Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Cycle - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
The Cycle - poradnik do gry

The Cycle - poradnik do gry

Przetrwać 20 minut Poradnik do The Cycle stanowi kompendium wiedzy o tej sieciowej grze FPS. Omówione w nim zostały zarówno podstawowe mechaniki rozgrywki, jak i trudniejsze zagadnienia dotyczące rozwoju postaci czy zarabiania kredytów.

Ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2019

Poradnik do gry The Cycle zawiera komplet informacji potrzebnych do zrozumienia tej dość prostej, a zarazem niezwykle wymagającej produkcji. W tekście znajdziesz praktycznie porady i wyjaśnienie wszystkich występujących w grze mechanik rozgrywki, takich jak wykonywanie kontraktów, walka z bestiami i innymi graczami, zawieranie i zrywanie paktów czy sprawne poruszanie się po mapie. Nie zabrakło tutaj także rozdziałów związanych z kierowaną przez gracza postacią - znajdziesz tutaj informacje o dostępnym wyposażeniu, tworzeniu i ulepszaniu ekwipunku, a także rozwoju postaci, który powiązany jest z mechaniką frakcji.

The Cycle to sieciowa strzelanka FPP, której akcja dzieje się na fikcyjnej planecie Fortuna. Dwudziestu graczy rywalizuje ze sobą w trybie solo, w parach bądź w grupach złożonych z czterech postaci, wykonując rozmaite kontrakty, walcząc z dziką i wrogo nastawioną fauną, a także ścierając się z innymi graczami. Podczas starć gracze zdobywają kredyty, za pośrednictwem których nabywać mogą nowe elementy wyposażenia, takie jak bronie, gadżety czy umiejętności specjalne, a także sukcesywnie je rozwijać. Produkcja stawia na szybkie starcia, trwające zaledwie 20 minut, podczas których gracze mogą ze sobą konkurować, bądź tworzyć doraźne sojusze, by wspólnie realizować stawiane przez nimi cele. Zastosowany przy produkcji gry silnik pozwolił na efektowne odwzorowanie planety Fortuna, pozwalając również na zabawę graczom ze słabszymi komputerami.

Garść porad na start

Rozgrywka w The Cycle nie należy do najprostszych, szczególnie z uwagi na fakt, iż regularnie ścierać będziesz się tutaj z innymi graczami, których znacznie ciężej jest przechytrzyć od przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Z tego też powodu zalecamy zaznajomić się z przedstawionymi poniżej poradami na start:

 1. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z The Cycle, rozegraj kilka meczy w grupie 4-osobowej. Łatwiej można w ten sposób nauczyć się czegoś od bardziej doświadczonych graczy, a rozgrywka w grupie jest tez po prostu łatwiejsza, gdyż zawsze można liczyć na asystę sojusznika.
 2. Paktuj z innymi graczami. The Cycle umożliwia paktowanie z innymi podczas rozgrywek solo i w trybie duo, pozwalając na tworzenie chwilowych sojuszy. Pamiętaj jednak, że inny gracz w każde chwili zerwać może pakt!
 3. Nie walcz jednocześnie z potworami i innymi graczami. Jeśli masz do oczyszczenia jakąś lokację, sprawdź, czy w pobliżu nie ma graczy.
 4. Wykonuj kontrakty. Wpływają one na ilość zdobytych na koniec rozgrywki punktów doświadczenia, a także na to, jakie przedmioty otrzymasz w nagrodę za ewakuację.
 5. Odpowiednio dobierz swój ekwipunek - zarówno do swojego stylu gry, jak i pod względem półek cenowych broni.
 6. Korzystaj ze zdolności specjalnych - te trzeba co prawda wpierw wytworzyć w oknie Przeróbek (Crafting) i następnie kupić podczas rozgrywki, dają one jednak sporą przewagę na polu walki.
 7. Stwórz pierwszy zestaw (Kit) po ukończeniu etapu samouczkowego.
 8. Regularnie ulepszaj i modyfikuj broń, z której korzystasz, a niepotrzebny ekwipunek rozkładaj na materiały rzemieślnicze.

Jak rozpocząć rozgrywkę?

By rozpocząć rozgrywkę, wejdź do zakładki Launch Bay w menu głównym. - The Cycle - poradnik do gry
By rozpocząć rozgrywkę, wejdź do zakładki Launch Bay w menu głównym.

