Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darksiders Genesis - poradnik do gry

Darksiders Genesis - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Darksiders Genesis: Trofea, lista Darksiders Genesis poradnik, tipy

Na tej stronie znajduje się poradnik trofeowy do gry Darksiders Genesis. Zestawia on wszystkie dostępne osiągnięcia oraz podpowiada jakie techniki stosować na potrzeby odblokowywania poszczególnych trofeów. Osiągnięcia dotyczą między innymi staczania walk z bossami, zbierania monet czy przechodzenia gry na różnych poziomach trudności. Korzystając z naszych porad zdobędziesz 100% osiągnięć i odblokujesz platynowe trofeum na PS4.

Ważne informacje o trofeach gry Darksiders Genesis

 1. W Darksiders 3 do odblokowania jest 31 trofeów - 1 platynowe trofeum (tylko w wersji na PlayStation 4), 6 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych.
 2. Zdobywaniem trofeów i osiągnięć możesz zajmować się na PC, PS4 i XONE. W przypadku wersji PC osiągnięcia dostępne są tylko na Steamie. W momencie przygotowywania niniejszego poradnika klient Epic Games Store nie oferował wsparcia dla achievementów. Osiągnięć nie możesz też niestety zdobywać w wersji na konsolę Nintendo Switch.
 3. Na potrzeby zdobycia platynowego trofeum musisz ukończyć grę co najmniej dwa razy. Dzieje się tak dlatego, że najwyższy poziom trudności Apokalipsa jest odblokowywany dopiero w momencie przejścia kampanii na dowolnym niższym poziomie.
 4. Niektóre trofea można przegapić i może stać się np. jeśli nie wykonasz jakiejś konkretnej czynności w danej lokacji. Polecamy zapoznać się z omówieniami wszystkich trofeów oraz z zawartymi w ich opisach odnośnikami do innych rozdziałów naszego poradnika. Jeśli nie chcesz niczego ważnego przegapić radzimy przede wszystkim na bieżąco zajmować się wszystkimi zadaniami pobocznymi, które powiązane są z trofeum Ogród Rozstajnych Ścieżek. Inna ważna czynność do wykonywania na przestrzeni całej gry to otwieranie odnajdywanych Drzwi Oszusta. Musisz je docelowo wszystkie otworzyć żeby możliwe stało się odblokowanie pojedynku z sekretnym bossem gry.
 5. Zdobycie wszystkich osiągnięć wymusza spędzenie z grą około 30 godzin. Ukończenie kampanii na jednym z domyślnie dostępnych poziomów trudności powino ci zająć około 12-15 godzin. Opcjonalna zawartość to kilka dodatkowych godzin. Ponowne przejście gry na najwyższym poziomie Apokalipsa może wymuszać powtarzanie wielu trudniejszych walk, ale za to nie będziesz już musiał zajmować się nieobowiązkowymi elementami kampanii.

Not Alone

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie trofea.

Komentarz: Trofeum to możesz odblokować tylko na PlayStation 4. Nie jest ono dostępne w wersjach na PC i XONE.

Mammon

Rodzaj trofeum: brązowe - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj Mammona, Władcę Piekła.

Komentarz: Mammon to boss, z którym stacza się duży pojedynek w rozdziale 6 kampanii. Opis walki z Mammonem znajduje się w rozdziale Bossowie i minibossowie naszego poradnika. Dowiesz się z niego jakimi atakami dysponuje boss, jak na nie reagować oraz jak skutecznie osłabiać przeciwnika i jak go pokonać.

Belial

Rodzaj trofeum: brązowe - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj Beliala, Władcę Piekła.

Komentarz: Belial jest bossem, którego należy pokonać w ramach dużej walki w rozdziale 9 kampanii. Opis walki z Belialem możesz znaleźć w rozdziale Bossowie i minibossowie w naszym poradniku. Informujemy w nim jakie typy ataków stosuje boss, jak unikać odnoszenia obrażeń, a także jak wyczerpywać pasek zdrowia Beliala i jak go zabić.

Astarte

Rodzaj trofeum: brązowe - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj Astarte, Upadłego Anioła.

Komentarz: Astarte to boss, którego napotkasz w trakcie przechodzenia rozdziału 10 kampanii. Opis walki z Astarte zamieściliśmy w rozdziale Bossowie i minibossowie naszego poradnika. Lektura tego rozdziału pozwoli ci poznać ataki bossa, dowiedzieć się jak unikać obrażeń, oraz ustalić metody osłabiania Astarte i ostatecznego zabicia bossa.

