Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Steel Division 2 - poradnik do gry

Steel Division 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Zwiad (Recon) | Steel Division 2 Steel Division 2 poradnik, najlepsze porady

Jednostki w tej kategorii, mają na celu wykrycie i rozpoznanie wroga z dużej odległości. Zwiad to twoje podstawowe narzędzie podczas obrony i ataku. Często twoja kolumna czołgów stanie w ogniu, tylko dlatego, bo nie mogła wykryć działa przeciwpancernego. Wszystkie oddziały zwiadowcze mają bardzo wysoki wskaźnik optyki, który pozwala im "widzieć" dalej i określić typ jednostki przeciwnika. Część jednostek ma może świetny kamuflaż i potrafi ukryć się przed wrogiem przez długi czas. Warto włączyć rozkaz "odpowiadać ognie" dla takich jednostek, aby nie zdradziły swojej pozycji przez niepotrzebną walkę. Takie oddziały są nieliczne i najlepiej, jak są najdłużej na polu walki.

Zwiadowcy nie przesuwają linii frontu! Ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony, nie zdobędziesz terenu ani nie przejmiesz punktów strategicznych takimi jednostkami. Z drugiej strony, możesz umieści zwiadowców na terytorium wroga i obserwować ruchy jego wojsk lub urządzić zasadzkę na jego wozy z zaopatrzeniem.

Pojazd zwiadowczy (Recon Vehicle)

To tanie jednostki kołowe, zazwyczaj dżipy i motocykle. Większość pojazdów to bardzo szybkie jednostki, ale wyposażone tylko w karabiny maszynowe. Ze względu na rozmiar mają dość dobry współczynnik ukrycia, dzięki któremu trudniej jest wykryć takie jednostki. Większość takich oddziałów na wysoką optykę, czyli dość łatwo namierzą i zobaczą oddziały przeciwnika. Ze względu na niską cenę oraz rozmiary, są dostępne w dużych ilościach.

Opancerzony pojazd zwiadowczy (Armored Recon)

W tej kategorii są przede wszystkim pojazdy opancerzone oraz czołgi dostosowane do roli zwiadowców np. T-34/76, T-70, Valentine III, Panzer III i IV czy Pantera D. Ze względu na rozmiary i charakterystykę takich pojazdów, mają beznadziejną wartość ukrycie się przed wrogiem, choć nadal mają wysoka optykę. Zadaniem takich pojazdów nie jest przebywanie w ukryciu i informowaniu o ruchach wroga, ale trzymanie się głównej ofensywy. Na przykład, gdy chcesz wysyłać grupę czołgów na natarcie, najlepiej jest zaprać opancerzony zwiad, który dotrzyma im tempa, będzie wykrywał potencjalne cele i posiadał zbliżoną lub taką samą siłę ognia. Tutaj wyróżnia się Pantera D, która posiada takie same statystyki co zwykła Pantera D z kategorii Czołgów.

Zwiadowcy mogą wytropić i wykryć jednostki wroga (1), która są w ukryciu (2). - Zwiad (Recon) | Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
Zwiadowcy mogą wytropić i wykryć jednostki wroga (1), która są w ukryciu (2).

Oddział zwiadowców (Recon Squad)

Są to oddziały piechoty, które posiadają zdolność zwiadu, a ich optyka jest bardzo dobra. Szybko wykrywają cele i potrafią rozpoznać jednostki przeciwnika ze sporych odległości. Każda nacja ma liczne jednostki w tej kategorii i różnią się siłą oddziału (czyli liczebność żołnierzy, swoisty pasek zdrowia) oraz uzbrojeniem. Niektóre oddziały to 2-osobowe drużyny, gdzie inne oddziały mają taką samą siłę ognia, liczebność a nawet broń przeciwpancerną co regularne oddziały piechoty. Takie jednostki można użyć do prowadzenia działań za liniami wroga lub tworzeniu zasadzek. Jako, że nie przesuwają linii frontu, łatwiej jest się im przekraść na obszar wroga i zniszczyć np. działa artyleryjskie lub przeciwlotnicze.

Drużyna snajperów (Sniper Team)

Posiada takie same zdolności co pozostałe jednostki, ale ich największą zaletą jest główna broń, czyli karabin snajperski, który ma zasięg aż 1 kilometra! Jeden taki oddział potrafi wybić cały oddział piechoty, jeśli znajdzie się na otwartym terenie bez osłony. Czasem warto pozwolić piechocie trochę podejść, tak aby oddział nie miał dokąd uciec. Ich ostrzał wpływa na morale piechoty wroga i szybko potrafi przygwoździć takie oddziały. Snajperzy to zazwyczaj 2-osobowe drużyny, które są dość drogie. W podobnej cenie można mieć dobry pojazd opancerzony. Jednak ich umiejętności i możliwość operowania w ukryciu są warte swojej ceny, zwłaszcza podczas walki z dywizjami piechoty.

Uzbrojone ciężarówki oraz transport opancerzone (Armed Truck, Armored Personal Carrier)

Są to tylko jednostki służące do transport, których nie można przyzwać inaczej, jak z wybranymi oddziałami piechoty. Część z nich posiada karabin maszynowy oraz może nadal transportować lekkie zgrupowania żołnierzy. Co ciekawe, nadal mają zdolność zwiadu i mogą służyć jako dodatkowe jednostki zwiadowcze.