Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Minecraft Earth - poradnik do gry

Minecraft Earth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak wygląda rozgrywka w Minecraft Earth? Minecraft Earth poradnik, porady

Minecraft Earth bazuje na rozwiązaniach znanych z klasycznej odsłony Minecrafta, jednak tylko w ograniczonym stopniu. Poniższy rozdział powie ci w jakich aspektach zabawa została uproszczona oraz jak wykorzystywana jest alternatywna rzeczywistość.

Całość zabawy dzieli się na trzy tryby rozgrywki - zbieranie zasobów, budowanie i przygody. Każdy z tych wariantów został opisany szczegółowo w osobnych rozdziałach.

Produkcja wykorzystuje kamery telefonów do przeniesienia świata Minecrafta do rzeczywistości - Jak wygląda rozgrywka w Minecraft Earth? - Minecraft Earth - poradnik do gry

Produkcja wykorzystuje kamery telefonów do przeniesienia świata Minecrafta do rzeczywistości. Dzięki temu konstrukcje, utrzymanie w stylistyce znanej z klasycznej odsłony gry, mieszają się realną architekturą. Cała rozgrywka skupia się w dużej mierze na budowaniu, a wśród przeniesionych funkcjonalności można znaleźć: crafting, zbieranie zasobów, ekwipunek czy też system walki. Do tytuły wprowadzono także parametry głodu i zdrowia. Określają one twoją kondycję i na jaką odległość będziesz w stanie dotrzeć z bieżącej lokalizacji. Budowa konstrukcji jest możliwa na specjalnych płytach konstrukcyjnych o różnych rozmiarach i prezentujących różne środowiska. Będziesz je odblokowywał wraz z awansem na wyższy poziom postaci.

Budowa konstrukcji jest możliwa na specjalnych płytach konstrukcyjnych o różnych rozmiarach, które będziesz odblokowywał wraz z postępami w zabawie. Postawić je można na dowolnej, płaskiej przestrzeni. Zagospodarowanie tych stref wymaga jednak odpowiedniej ilości surowców. Pozyskanie ich jest możliwe tylko w czasie eksploracji świata. Wymusza to na tobie wyjście z domu i udanie się na poszukiwania. Materiały te będą możliwe do pozyskania w konkretnych miejscach, które są skojarzone z danym surowcem.

Zebranie zasobów na konkretnym obszarze nie znaczy, że nie opłaca się wracać do danego punktu. Surowce bowiem ulegają odnowieniu.

W przeciwieństwie do Pokemon Go, wszystkie te punkty będą nakładane ręcznie, by uniknąć potencjalnych błędów. W czasie zbierania zasobów świat widoczny na ekranie telefonu jest w 100% ukazany w Minecraftowej stylistyce.

Oczywiście każdą postawioną konstrukcję można rozebrać - Jak wygląda rozgrywka w Minecraft Earth? - Minecraft Earth - poradnik do gry

Oczywiście każdą postawioną konstrukcję można rozebrać. Wówczas otrzymasz zwrot surowców, które włożyłeś w jej postawienie.

Minecraft Earth posiada także system wyzwań, określanych mianem "przygód. W tym czasie budowanie schodzi na dalszy plan. Zamiast tego będziesz eksplorował gotowe konstrukcje i walczył z przeciwnikami znanymi z oryginalnego Minecrafta. W takim miejscu otrzymujesz określone cele, które musisz zaliczyć, by pomyślnie zakończyć całe zadanie. Wykonywanie ich jest opłacalne, ponieważ pozwala na szybkie zdobywanie doświadczenia oraz materiałów budowlanych.