Dagon

Rodzaj trofeum: brązowe - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj Dagona, Władcę Piekła.

Komentarz: Dagon jest bossem, z którym trzeba stoczyć duży pojedynek w rozdziale 13 kampanii. Opis walki z Dagonem znajduje się w rozdziale Bossowie i minibossowie naszego poradnika. Znajdziesz tam komplet informacji na temat ataków bossa oraz skutecznego unikania ich, a także preferowanych sposobów osłabiania Dagona celem pokonania go.

Moloch

Rodzaj trofeum: srebrne - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Pokonaj Molocha, Władcę Piekła.

Komentarz: Moloch to finałowy boss gry Darksiders Genesis i ostateczna konfrontacja z nim ma miejsce w rozdziale 16 kampanii. Opis walki z Molochem znajdziesz w rozdziale Bossowie i minibossowie w poradniku. Nasza solucja dokładnie wyjaśnie jakie ataki stosuje finałowy boss i jak ich unikać. Dowiesz się też jak skutecznie osłabiać i jak zabić końcowego bossa gry.

Nie zadowala was to? (Are You Not Entertained?)

Rodzaj trofeum: złote - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Osiągnij na arenie wynik 70000 lub wyższy.

Komentarz: Arena jest jedną z opcjonalnych aktywności gry Darksiders Genesis i dokładniej opisaliśmy wszystkie jej założenia na jednej ze stron rozdziału Podstawy. Dla przypomnienia arenę możesz po raz pierwszy odwiedzić po pokonaniu bossa Mammona w szóstym rozdziale kampanii. Kolejne areny są odblokowywane w miarę postępów w głównej fabule. Najlepiej zaczekać aż odblokujesz je wszystkie. Na arenie pokonuje się kolejne fale przeciwników - zawsze jest to seria 9 fal ze "zwykłymi" potworami i 10 fala, w której pojawia się boss.

Powiązany z tym trofeum wynik punktowy powinieneś osiągnąć po wyeliminowaniu około 80 fal. Czyni to niestety to trofeum jednym z trudniejszych. Musisz doskonale opanować mechanikę walk i świetnie poznać przeciwników żeby poprawnie zaliczyć kilkadziesiąt fal w serii.

Kompletne piekło (Full of Hell)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkich 17 etapów na poziomie trudności Trudny.

Komentarz: Poziom Trudny jest jednym z trzech domyślnie dostępnych. Najlepiej wybrać go na potrzeby ukończenia gry po raz pierwszy. Będziesz mógł dzięki temu od razu trenować z myślą o ponownym przejściu gry na poziomie Apokalipsa (opisane poniżej trofeum Obiecany koniec).

Dodatkowa uwaga - Nie musisz przejść gry na poziomie Trudny za jednym podejściem. Możesz wybierać poziom trudności przy portalu w momencie wybierania etapu. Jeśli jakiś rozdział okazał się dla ciebie zbyt trudny i zmniejszyłeś poziom trudności, to możesz powrócić do tej misji i wybrać dla niej poziom Trudny.

Obiecany koniec (The Promised End)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkich 17 etapów na poziomie trudności Apokalipsa.

Komentarz: To najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne trofeum gry. Poziom trudności Apokalipsa nie jest niestety początkowo dostępny. Na potrzeby odblokowania go musisz wcześniej ukończyć całą grę na dowolnym innym poziomie trudności. Polecamy wybrać poziom Trudny, dzięki czemu zdobędziesz osiągnięcie Kompletne piekło i przy okazji dobrze zapoznasz się z zasadami walki i metodami eliminowania głównych potworów.

Starcia (szczególnie z bossami) są o wiele bardziej wymagające na poziomie Apokalipsa. Polecamy zajrzeć m.in. na stronę System walki oraz do rozdziału Bossowie i minibossowie w naszym poradniku gdzie możesz znaleźć szereg przydatnych wskazówek. Pamiętaj też, że w trakcie ponownego przechodzenia gry nie musisz zajmować się całą dodatkową zawartością. Możesz skupiać się przede wszystkim na zaliczeniu głównej fabuły i ukończeniu wszystkich etapów.

Mistrz Waśni (Master of Strife)

Rodzaj trofeum: srebrne - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Opanuj wszystkie trzy umiejętności gniewu Waśni.

