Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Steel Division 2 - poradnik do gry

Steel Division 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Czołgi (Tanks) | Steel Division 2 Steel Division 2 poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2019

Pancerna pięść twoich wojsk to najlepsze jednostki do prowadzenia natarcia. Czołgi są podstawowym narzędziem do łamania linii obrony przeciwnika. Posiadają pancerz, który opiera się broni piechoty, oraz działa w różnych kalibrach zdolne niszczyć większość celów. Ich największym wrogiem są działa przeciwpancerne, ukryte gdzieś w lesie, i samoloty wroga, wobec których czołgi są bezbronne. Jednostki pancerne mogą zajmować teren i przejmować punkty strategiczne. Dlatego warto czasem zająć słabo bronione terytorium i sprowadzić posiłki w celu zabezpieczenia terenu. Czołgi posiadają ogromny zasięgu swoich dział, od 1 do 2 kilometrów. Jeśli ustawisz taką jednostkę na wzniesieniu i z widokiem na otwarty teren, możesz zamienić taki obszar w pole śmierci. Nie zapomnij tylko o jednostkach przeciwlotniczych, ponieważ statyczne czołgi są łatwym celem dla bombowców wroga.

Czołgi nie mają swojego "paska życia" jak żołnierze, ale mogą zostać uszkodzone poprzez np. zniszczenie gąsienic, uszkodzenie wieży czy silnika. Bardzo stłumiony czołg, możesz zostać porzucony przez załogę a nawet się poddać. Takie jednostki możesz naprawić przy pomocy ciężarówek z zaopatrzeniem. Wystarczy zaparkować dość blisko takiej jednostki, a wkrótce zostanie przywrócona do pełnej siły bojowej. Oczywiście, cześć trafień może być krytyczna, np. eksplozja amunicji lub zabita załoga co skutkują natychmiastowym zniszczeniem jednostki.

Strona Niemiecka będzie często dysponować zdobycznymi starymi czołgami francuskimi (Panzer 39H(f)) czy rosyjskimi (Panzer T-70, T-34), a nawet zdobytymi na Polakach (Panzer 7TP(p)). Z kolei strona rosyjska, będzie posiadać sporą gamę czołgów amerykańskich i brytyjskich na podstawie umowy Leand-Lease, czy czołgi M5, Sherman lub Valentine.

Pamiętaj, prawie wszystkie czołgi mają słabą optykę oraz możliwość ukrycia przed wrogiem. Zawsze korzystaj z pomocy innych jednostek, np. zwiadu, piechoty lub samolotów, aby pomóc im namierzyć przeciwników i nie dać się im zniszczyć zbyt łatwo.

Czołgi Lekkie (Light Tanks)

Te pojazdy pancerne to małe, szybkie i tanie jednostki, ale o słabej sile ognia i marnym pancerzu. Nadają się do ataku na słabsze punkty oporu, jako wsparcie piechoty lub do rajdów na tyły wroga. Są też idealne do ataków na flanki lub odcięcia wroga od głównego frontu. W dużych grupach mogą być śmiercionośne, nawet dla ciężko opancerzonych pojazdów. Wystarczy, że część pojazdów odwróci uwagę wroga, z pozostałe pojazdy okrążą przeciwnika i zaatakują w słaby tył czołgu.

Czołgi potrafią stawić czoła prawie każdemu oddziałowi - Czołgi (Tanks) | Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry

Czołgi potrafią stawić czoła prawie każdemu oddziałowi. Ich silny pancerz sprawia, ze wile pocisków się po prostu od nich odbija. W grupie, potrafią anihilować prawie każdego wroga, nawet działa przeciwpancerne. Warto zabierać z nimi piechotę lub zwiad, aby szybko niszczyły wrogów.

Czołgi Średnie (Medium Tanks)

Są to konie pociągowe twoje armii - rozsądna cenna, mocny pancerz i silne, wszechstronne działa które mogą poradzić sobie z prawie każdym przeciwnikiem. Tymi jednostkami będziesz prowadził większość ataku. Wytrzymają pod zmasowanym ogniem przeciwnika, a w dużej grupie mogą być bardzo groźnym wrogiem, wręcz nie do powstrzymania. Pamiętaj, że nadal mają słaby pancerz na bokach i tyłach, choć ich przedni może być bardzo silny. Warto pozycjonować takie jednostek, aby np. budynki lub lasy chroniły ich boki przed pancernym kontratakiem wroga. W ten sposób, czołgi będą zawsze zwrócone przodem do przeciwnika.

Ciężkie czołgi (Heavy tanks)

Potężne stalowe bestie, które mają najsilniejszy pancerz spośród wszystkich jednostek. Posiadają również potężne działa, które mogą przebić praktycznie każdy pancerz przeciwnika. Takie pojazdy mają przedni pancerz prawie dwa razy mocniejszy od większości czołgów dostępnych w tym okresie, a ich boczny pancerz jest często równy pancerzowi przedniemu średnich czołgów. Jednocześnie są to bardzo drogie i powolne jednostki, co czyni ich łatwym celem dla lotnictwa wroga. Co więcej, jest ich dostępność w dywizjach jest bardzo skromna, a cenne punktów rekwizycji dość wysoka. Dlatego strata każdej takiej jednostki może być bardzo bolesna. Nie puszczaj ich w pierwszej linii natarcia, ponieważ możesz je zbyt szybko stracić. Pojedyncze i samotne ciężkie czołgi są również łatwą ofiarą dla twojej piechoty i jednostek przeciwpancernych.

Liderzy (Leader)

Działają na tej samej zasadzie co jednostki liderów piechoty. Roztaczają aurę dowodzenia na pobliskie oddziały (wszystkie, nie tylko czołgi), przez co wszyscy w ich zasięgu mają +1 do doświadczenia. Ich cena jest podobna do regularnych oddziałów, ale są za to bardziej skuteczni od liderów piechoty (pancerz, działo). Z oczywistych względów trudniej jest się ukryć takim jednostkom, dlatego wróg łatwo może namierzyć takie czołgi. Liderzy powinni być priorytetem spośród grup przeciwnika, ze względu na wzmocnienie pozostałych jednostek. Co więcej, sporo takich jednostek ma radio i można pomóc artylerii prowadzić celny ostrzał w ich pobliżu.