Po uruchomieniu gry The Cycle, czeka cię krótki, kilkunastominutowy etap samouczkowy, podczas którego nauczysz się podstaw rozgrywki. Po jego ukończeniu wylądujesz w menu głównym gry. By rozpocząć już właściwą rozgrywkę z innymi graczami, należy przejść do zakładki Launch Bay, wybrać jeden z dostępnych trybów (solo, w parze z innym graczem bądź w grupie 4-osobowej) i rozpocząć wyszukiwanie chętnych do wspólnej zabawy. Po maksymalnie kilku minutach starcie powinno się rozpocząć.

Dlaczego nie mogę wybrać danego trybu gry?

Zablokowany (zabarwiony na szaro) tryb gry to nie powód do zmartwienia. - The Cycle - poradnik do gry
Zablokowany (zabarwiony na szaro) tryb gry to nie powód do zmartwienia.

Czasami zdarza się, że w grze jeden bądź więcej trybów rozgrywki jest niedostępny - jest on wtedy zaciemniony i gracz nie jest w stanie go aktywować. Dzieje się to z prostej przyczyny - twórcy gry najprawdopodobniej prowadzą jakieś prace konwersacyjne, bądź wprowadzają łatki do gry, przez co dany tryb musiał być po prostu wyłączony. Wszystko to jest jednak chwilowe - najczęściej po upływie kilkunastu minut tryb zostaje odblokowany i można się nim na nowo cieszyć.

Jak odblokowywać nowe bronie?

Nowe bronie odblokowuje się w zakładce Przeróbki (Crafting). - The Cycle - poradnik do gry
Nowe bronie odblokowuje się w zakładce Przeróbki (Crafting).

Każdy gracz startuje z podstawowym ekwipunkiem - pistoletem, pistoletem maszynowym i snajperką. W grze dostępnych jest kilkadziesiąt rodzajów broni, trzeba je wpierw jednak odblokować. Pierwszym krokiem jest zwiększenie poziomu relacji z daną frakcją. Gdy to zostanie wykonane, należy przejść do zakładki Przeróbki (Crafting), znaleźć interesującą broń i ją wytworzyć. Teraz przejść należy do zakładki Wyposażenie (Loadout) i obsadzić wytworzoną broń bądź przedmiot w jednym z wolnych gniazd przy prawej krawędzi ekranu. Od tego momentu będzie można wykorzystać ten przedmiot podczas rozgrywki.

Jak korzystać z nowych broni?

Broń kupić można z poziomu sklepu otwieranego przyciskiem G. - The Cycle - poradnik do gry
Broń kupić można z poziomu sklepu otwieranego przyciskiem "G".

Gdy wylądujesz na mapie Fortuna, będziesz mieć do dyspozycji wyłącznie prosty pistolet. By móc korzystać z nowych broni, trzeba będzie je kupić. Dokonać możesz tego z poziomu sklepu - ten aktywuje się klawiszem "G". Po zakupie przedmiotu, zostanie on zrzucony kilka metrów przed Twoją postacią - wystarczy do niego podejść i wejść z nim w interakcję, by można było z niego korzystać.

Do zakupu broni wymagane są jednak kredyty. Te zdobywa się wykonując różnorakie czynności podczas rozgrywki, takie jak zabijanie potworów i innych graczy, wykonywanie kontraktów czy znajdywanie kredytów rozrzuconych na mapie. Szczegółowe informacje dotyczące tego zagadnienia znajdziesz w rozdziale "Zarabianie kredytów".

Jak się wskrzesić po śmierci?

Podczas meczu można jednorazowo się wskrzesić, zyskując drugą szansę. - The Cycle - poradnik do gry
Podczas meczu można jednorazowo się wskrzesić, zyskując drugą szansę.

Podczas rozgrywki każdy gracz ma jednorazowe wskrzeszenie do swojej dyspozycji. Gdy postać zostanie powalona na ziemię, będziesz mieć dwa wyjścia - odczekać kilkanaście sekund, aż sama się ocuci (bądź zrobi to kompan), bądź wykorzystać opcję automatycznego wskrzeszenia, naciskając przycisk "F". Gdy zdecyduje się na to drugie, postać zostanie teleportowana do miejsca zrzutu z początku etapu.

Uwaga - pamiętaj, iż opcja automatycznego wskrzeszenia dostępna jest tylko raz podczas danej rozgrywki. Gdy postać zostanie ponownie powalona, pozostanie Ci czekanie na zregenerowanie sił - jeśli w tym czasie zaatakuje Cię wróg, rozgrywka dobiegnie końca.

Jak szybko zarabiać kredyty?

