Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

My Summer Car - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
My Summer Car - poradnik do gry

My Summer Car - poradnik do gry

You've gotta pimp your ride Poradnik do My Summer Car pozwoli Ci odpowiednio rozpocząć grę, zrozumieć jej survivalowe mechaniki i czerpać z rozgrywki jak najwięcej zabawy.

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2024

Niniejszy poradnik do gry My Summer Car przeprowadzi Was przez żmudny proces zbudowania swojego samochodu od pierwszej śrubki, jak również pomoże Wam w niełatwym przetrwaniu na rozległych terenach finlandzkiej prowincji w realiach lat 90. Przygotowaliśmy porady m.in. na temat głównych statystyk postaci, odwiedzania sklepów czy zarabiania pieniędzy. Dowiecie się krok po kroku jak odbudować pojazd Satsuma, m.in. jego zawieszenie, silnik, skrzynię biegów czy nadwozie. W poradniku znajdziecie także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące m.in. odpoczynku, zapisywania gry, pozyskiwania części czy zaliczenia badań technicznych dla stworzonego pojazdu. Całość uzupełniają strony o sterowaniu i wymaganiach sprzętowych My Summer Car.

My Summer Car: Zawartość poradnika

Nasz poradnik do My Summer Car zawiera podstawowe informacje o tym, jak przetrwać w tym nastawionym na survival świecie gry. Otwiera go zestaw porad na start, z których dowiecie się o najważniejszych rzeczach do poznania jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej kampanii. Na osobnych stronach rozdziału o podstawach omówiliśmy zaspokajanie potrzeb głównego bohatera, by nie umarł z głodu, stresu czy przemęczenia, dokonywanie ważnych zakupów w sklepach, odwiedzanie babci bohatera oraz najlepsze techniki zdobywania gotówki potrzebnej do nabywania zapasów i części.

Cały osobny rozdział poradnika skupia się na temacie skonstruowania auta Satsuma. Omówiliśmy absolutne podstawy budowania pojazdu, a także szereg bardziej zaawansowanych tematów związanych m.in. z zawieszeniem, skrzynią biegów, silnikiem, elektryką, nadwoziem i wnętrzem. Dowiecie się jak zamontować silnik w samochodzie oraz jak doprowadzić do pierwszego pomyślnego uruchomienia pojazdu.

Z osobnego rozdziału dowiecie się o innych grywalnych środkach transportu - są nimi m.in. łódka, motorower, traktor, ciężarówka czy muscle car. Mogą one posłużyć jako zastępcze maszyny do podróżowania po mapie do czasu dokończenia budowy Satsumy.

W rozdziale FAQ znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze pytania. Wyjaśniamy m.in. jak zapisywać postępy, gdzie odpoczywać na koniec dnia, gdzie znaleźć koła do pojazdu, jaki jest powód przerwania dostaw prądu, gdzie jest sauna i jakie ma zastosowania, jak pozyskiwać tuningowane części, czy jak przejść pomyślnie badanie techniczne.

Na ostatnich stronach poradnika prezentujemy wymagania sprzętowe My Summer Car oraz dość rozbudowaną klawiszologię (oddzielne sterowanie dla poruszania się pieszo i jazdy samochodem).