Komentarz: Trofeum to dotyczy Waśni (Strife), czyli jednej z dwóch grywalnych postaci gry. Umiejętności Waśni do opanowania to:

 1. Mroczny Klon - Jest ona dostępna od samego początku rozgrywki.
 2. Kolczatki - Musisz znaleźć skrzynię z tą umiejętnością w trakcie rozgrywania trzeciego etapu gry.
 3. Niszczyciel Świata - Musisz znaleźć skrzynię z tą umiejętnością w trakcie rozgrywania piątego etapu gry.

Staraj się dokładnie badać okolicę w etapach 3 i 5 żeby nie przegapić skrzyń ze wspomnianymi wyżej unikalnymi skarbami.

Mistrz Wojny (Master of War)

Rodzaj trofeum: srebrne - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Opanuj wszystkie trzy umiejętności gniewu Wojny.

Komentarz: Trofeum to dotyczy Wojny (War), czyli jednej z dwóch grywalnych postaci gry. Umiejętności Wojny do opanowania to:

 1. Wulkan Ostrzy - Jest ona dostępna od samego początku rozgrywki.
 2. Kamienna Skóra - Musisz znaleźć skrzynię z tą umiejętnością w trakcie rozgrywania piątego etapu gry.
 3. Zagłada - Musisz znaleźć skrzynię z tą umiejętnością w trakcie rozgrywania ósmego etapu gry.

Staraj się dokładnie badać okolicę w etapach 5 i 8 żeby nie przegapić skrzyń ze wspomnianymi wyżej unikalnymi skarbami.

Kula na każdą porę roku (A Bullet for All Seasons)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znajdź wszystkich pięć typów żywiołowej amunicji Waśni.

Komentarz: Trofeum to dotyczy Waśni (Strife), czyli jednej z dwóch grywalnych postaci gry. W momencie rozpoczynania gry dysponujesz jedynie standardową amunicją, ale w trakcie przechodzenia kampanii możesz zdobywać inne rodzaje żywiołowej amunicji (Elemental Ammo):

 1. Pociski grawitacyjne - Są one do zakupienia w sklepie Vulgrima.
 2. Pociski statyczne - Są one do zakupienia w sklepie Vulgrima.
 3. Pociski ładowane - Odnajduje się je w skrzyni w trakcie zaliczania pierwszego etapu gry.
 4. Pociski laserowe - Odnajduje się je w skrzyni w trakcie zaliczania drugiego etapu gry.
 5. Pociski wulkaniczne - Odnajduje się je w skrzyni w trakcie zaliczania piątego etapu gry.
 6. Pociski naturalne - Odnajduje się je w skrzyni w trakcie zaliczania dwunastego etapu gry.

Staraj się dokładnie badać okolicę w etapach 1, 2, 5 i 12 żeby nie przegapić skrzyń ze wspomnianymi wyżej unikalnymi skarbami.

Chodząca zbrojownia (Walking Armory)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znajdź wszystkich pięć udoskonaleń żywiołowych Wojny.

Komentarz: Trofeum to dotyczy Wojny (War), czyli jednej z dwóch grywalnych postaci gry. Nowe udoskonalenia żywiołowe (Elemental Enhancements) możesz pozyskiwać w trakcie przechodzenia kampanii:

 1. Grzmot - Jest ono do zakupienia w sklepie Vulgrima.
 2. Wampiryczna runa - Jest ono do zakupienia w sklepie Vulgrima.
 3. Ziemiołup - Odnajduje się je w skrzyni w trakcie zaliczania pierwszego etapu gry.
 4. Ogniste piętno - Odnajduje się je w skrzyni w trakcie zaliczania czwartego etapu gry.
 5. Dotyk śmierci - Odnajduje się je w skrzyni w trakcie zaliczania siódmego etapu gry.
 6. Portal - Odnajduje się je w skrzyni w trakcie zaliczania jedenastego etapu gry.

Staraj się dokładnie badać okolicę w etapach 1, 4, 7 i 11 żeby nie przegapić skrzyń ze wspomnianymi wyżej unikalnymi skarbami.

Kolekcjoner (Collector)

Rodzaj trofeum: srebrne - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zbierz wszystkie rodzaje Rdzeni stworzeń.

Komentarz: Rdzenie stworzeń (Creature Cores) są unikalną formą lootu i "wypadają" one z ciała każdego pokonanego przeciwnika. Komplet informacji na temat rdzeni znajdziesz na jednej ze stron rozdziału Rozwój bohaterów i walka naszego poradnika.

