświadczenie w grze Call of Duty Warzone?

W grze Call of Duty Warzone jest cała masa rzeczy do odblokowania - oprócz odznak i różnego rodzaju broni możesz także odblokowywać specjalne modyfikacje, które w znacznym stopniu usprawnią posiadaną przez Ciebie broń.

Do odblokowania wszystkich dostępnych w grze Call of Duty Warzone przedmiotów będziesz potrzebować bardzo dużo punktów doświadczenia - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Do odblokowania wszystkich dostępnych w grze Call of Duty Warzone przedmiotów będziesz potrzebować bardzo dużo punktów doświadczenia. Wraz ze wzrostem ilości dostępnych modyfikacji będziesz mógł tworzyć coraz lepsze zestawy broni, a to z kolei przełoży się na osiągane wyniki.

Jak odblokować modyfikacje do broni w grze Call of Duty Warzone?

Posiadanie określonych modyfikacji do broni wpływa na jej skuteczność w określonych sytuacjach. Przykładowo, karabiny szturmowe posiadające duży rozrzut pocisków mogą zostać przystosowane w taki sposób, aby łatwiej było z nich strzelać. Z kolei bronie snajperskie mogą zostać wzbogacone o celowniki termiczne ułatwiające zlokalizowanie i eliminację celu. Możliwości w grze Call of Duty Warzone jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy Gracz może dostosować broń do własnych preferencji.

Nowe modyfikacje do broni w grze Call of Duty Warzone zdobywa się poprzez zbieranie punktów doświadczenia za korzystanie z danej broni w trakcie gry - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Nowe modyfikacje do broni w grze Call of Duty Warzone zdobywa się poprzez zbieranie punktów doświadczenia za korzystanie z danej broni w trakcie gry. Punkty doświadczenia naliczane do danej broni zdobywa się poprzez wyrządzanie obrażeń, powalenia, zabójstwa, wykonywanie misji wewnątrz gry. Po odblokowaniu dodatków możesz je zainstalować w menu uzbrojenia.

Czy mogę zebrać modyfikacje do broni na mapie Verdansk?

Niestety, wśród dostępnego ekwipunku, na mapie Verdansk nie znajdziesz luzem leżących modyfikacji do broni. Jest na to jednak kilka innych sposobów! Możesz je zdobyć tylko poprzez wezwanie zrzutu zaopatrzenia z wcześniej przygotowanym zestawem lub poprzez zebranie specjalne dostosowanej broni znajdującej się w skrzyni z łupem.

Ostatnim sposobem na zdobycie broni z dodatkowymi gadżetami jest zebranie jej z ciała poległego przeciwnika - Warzone: Levelowanie - jak? Wyzwania, doświadczenie, loot, modyfikacje - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Ostatnim sposobem na zdobycie broni z dodatkowymi gadżetami jest zebranie jej z ciała poległego przeciwnika. Pamiętaj jednak, że w pobliżu jednego przeciwnika mogą znajdować się jego koledzy z drużyny. Zanim zaczniesz zbierać wyrzucone przez przeciwnika przedmioty, upewnij się, że jesteś bezpieczny.