Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Steel Division 2 - poradnik do gry

Steel Division 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Piechota (Infantry) | Steel Division 2 Steel Division 2 poradnik, najlepsze porady

Piechota to trzon każdej dywizji. Będzie zajmować teren, walczyć z wrogiem, niszczyć działa i artylerię, walczyć w trudno dostępnych terenach. Jako nieliczny typ wojsk, może poruszać się i korzystać z osłony gęstych lasów, chować się w budynkach i okopach oraz przeprawiać się przez bagna i płytkie rzeki. Ich główną bronią są karabiny i pistolety maszynowe, które mają wpływ na wszystkie "miękkie" jednostki, czyli takie których siła jest wyrażona w liczebności oddziału. Wszelkie cele opancerzone, czyli czołgi, pojazdy i niektóre ciężarówki będą odporne na ten typ broni. Niektóre oddziały posiadają granaty lub rusznice przeciwpancerne, choć o małym zasięgu. Wszystkie oddziały piechoty mają bardzo dobry wskaźnik ukrycia, dzięki czemu mogą tworzyć zasadzki i z łatwością niszczyć wrogi pancerz.

Choć piechota jest mięsem armatnim, potrafi nieźle namieszać. Ukryta w budynkach może niespodziewanie niszczyć wrogie pojazdy z wysoką skutecznością (1). Choć możesz powołać duże ilości drużyn piechoty, warto wzmocnić ich liderami lub żandarmerią (2). - Piechota (Infantry) | Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
Choć piechota jest mięsem armatnim, potrafi nieźle namieszać. Ukryta w budynkach może niespodziewanie niszczyć wrogie pojazdy z wysoką skutecznością (1). Choć możesz powołać duże ilości drużyn piechoty, warto wzmocnić ich liderami lub żandarmerią (2).

Drużyny strzelców i szturmowe (Rifle Squad, Assault Squad)

To podstawowe typy oddziałów piechoty, który jest tani i wszechstronny. Będziesz ich używał do zajmowania terenu oraz utrzymania pozycji. Drużyny strzelców są bardziej uniwersalne, ze względu na różnorodność uzbrojenia. Warto wybierać takie oddziały, które maja nie tylko zwykłe karabiny, ale też pistolety i karabiny maszynowe oraz uzbrojenie przeciwpancerne. Dzięki temu, takie oddziały mogą nawiązać walkę z wrogiem na każdej odległości. Większość drużyn posiada od 10 do nawet 15 żołnierzy (choć są wyjątki z 5 lub 20-osobowymi drużynami). Im więcej żołnierzy, tym dłużej oddział utrzyma się przy życiu. Drużyny szturmowe mają zazwyczaj tylko pistolety maszynowe oraz granaty dymne. Są to idealne jednostki szturmowe na bliską odległość np. przy zajmowaniu miast i wsi lub walce w lasach. Idealnie nadają się do zajmowania budynków okupowanych przez przeciwnika. Wszystkie drużyny piechoty są dostarczane ciężarówkami na pole bitwy. Jeśli taki pojazd jest uzbrojony lub opancerzony to często zostaje i dołącza do walki. Większość drużyn szturmowych jest transportowana właśnie takimi pojazdami.

Piechota ma za zadanie zdobywać teren i go utrzymać. Jednak często walczy w niesprzyjających warunkach. Na otwartej przestrzeni może zostać szybko zdziesiątkowana, dlatego używaj zasłony dymnej, jeśli nie możesz skorzystać z naturalnych osłon terenu jak lasy i drzewa. - Piechota (Infantry) | Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
Piechota ma za zadanie zdobywać teren i go utrzymać. Jednak często walczy w niesprzyjających warunkach. Na otwartej przestrzeni może zostać szybko zdziesiątkowana, dlatego używaj zasłony dymnej, jeśli nie możesz skorzystać z naturalnych osłon terenu jak lasy i drzewa.

Dryżyny inżynierów szturmowych (Assault Engineers)

Są to mniejsze drużyny strzelców, z podobnymi statystykami i uzbrojeniem co zwykłe drużyny. Ich największą zaletą są granaty przeciwpiechotne, miotacze ognia lub TNT, czyli ładunki wybuchowe. To uzbrojenie potrafi zniszczyć lub przygwoździć oddziały wroga po jednym ataku. Mogą też wysadzić zabudowania i zamienić je w ruiny. Ze względu na ich charakter i uzbrojenie, są to bardziej jednostki specjalistyczne i warto wykorzystać takie oddziały w konkretnych sytuacjach.

Ogień poradzi sobie z każdym wrogiem. Jest najskuteczniejszy w walce z piechotą przeciwnika, ale skutecznie wpływa na morale nawet jednostek opancerzonych. - Piechota (Infantry) | Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
Ogień poradzi sobie z każdym wrogiem. Jest najskuteczniejszy w walce z piechotą przeciwnika, ale skutecznie wpływa na morale nawet jednostek opancerzonych.

Miotacze ognia (Flamethrower)

To dedykowane sekcje piechoty, które posiadają miotacz ognia i/lub granaty dymne. Ich głównym celem jest złamanie morale przeciwnika. Mogą podpalić również budynki w krótkim czasie wyeliminować liczne oddziały przeciwnika, jeśli podejdą na bardzo bliską odległość. Co ciekawe, mogą też stłumić pojazdy opancerzone wroga, co jest dobrą alternatywą jeśli nie posiadacz broni przeciwpancernej w pobliżu. Są to małe i nieliczne oddziały, więc warto dbać o miotacze ognia i ochronić przed ostrzałem wroga.

Liderzy (Leader)

Są to jednostki dowodzenia, które posiadają oficera w swoich szeregach. Liderzy roztaczają specjalną aurę dowodzenia, który zwiększa poziom doświadczenia pobliskich oddziałów, uniemożliwia im kapitulację oraz wspomogą ich w walce. Zazwyczaj są to małe oddziały, o zróżnicowanym uzbrojeniu. Niektóre jednostki posiadają tylko pistolety maszynowe, a niektóre mają nawet 9 żołnierzy, granaty HE lub dymne, karabiny maszynowe lub broń przeciwpancerną. Są to cenne jednostki, których nie możesz zazwyczaj powołać w dużych ilościach. Warto o nie dbać i zawsze wysyłać wraz z dużymi grupami twoich żołnierzy.