Na potrzeby zdobycia trofeum musisz zdobyć "tylko" po jednym rdzeniu od każdego potwora. Nie musisz wielokrotnie pozyskiwać tych samych rdzeni. Oznacza to po prostu, że trzeba co najmniej raz pokonać każdy typ przeciwnika dostępnego w grze i za każdym razem zebrać pozostawiony przez kreaturę loot.

Kilka dodatkowych uwag - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Kilka dodatkowych uwag:

 1. Do zdobycia jest w sumie 67 różnych typów rdzeni.
 2. Rdzenie pozostawiają po sobie nie tylko podrzędni przeciwnicy, ale również bossowie i mini-bossowie.
 3. Niektóre unikalne odmiany potworów pojawiają się wyłącznie w trakcie zaliczania misji pobocznych, które omówiliśmy w osobnym rozdziale. Staraj się w trakcie przechodzenia podejmować wszystkich zadań i zaglądać do wszystkich opcjonalnych lokacji.

Mennica I (Mint I)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zbierz 50 Monet Przewoźnika.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Mennica III. Opisywane osiągnięcie jest jego prostszą wersją.

Mennica II (Mint II)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zbierz 200 Monet Przewoźnika.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Mennica III. Opisywane osiągnięcie jest jego prostszą wersją.

Mennica III (Mint III)

Rodzaj trofeum: złote - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Zbierz wszystkie Monety Przewoźnika.

Komentarz: Monety Przewoźnika (Boatman's Coins) są jedną z odmian lootu / nagród w grze. Na potrzeby odblokowania opisywanego trofeum musisz zebrać w sumie 350 monet. Są trzy główne sposoby zdobywania monet:

 1. Eksploracja okolicy - Staraj się zbadać każdą lokację w 100% i pomagaj sobie wskazaniami mapy, na której zaznaczane są np. skrzynie nadające się do przeszukania.
 2. Wygrywaj walki na arenie - Monety są jednym z rodzajów nagród za pokonywanie fal przeciwników.
 3. Zaliczaj misje poboczne - Monety są jednym z rodzajów nagród za zajmowanie się opcjonalnymi zleceniami.

Skrytka na dusze (Soul Cache)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zniszcz wszystkie 4 skrytki na dusze w Jaskini Popiołów.

Komentarz: To jedno z prostszych osiągnięć gry. Skrytki na dusze (Soul Caches) to duże lewitujące niebieske sfery, które nadają się do rozbicia. Do Jaskini Popiołów (The Slag Pit) dociera się w drugim etapie gry. Dokładnie zbadaj okolicę i w razie potrzeby pomagaj sobie mapą żeby znaleźć wszystkie latające sfery i doprowadzić do ich zniszczenia.

Piekielna kuźnia (Hell's Forge)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zbierz wszystkie sztabki w Piekielnym Skarbcu i dostarcz je do Piekielnej Kuźni.

Komentarz: Piekielny skarbiec (Inferno Vault) odwiedza się w trzecim etapie gry i to właśnie wtedy możesz zainteresować się tematem zlokalizowania sztabek (Ingots). Musisz bardzo dokładnie przeszukać całą okolicę żeby zdobyć wszystkie cztery sztabki.

Ze zgromadzonymi sztabkami należy udać się do Piekielnej Kuźni (Hell's Forge). W odnalezieniu jej pomoże ci mapa - sąsiaduje ona z lokacją Piec. Wejdź w interakcję z kuźnią żeby zdobyć trofeum i przy okazji otrzymać unikalny Rdzeń stworzenia.

Zamknij szczelinę (Close the Rift)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zamknij szczelinę w Mroźnej Grocie, przez którą przedostają się potwory pustki.

Komentarz: Mroźną Grotę (Icebind Cavern) eksploruje się w trakcie rozgrywania czwartego rozdziału gry. Osiągnięcie nie ma na szczęście bardzo skomplikowanych założeń. Przeszukaj kompleks jaskiń aż dotrzesz do obszaru ze szczeliną (Rift). Musisz pozbyć się wszystkich potworów pustki (Void Creatures), które z niej wydostaną się. Trofeum zdobędziesz po wygranej walce. Nie trzeba w żaden sposób "ręcznie" zamykać szczeliny.

Szacunek dla zwierząt (Respect for Animals)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Pokonaj mniej niż pięć ogarów zanim zabijesz Władcę Ogarów w Hordzie.