My Summer Car: Szybkie porady na start

 1. Gra rekomenduje pozostawienie opcji permadeath, ale lepiej ją wyłączyć. Permanentna śmierć w grze może nagle skasować wszystkie Wasze postępy i zmusić do zrestartowania całej kampanii. Nauczcie się najpierw podstaw gry i rozpoznawania zagrożeń dla bohatera.
 2. Zapisujcie manualnie swoje postępy, odwiedzając w tym celu różnego rodzaju toalety czy łazienki. Nie wyłączajcie gry bez wcześniejszego utworzenia nowego sejwa.
 3. Monitorujcie główne potrzeby bohatera, a w szczególności jego głód, pragnienie, stres oraz zmęczenie. Nie pozwalajcie, by paski potrzeb zmieniały swój kolor na czerwony (przejście w krytyczny stan).
 4. Zwracajcie uwagę na dzień tygodnia oraz porę dnia. Może się okazać, że po dotarciu np. do upatrzonego sklepu czy punktu usługowego będzie on zamknięty i zmarnujecie niepotrzebnie dużo czasu.
 5. Przeszukajcie sypialnię rodziców w domu, w którym rozpoczęliście nową grę. Jest tam koperta z pieniędzmi, które warto wykorzystać na pierwsze zakupy.
 6. Zaopatrzcie się w podstawowe zapasy odwiedzając główny sklep w północnym mieście. Nie śpieszcie się z zajęciem od razu tematem zbudowania pojazdu. Będzie to długi i żmudny proces, do którego powinniście podejść na spokojnie.

Więcej wskazówek i podpowiedzi możecie znaleźć na osobnej stronie: Porady na start.

My Summer Car: Podstawy

 1. Atrybuty postaci - Strona opisuje wszystkie główne statystyki postaci - pragnienie, głód, stres, pęcherz, zmęczenie i ubrudzenie. Ostrzegamy też kiedy możne nastąpić śmierć bohatera.
 2. Wyprawa do sklepu - Z poradnika dowiecie się gdzie są główne sklepy na mapie, jakie towary oferują, kiedy można wybierać się po zakupy i jak najłatwiej dotrzeć do upatrzonego sklepu.
 3. Wizyta u babci - Pokazujemy gdzie jest dom babci bohatera, kiedy można ją zastać, a także jakie przysługi można jej wyświadczać.
 4. Zarabianie pieniędzy - Zestawiliśmy wszystkie główne techniki zdobywania gotówki, m.in. sprzedaż drewna, zbieranie truskawek, pędzenie bimbru, walizki z pieniędzmi, granie w karty czy holowanie wraków pojazdów.

My Summer Car: Zbudowanie pojazdu Satsuma

 1. Podstawy budowy samochodu Satsuma - Podpowiadamy jak przygotować się do pracy nad Satsumą, jakie są potrzebne podstawowe części oraz jak używać głównych narzędzi.
 2. Zawieszenie i układ kierowniczy - Oddzielnie opisujemy tematy naprawy zawieszenia przedniego, zawieszenia tylnego oraz układu kierowniczego.
 3. Silnik i skrzynia biegów - Przygotowaliśmy porady jak wyjąć silnik, jak go przenosić i jak uniknąć jego uszkodzenia, a także zestawiliśmy wszystkie główne kroki dla złożenia silnika, zbudowania skrzyni biegów i połączenia jej z silnikiem.
 4. Montaż silnika w samochodzie - Strona pokazuje krok po kroku jak poprawnie umieścić i zamontować złożony silnik w samochodzie Satsuma. Opisujemy też końcową część montażu.
 5. Montaż akumulatora i elektryki - Z opisu dowiecie się m.in. jak pozyskać akumulator, jak go bezpiecznie podłączyć oraz jak poprowadzić wszystkie przewody elektryczne w pojeździe.
 6. Nadwozie i wnętrze - Ze strony dowiecie się o złożeniu nadwozia oraz wnętrza Satsumy. Są to m.in. montaż błotników, maski, zderzaków, drzwi, klapy bagażnika, tapicerki czy foteli.
 7. Pierwsze uruchomienie silnika - Opisujemy przygotowania do pierwszego uruchomienia zbudowanego auta (m.in. uzupełnienie płynu chłodniczego, wlanie oleju) i jak uniknąć ewentualnych pomyłek.