Kredyty zarabia się na wiele sposobów, w głównej mierze pokonując wrogo nastawioną faunę. - The Cycle - poradnik do gry
Kredyty zarabia się na wiele sposobów, w głównej mierze pokonując wrogo nastawioną faunę.

Kredyty w grze The Cycle wykorzystywane są do zakupu nowych broni, gadżetów i zdolności specjalnych już podczas przebywania na mapie. Kredyty zdobywa się za zabijanie dzikiej fauny, wykonywanie kontraktów (za awans na nowy poziom), można je zdobyć z porozrzucanych na mapie paczek, a także zabijając innych graczy. Warto połączyć te czynności i nie skupiać się tylko na jednej - a walki z innymi graczami unikać, by nie narażać się na śmierć postaci.

Szczegółowe informacje dotyczące tego zagadnienia znajdziesz w rozdziale "Zarabianie kredytów".

Mininalne wymagania sprzętowe The Cycle

The Cycle posiada miłą dla oka i dość szczegółową oprawę graficzną, a jednocześnie nie wymaga komputera o zbyt dużej mocy. Do komfortowej rozgrywki (około 60 klatek na sekundę) w niższej rozdzielczości (720p) i ustawieniach graficznych na poziomie "Średni" wystarczy 4-rdzeniowy procesor (Intel i5) o taktowaniu 2.6 GHz, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon i zaledwie 4GB pamięci RAM. Produkcja oddaje do dyspozycji dość sporo opcji graficznych, przez co z łatwością zwiększyć można niektóre parametry bez znaczącego uszczerbku na jakości.

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (64bit)
 2. Procesor: Intel Core i5 2,6 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon 7950 (2GB)
 5. Dysk twardy: około 25 GB wolnej przestrzeni

Dokładne wymagania sprzętowe The Cycle znajdują się na osobnej stronie.

Sterowanie

Poniżej znajdziesz informacje dotyczące sterowanie w grze The Cycle w wersji na PC. Zamieszczona została tabela przedstawiająca działanie wszystkich przycisków wykorzystywanych w produkcji.

Poruszanie się postaci - The Cycle - poradnik do gry

Poruszanie się postaci

Strzał z broni - The Cycle - poradnik do gry

Strzał z broni

Celowanie z broni - The Cycle - poradnik do gry

Celowanie z broni

Następna / poprzednia broń - The Cycle - poradnik do gry

Następna / poprzednia broń

Skok - The Cycle - poradnik do gry

Skok

Sprint - The Cycle - poradnik do gry

Sprint

Kucanie - The Cycle - poradnik do gry

Kucanie

Okno sklepu - The Cycle - poradnik do gry

Okno sklepu

Przeładowanie broni - The Cycle - poradnik do gry

Przeładowanie broni

Zmiana na broń nr 1 - The Cycle - poradnik do gry

Zmiana na broń nr 1

Zmiana na broń nr 2 - The Cycle - poradnik do gry

Zmiana na broń nr 2

Zmiana na broń nr 3 - The Cycle - poradnik do gry

Zmiana na broń nr 3

Zmiana na broń nr 4 - The Cycle - poradnik do gry

Zmiana na broń nr 4

Pierwsza umiejętność specjalna - The Cycle - poradnik do gry

Pierwsza umiejętność specjalna

Druga umiejętność specjalna - The Cycle - poradnik do gry

Druga umiejętność specjalna

Interakcja / awaryjny teleport (Emergenc Teleport) - The Cycle - poradnik do gry

Interakcja / awaryjny teleport (Emergenc Teleport)

Mapa - The Cycle - poradnik do gry

Mapa

Wysłanie oferty paktu (Offer Pact) - The Cycle - poradnik do gry

Wysłanie oferty paktu (Offer Pact)

Nakładka z pomocą - The Cycle - poradnik do gry

Nakładka z pomocą

Otwarcia chatu - The Cycle - poradnik do gry

Otwarcia chatu

Naciśnij, by mówić - The Cycle - poradnik do gry

Naciśnij, by mówić

Atak wręcz - The Cycle - poradnik do gry

Atak wręcz

Koło komunikatora (Comm Wheel) - The Cycle - poradnik do gry

Koło komunikatora (Comm Wheel)

Taniec - The Cycle - poradnik do gry

Taniec

Oznaczenie - The Cycle - poradnik do gry

Oznaczenie

Autor Poradnika

Jakub Bugielski


Informacje o The Cycle - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 25 października 2019

Poradnik zawiera : strony: 12, ilustracje: 69 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Cycle - poradnik do gry