Komentarz: Horda (The Hoard) to lokacja odwiedzana w trakcie przechodzenia piątego rozdziału kampanii. To niestety trudne trofeum, gdyż wymusza rozprawienie się z Władcą Ogarów (Hoardmaster) bez wyeliminowania zbyt wielu ogarów (Hounds) z jego obstawy. W drodze do legowiska Władcy Ogarów staraj się omijać wszystkie podrzędne potwory przebiegając czy przeskakując obok nich. Po rozpoczęciu właściwego pojedynku stosuj ataki wymierzone wyłącznie we Władcę Ogarów.

Jeśli masz bardzo duże problemy z tym osiągnięciem, to spróbuj rozegrać etap na niskim poziomie trudności, na którym Władca Ogarów będzie mniej wytrzymały i ataki zwykłych ogarów będą mniej problematyczne dla sterowanej postaci.

Martwy Dwór (The Dead Court)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj podwładnych Lorda Postrachu w Zgniliźnie.

Komentarz: Trofeum tym możesz zająć się w trakcie rozgrywania siódmego etapu gry, w którym przemierza się lokację Zgnilizna (Decay). Podwładni Lorda Postrachu (Dread Lord) są widoczni na mapie okolicy. Każdy z tych przeciwników jest mini-bossem, z którym musisz się rozprawić. Zadbaj jedynie o to żeby zbyt wcześnie nie ukończyć siódmego poziomu i nie stracić czas zdobycia trofeum.

Dlaczego musiały to być węże? (Why'd It Have to Be Snakes?)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj wszystkie węże w Zgniliźnie.

Komentarz: To kolejne trofeum, które zalicza się podczas rozgrywania siódmego etapu kampanii - Zgnilizna (Decay). Musisz zajmować się konkretnie lokalizowaniem i eliminowaniem kolejnych węży. Do zabicia jest w sumie 7 tego typu potworów.

Ważną informacją jest to, że każdy odnaleziony wąż zamiast podjęcia próby ukąszenia bohatera rozpocznie ucieczkę. Musisz zabić potwora zanim zdoła opuścić planszę, gdyż ponownie się na niej już nie pojawi. Agresywnie atakuj węże. Jeśli mimo wszystko popełnisz błąd i wąż ucieknie to jedynym rozwiązaniem jest powtórzenie całego poziomu.

Dobre uczynki (Good Deeds)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Uratuj nieskorumpowane anioły w Upadku Bastionu.

Komentarz: Upadek Bastionu (Bastion's Fall) to lokacja odwiedzana w jedenastym etapie kampanii. Zadanie to otrzymasz po odbytej rozmowie z Abaddonem. Zadaniem twojej postaci jest pokonanie wrogo nastawionych upadłych aniołów i nie doprowadzenie do tego żeby towarzyszące bohaterowi zaprzyjaźnione anioły zginęły. W trakcie walk staraj się obserwować ich poczynania i szybko im pomagać gdy tylko znajdą się w niebezpieczeństwie. W razie śmierci któregoś z nieskorumpowanych aniołów jedynym rozwiązaniem będzie powtórzenie poziomu.

Zakażony (Infested)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj Królową Larw w Wirze.

Komentarz: Wir (The Maelstrom) jest lokacją, którą odwiedzisz w dwunastym rodziale gry. Z królową nie możesz od razu się zmierzyć, gdyż najpierw musisz zniszczyć gniazda larw. Do zlokalizowania i zniszczenia są konkretnie 3 gniazda. Po tym jak pozbędziesz się gniazd pojawi się Królowa Larw (Grub Queen) będąca mini-bossem. Rozpraw się z nią oraz z jej "obstawą".

Gotowy do wysadzenia (Ready to Blow)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zniszcz wszystkich 12 składów zapasów Molocha w Machinie Wojennej.

Komentarz: Machina wojenna (War Machine) to tytuł czternastego rozdziału kampanii. W trakcie rozgrywania tego rozdziału najlepiej zajmować się niszczeniem wszystkich interaktywnych obiektów z otoczenia. Zagwarantuje ci to, że pozbędziesz się wszystkich dwunastu składów zapasów, jak również struktur powiązanych z opisanym poniżej osiągnięciem Derby destrukcji.

Derby destrukcji (Demolition Derby)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zniszcz wszystkich 10 struktur w Machinie Wojennej.

Komentarz: Machina wojenna (War Machine) to tytuł czternastego rozdziału kampanii. W trakcie rozgrywania tego rozdziału najlepiej zajmować się niszczeniem wszystkich interaktywnych obiektów z otoczenia. Zagwarantuje ci to, że pozbędziesz się wszystkich dziesięciu struktur, jak również składów zapasów powiązanych z opisanym powyżej osiągnięciem Gotowy do wysadzenia.

