Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Steel Division 2 - poradnik do gry

Steel Division 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

3-ya Gvard. Mechanizi. Korpus | Dywizje Aliantów w Steel Division 2 Steel Division 2 poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2019

3 Zmechanizowany Korpus Gwardii to dość silna dywizja, która posiada liczne typy oddziałów piechoty oraz spora ilość sprzętu dodatkowego, jak i czołgów. W jej szeregach znajdują się również oddziały partyzantów. Sama kompozycja wojsk jest dość uniwersalna, bo w każdej kategorii możesz dodać o 6 do 8 kart, dzięki czemu możesz zdecydować czego chcesz więcej, a co wystawisz w mniejszej ilości. Pojazdy opancerzone to w większości sprzęt zagraniczny - amerykański i brytyjski. Dlatego cała dywizja jest mieszanką uzbrojenia dwóch różnych państw. Mimo wszystko, ta dywizji to siła z którą każdy musi się liczyć.

Avtomatchiki to drużyny bojowa do walki na bliskie odległości. Są wyposażeni wyłącznie w pistolety maszynowe. Nie mają sobie równych w walkach miejskich lub w lasach. Ustępują jedynie drużyną niemieckim, wyposażonym w MP 44. - 3-ya Gvard. Mechanizi. Korpus | Dywizje Aliantów w Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
Avtomatchiki to drużyny bojowa do walki na bliskie odległości. Są wyposażeni wyłącznie w pistolety maszynowe. Nie mają sobie równych w walkach miejskich lub w lasach. Ustępują jedynie drużyną niemieckim, wyposażonym w MP 44.

Piechota jest jednym z najsilniejszych atutów tej dywizji. Do grupy bojowej możesz dodać wiele różnych typ jednostek piechoty. Większość z tych oddziałów posiada uzbrojenie przeciw pancerne, ale będą to głównie granat lub karabiny przeciwpancerne. Najczęściej wykorzystasz oddziały Gvardyia, które są uniwersalne i poradzą sobie w każdej sytuacji z racji urozmaiconego uzbrojenia. Oddział Tankodesantniki to specjaliście w walce na bardzo krótki dystans. Wspomniani wcześniej partyzanci, będą walczyć całkiem dobrze i są wyposażeniu w koktajle mołotowa. Ta wyjątkowa broń, świetnie sprawdza się przeciwko piechocie i może obniżyć morale jednostek pancernych wroga.

Czołgi Korpusu Gwardii to tylko i wyłącznie dwa modele: czołgi Valentine IX oraz Emcha, czyli Shermany. Brytyjskie Valetnine mają silniejsze działa od amerykańskich czołgów, ale trochę słabszy pancerze. Masz do dyspozycji sporą liczbę czołgów i możesz już od pierwszych minut zalać wroga hordami tych jednostek. Z tego powodu warto wzmocnić natarcie zwiadem w postaci czołgów oraz dział przeciwpancernych. Działa ZIS oraz SU-85 to bardzo dobre jednostki, które świetnie wspomogą główne natarcie. Zwłaszcza SU-85 jest niezwykle przydatny. Potrafi namierzyć i zniszczyć nawet odległe cele.

EMCHA to tak naprawdę Sherman w wersji rosyjskiej. W tej dywizji, wszystkie grupy bojowe mają dużą ilość tych czołgów do wystawienia. Są to całkiem dobre maszyny, ale często będą mieć problem z Panzer IV lub innymi czołgami średnimi. - 3-ya Gvard. Mechanizi. Korpus | Dywizje Aliantów w Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
EMCHA to tak naprawdę Sherman w wersji rosyjskiej. W tej dywizji, wszystkie grupy bojowe mają dużą ilość tych czołgów do wystawienia. Są to całkiem dobre maszyny, ale często będą mieć problem z Panzer IV lub innymi czołgami średnimi.

W kwestii zwiadu, można dodać do grupy bojowej Valentine III oraz T-34/76. Są to całkiem dobre jednostki, które mogą nadążyć za główną grupa. Dzięki znakomitej optyce są w stanie wykryć wroga i oddać salwę, zanim wróg zorientuje się co właściwie miało miejsce. Dywizja posiada również przyzwoitą artylerią, dzięki dobrym moździerzom oraz haubicom. Możne również dodać do grup działa artyleryjskie SU-76M. To artyleria średniej klasy, ale bardzo mobilna. Warto przestawiać te oddziały tak po każdej salwie, aby nie uległy kontr ostrzałowi. Najmocniejszy przedstawiciel to BM-8-24. To "młodszy brat" katiuszy BM-31, ale osadzona na korpusie czołgu T-70.

Jak w przypadku pozostałych dywizji, 3 Korpus słabą obronę przeciwlotnicza. Jest to taki sam układ jak w 2 dywizji pancernej. Ilość jednostek jest bardzo mała i tylko amerykańskie działo M17 jest w stanie przegonić każdy samolot, a nawet zniszczyć co niektóre. Z kolei lotnictwo w tej grupie nie jest najgorsze, ale skupia się przed wszystkim na małych bombowcach. Nie ma dedykowanego samolotu, który mógłby niszczyć pojazdy przeciwnika. Nie ma też większej ilości myśliwców, które zapewniłby przewagę w powietrzu na polu bitwy. Ilość i wybór jednostek wsparcia jest też bardzo ograniczony, dlatego musisz podjąć mądre decyzje przy planowaniu grup bojowej.