My Summer Car: Wszystkie grywalne pojazdy

 1. Łódka - Dowiecie się gdzie można znaleźć łódź, jakie są wymagania do pływania po jeziorze i jak można ułatwić sobie grę dzięki korzystaniu z łódki.
 2. Motorower Jonnez ES - Pokazujemy gdzie znaleźć darmowy motorower, jak go uruchomić i jak uzupełniać zapasy paliwa w zbiorniku.
 3. Muscle Car Ferndale - Wyjaśniamy gdzie stoi zaparkowany muscle car, kiedy można go używać i jakie są podstawowe porady do prowadzenia tego pojazdu.
 4. Niebieski van Hayosiko - Informujemy jak dotrzeć do miejsca z zaparkowanym niebieskim vanem, jakie są wymagania do jego uruchomienia i jakie ma praktyczne zastosowania.
 5. Samochód Ruscko - Podpowiadamy jak przygotować się do wyprawy po to auto, jakie są związane z nim zagrożenia i do czego najlepiej go używać.
 6. Samochód Satsuma - Przypominamy na tej stronie o głównym pojeździe, którego odbudowa jest motywem przewodnim gry.
 7. Ciężarówka Gifu - Z opisu dowiecie się gdzie można natrafić na zaparkowaną ciężarówkę i jakie są wymagania do jej uruchomienia.
 8. Traktor Kekmet - Pokazujemy jak łatwo dotrzeć do traktora, jak uzupełniać w nim paliwo i jakie dodatkowe zastosowania ma traktor (np. podnoszenie czy holowanie obiektów).

My Summer Car: FAQ

 1. Gdzie znaleźć koła? - W osobnych podpunktach podpowiadamy gdzie znaleźć stare koła i jak pozyskać nowe opony dla pojazdu Satsuma.
 2. Jak spać? - Możecie dowiedzieć się gdzie można udać się na odpoczynek i jak wpłynie to na statystyki bohatera.
 3. Jak zapisać grę? - Pokazujemy na jakich zasadach i w jakich typach lokacji można sejwować rozgrywkę.
 4. Jak zdobyć pieniądze w prezencie? - Wyjaśniamy jak zdobyć dodatkową gotówkę na start, która przyda się do zrobienia pierwszych zakupów.
 5. Dlaczego w domu nie ma prądu? - Dowiecie się kiedy może dojść do wyłączenia dostaw prądu i jak opłacać rachunki za prąd.
 6. Jak korzystać z sauny? - Pokazujemy gdzie w grze jest sauna, jakie ma praktyczne zastosowanie i jak regulować temperaturę w saunie.
 7. Jak łowić ryby? - Opisaliśmy wszystkie wymagania do łowienia ryb, a także jak poprawnie grillować złapane ryby.
 8. Jak zdobyć tuningowane części? - To prosta strona z podpowiedzią jak zamawiać tuningowane części dla Satsumy.
 9. Jak zaliczyć badania techniczne? - Przygotowaliśmy listę wymagań do pomyślnego przejścia przeglądu po zbudowaniu Satsumy.

My Summer Car: Długość gry

My Summer Car to wbrew pozorom bardzo rozbudowana produkcja. Spełnienie wszystkich wymagań do odbudowania Satsumy może Wam zająć nawet 30-40 godzin, zaś chęć zaliczenia wszystkich osiągnięć i dokładne zbadanie mapy świata mogą co najmniej podwoić ten wynik.

My Summer Car: Minimalne wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
 2. Procesor: Dual Core 3.0 GHz
 3. Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 960
 4. Pamięć: 6 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: około 1 GB

Po więcej informacji na temat zalecanych wymagań przejdźcie na stronę: Wymagania sprzętowe.

My Summer Car: Data premiery

Gra My Summer Car pozostaje od 2016 roku w ramach wczesnego dostępu na Steam i nie posiadamy żadnych informacji na temat przygotowania jej finalnej wersji. Wydaje się to mało prawdopodobne, gdyż jej autor planuje kontynuację - My Winter Car. Pocieszeniem może być to, że gra w aktualnym stanie jest dopracowana i oferuje mnóstwo zawartości. Możecie w nią śmiało zagrać bez konieczności czekania na wydanie jej ostatecznej wersji.

Autor Poradnika

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej


Informacje o My Summer Car - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 9 sierpnia 2019

Poradnik zawiera : strony: 38, ilustracje: 378 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w My Summer Car - poradnik do gry