Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Secret Neighbor - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
... poradnik w przygotowaniu ...
Secret Neighbor - poradnik do gry

Secret Neighbor - poradnik do gry

Dzieciaki kontra sąsiad Poradnik do Secret Neighbor wyjaśnia podstawowe zagadnienia dotyczące gry (interfejs, wymagania sprzętowe, sterowanie), zawiera porady na start dla każdego gracza oraz tłumaczy, jak skutecznie grać dzieckiem i sąsiadem.

Poradnik do gry Secret Neighbor zawiera informacje pomocne w grze multiplayer, ułatwiające odnalezienie się w świecie przedstawionym. W tym poradniku pokażemy Ci pomocne porady dotyczące gry. Znajdziesz tutaj objaśnienia różnych mechanik i użyteczne porady do Secret Neighbor. Umożliwi Ci to szybkie i bezbolesne zaznajomienie się z grą. Dowiesz się jak skutecznie grać jako tytułowy sąsiad oraz jako dziecko. Secret Neighbor to multiplayerowa gra akcji stworzone przez Dynamic Pixels oraz Hologryph. Twoim zadaniem jako dziecko (wraz z innymi dziećmi) będzie uratowanie przyjaciela przetrzymywanego przez sąsiada w piwnicy, natomiast jako sąsiad - będziesz starał się pojmać całą grupę dzieci. Kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca pomiędzy graczami i poszukiwanie kluczy otwierających drzwi do piwnicy. Będąc w skórze sąsiada, możesz przebierać się za dzieci, a także meble - posiada dość szeroki wachlarz umiejętności. Gra posiada trójwymiarową grafikę, którą utrzymano w kreskówkowej stylistyce znanej z Hello Neighbour. Gra została wydana tylko na platformę PC.

Poradnik do gry Secret Neighbor zawiera:

Tryby gry

Singleplayer: Nie.

Kooperacja przez Internet: Tak.

Multiplayer: Tak.

PC - informacje ogólne

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Intel i3-540 3.05 GHz / Athlon II X3 460 3.4 GHz,
  2. Pamięć RAM: 4 GB,
  3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7870,
  4. Miejsce na dysku: 2 GB,
  5. System operacyjny: Windows 7 i nowsze.

Zalecane wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Intel i3-3250 3.5 GHz / Athlon II X4 860K 3.7 GHz,
  2. Pamięć RAM: 6 GB,
  3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 / Radeon R9 270,
  4. Miejsce na dysku: 2 GB.
  5. System operacyjny: Windows 7 i nowsze.

Sterowanie w Secret Neighbor na PC

Poniżej znajdziesz sterowanie, które ułatwią Ci grę w Secret Neighbor na PC. Lista znajduje się również w dziale Sterowanie.

Ikona

Opis

Poruszanie się - Secret Neighbor - poradnik do gry

Poruszanie się

Użycie pierwszego przedmiotu / patrzenie przez dziurkę od klucza w szafie - Secret Neighbor - poradnik do gry

Użycie pierwszego przedmiotu / patrzenie przez dziurkę od klucza w szafie

Rzut przedmiotem - Secret Neighbor - poradnik do gry

Rzut przedmiotem

1 - Secret Neighbor - poradnik do gryWybór pierwszego i drugiego przedmiotu - Secret Neighbor - poradnik do gry

Wybór pierwszego i drugiego przedmiotu

Skok - Secret Neighbor - poradnik do gry

Skok

Podniesienie przedmiotu, wykonanie interakcji - Secret Neighbor - poradnik do gry

Podniesienie przedmiotu, wykonanie interakcji

Użycie pierwszej umiejętności - Secret Neighbor - poradnik do gry

Użycie pierwszej umiejętności

Użycie drugiej umiejętności - Secret Neighbor - poradnik do gry

Użycie drugiej umiejętności

Przebranie się za dziecko (tylko sąsiad) - Secret Neighbor - poradnik do gry

Przebranie się za dziecko (tylko sąsiad)

Jak zacząć grę Secret Neighbor?

Na samym początku gry najlepiej zacząć od wyboru postaci do gry jako dziecko oraz sąsiada. Jest 2 sąsiadów do wyboru i 6 dzieci - wszyscy mają różne umiejętności oraz pasywne zdolności.

Więcej o umiejętnościach postaci możesz znaleźć na stronie Klasy postaci.