Mistrz miecza (Blademaster)

Rodzaj trofeum: srebrne - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Pokonaj Molocha bez odnoszenia obrażeń.

Komentarz: Dla przypomnienia Moloch to finałowy boss kampanii i opis ostatecznej konfrontacji z tym przeciwnikiem zamieściliśmy w rozdziale Bossowie i minibossowie naszego poradnika. Znajdziesz tam m.in. informacje o atakach bossa oraz o tym jak osłabiać Molocha. Oto kilka dodatkowych podpowiedzi na potrzeby prostszego odblokowania trofeum:

 1. Walkę z Molochem rozegraj na niskim poziomie trudności.
 2. Staraj się unikać ustawiania na obrzeżach areny. Pozostawaj w miarę możliwości w jej centralnej części.
 3. Podskakuj żeby unikać obszarowych ataków bossa.
 4. Nie zatrzymuj się obok wybuchających skał.

Jeśli popełnisz jakiś błąd i odniesiesz obrażenia (niekoniecznie bezpośrednio od Molocha) zatrzymaj grę i rozpocznij etap od nowa.

Ogród Rozstajnych Ścieżek (Garden of Forking Paths)

Rodzaj trofeum: srebrne - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie Monety Przewoźnika z Labiryntu Przewoźnika.

Komentarz: Założeniem tego trofeum jest zajęcie się jedenastoma różnymi zadaniami pobocznymi. Rozwiązuje się je na przestrzeni całej kampanii i ukończenie każdej z pobocznych misji nagradzane jest Monetami Przewoźnika. Oto lista wymaganych questów:

 1. W etapie 1 musisz zniszczyć dwie balisty.
 2. W etapie 2 musisz zniszczyć 5 kul dusz (Soul Orbs).
 3. W etapie 3 musisz zebrać 4 sztabki i dotrzeć z nimi do Piekielnej Kuźni.
 4. W etapie 4 musisz zamknąć szczelinę z potworami pustki.
 5. W etapie 5 musisz zabić Władcę Ogarów.
 6. W etapie 7 musisz zabić podwładnych Lorda Postrachu.
 7. W etapie 8 musisz przekręcić pięć zaworów i zbadać zbiornik skażonej wody.
 8. W etapie 11 musisz uratować nieskorumpowane anioły.
 9. W etapie 12 musisz zabić Królową Larw.
 10. W etapie 14 musisz zniszczyć 3 świdry.
 11. W etapie 15 musisz zniszczyć 10 struktur.
 12. W etapie 15 musisz zniszczyć 12 składów zapasów.

Więcej informacji o misjach pobocznych znajdziesz w rozdziale Podstawy naszego poradnika.

Strażnik bramy (Gatekeeper)

Rodzaj trofeum: złote - Darksiders Genesis: Trofea, lista - Darksiders Genesis - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Otwórz wszystkie Drzwi Oszusta.

Komentarz: Drzwi Oszusta (Trickster Door) to unikalne obiekty odnajdywane w trakcie przechodzenia gry. Na pierwsze drzwi natrafisz już podczas rozgrywania pierwszego etapu kampanii i bohater zdobędzie wtedy bardzo pomocną broń Vorpal Blade. Otwarcie pierwszych Drzwi Oszusta dokładnie opisaliśmy w rozdziale Zagadki naszego poradnika.

Do otwierania kolejnych Drzwi Oszusta oprócz broni Vorpal Blade potrzebne są też zawsze Klucze Oszusta (Trickster Key). Klucze możesz odnajdywać w świecie gry lub kupować u Vulgrima. Na bieżąco zajmuj się odnajdywaniem i otwieraniem Drzwi Oszusta z kolejnych poziomów kampanii, dzięki czemu docelowo zdobędziesz trofeum.

Killington Nikczemny (Wicked Killington)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Pokonaj Oszusta we własnej osobie - Killingtona Nikczemnego.

Komentarz: Osiągnięcie to bezpośrednio powiązane jest z opisanym powyżej trofeum Strażnik bramy. Dzieje sie tak dlatego, że musisz najpierw otworzyć wszystkie Drzwi Oszusta. Dopiero jak uda ci się to osiągnąć w pobliżu sklepu Vulgrima w Pustce odblokowane zostanie przejście do areny gdzie przebywa Killington Nikczemny (Wicked Killington). Pokonaj tego bonusowego bossa gry żeby zostać nagrodzonym trofeum.