Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Steel Division 2 - poradnik do gry

Steel Division 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wstęp | Dywizje Aliantów w Steel Division 2 Steel Division 2 poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2019

Frakcja Aliantów w grze Steel Division 2 jest złożona przede wszystkim z dywizji rosyjskich. Związek Radziecki dysponuje różnorodnym sprzętem, ale polega główne na posyłaniu dużych ilości swoich wojsk na pozycje nieprzyjaciela. Chociaż podstawową doktryną dywizji radzieckich jest ilość, spora liczba grup bojowych posiada nowoczesny sprzęt, z którym muszą mierzyć się nawet najlepsze oddziały państw Osi. W większej mierze, rosyjskie grupy bojowe opierają się na mieszance bardzo słabych i silnych jednostek, np. lekkich oddziałów piechoty Strelków i doświadczonych jednostek Gwardii czy hordach czołgów T-34 i pojazdów z dostaw sprzętu otrzymanych od swoich brytyjski i amerykańskich sojuszników na podstawie umowy Land-Lease.

Siła dywizji rosyjskich, zwłaszcza pancernych, leży w czołgach, które w okresie przedstawionych w Steel Division 2 zaczynają wyprzedzać niemiecką machiną wojenną, dzięki przewadze ekonomicznej oraz lepszej ścieżce rozwoju przemysłu militarnego. Czołgi T-34/85 posiadają niezły pancerz, i co ważniejsze, wszystkim świetne działo o dobrej penetracji. Natomiast ciężkie czołgi IS-2 należą do ścisłej czołówki ówczesnego pola bitwy. Podobnie działa wsparcia ISU-152 oraz Katiusze czy działa artylerii Br-5 280mm to niezwykle silne jednostki, z którym musi się liczyć każdy. Największa bolączką prawie wszystkich dywizji rosyjskich są lekkie oddziały przeciwlotnicze oraz mieszanka słabych i silnych oddziałów, zazwyczaj o niskim poziomie doświadczenia.

Dla posiadaczy DLC Back to War, Alianci mogą wybrać kilka dywizji z frontu zachodniego, między innymi Amerykańską 3 Dywizje Pancerną czy Brytyjska 15 Dywizje piechoty. W tych grupach bojowych znajdziesz mało urozmaicone oddziały piechoty czy sprzęt bojowy w porównaniu do dywizji rosyjskich. Cześć czołgów będzie bardzo podobnych do wyposażenia niektórych dywizji rosyjskich z powody wykupionych w ramach pomocy pojazdów. Jednak, zachodnie państwa Aliantów lepiej sobie radzą w obsłudze takich pojazdów, co jest odwzorowane w bardziej doświadczonych jednostkach dostępnych w większej ilości.