Każda postać w grze ma swoje unikatowe zdolności. - Secret Neighbor - poradnik do gry
Każda postać w grze ma swoje unikatowe zdolności.

W tej grze musisz się też trochę nastawić na granie na słuch - jako dziecko pozwoli Ci to na wczesne wykrywanie zagrożeń (np. będziesz mógł usłyszeć czy w sąsiednim pokoju przeciwnik przebiera się za jednego z was). Jeśli nie jesteś Bagger'em i widzisz dość dobrze w ciemnościach, możesz całkowicie pozbyć się swojej latarki - zaoszczędzisz wtedy miejsca na bardziej przydatne rzeczy (batony, jabłka lub klucze). Jako dziecko zawsze przeszukuj wszystkie szafki i szafy, tutaj również przyda się granie na słuch, ponieważ otwarcie szafki z kluczem gra odpowiednio sygnalizuje dźwiękiem. Staraj się trzymać blisko któregoś z twoich towarzyszy i miej w pogotowiu przedmiot do rzucania (najlepiej coś lekkiego, może być jabłko bądź puszka). Pamiętaj, że musisz zbierać klucze, które kolorem zgadzają się z kłódkami w drzwiach do piwnicy (tak jak poniżej).

Kolory kluczy muszą zgadzać się z kłódkami na drzwiach - nie wystarczy zbierać byle jakie klucze! - Secret Neighbor - poradnik do gry
Kolory kluczy muszą zgadzać się z kłódkami na drzwiach - nie wystarczy zbierać byle jakie klucze!

Jako sąsiad, staraj się szukać graczy, którzy są samotni, atakuj znienacka (wykorzystaj do tego przebranie - domyślnie klawisz T). Masz dostęp do miejsc, które z początku nie są dostępne dla przeciwnika (miejsca za kratami) i żeby przez nie przejść, dzieci muszą iść na około. Możesz je aktywować za pomocą zegarów na ścianach (jak na zdjęciu poniżej).

Za pomocą zegarów na ścianach sąsiad może dostać się do miejsc niedostępnych dla dzieci. - Secret Neighbor - poradnik do gry
Za pomocą zegarów na ścianach sąsiad może dostać się do miejsc niedostępnych dla dzieci.

Pamiętaj, już raz złapane dzieci i wepchnięte do lochu nie mogą wrócić do gry, więc z każdym kolejnym dzieckiem powinno być Ci łatwiej. Korzystaj często z umiejętności sąsiada (możesz rozstawiać pułapki lub rzucać bombę dymną). Mecz zakończy się, gdy jako sąsiad złapiesz wszystkie dzieci lub kiedy dzieci otworzą drzwi do piwnicy.

Jak odblokować skórkę do sąsiada?

Aby odblokować skórkę dla sąsiada (skórka Clown), należy dodać grę do listy życzeń. Pamiętaj, aby Twój profil Steam był publiczny - jeżeli będzie prywatny, możesz nie dostać skórki!

Gdy nie zdecydujesz się na skórkę dla tej postaci, wciąż możesz ją wybrać - co prawda nie możesz korzystać ze skórki, ale z umiejętności aktywnych i pasywnych już tak, tyle, że jako zwykły sąsiad - Secret Neighbor - poradnik do gry

Gdy nie zdecydujesz się na skórkę dla tej postaci, wciąż możesz ją wybrać - co prawda nie możesz korzystać ze skórki, ale z umiejętności aktywnych i pasywnych już tak, tyle, że jako "zwykły" sąsiad.

W przygotowaniu Secret Neighbor - poradnik do gry

Poradnik do gry Secret Neighbor jest w trakcie przygotowania.

W tym momencie nad nim pracujemy. Robimy wszystko, żeby poradnik ukazał się w okolicy premiery Secret Neighbor.

Secret Neighbor - screen - 2018-08-31 - 382048Secret Neighbor - screen - 2018-08-31 - 382047Secret Neighbor - screen - 2018-08-31 - 382046Secret Neighbor - screen - 2018-08-31 - 382045Secret Neighbor - screen - 2018-08-31 - 382044Secret Neighbor - screen - 2018-08-31 - 382043Secret Neighbor - screen - 2018-08-31 - 382042Secret Neighbor - screen - 2018-07-02 - 377343Secret Neighbor - screen - 2018-07-02 - 377342

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz