Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wykonywanie kombo w Mortal Kombat 11 Mortal Kombat 11 poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2019

Kombosy w grze Mortal Kombat 11 nie są proste do wykonania i wymagają wiele praktyki, ale za to mogą w znacznym stopniu nadwątlić zdrowie przeciwnika - Wykonywanie kombo w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Kombosy w grze Mortal Kombat 11 nie są proste do wykonania i wymagają wiele praktyki, ale za to mogą w znacznym stopniu nadwątlić zdrowie przeciwnika. Kombosy w Mortal Kombat 11 liczone są jakby w czasie rzeczywistym więc musisz wykonać całą sekwencję ciosów w jak najkrótszym momencie. W praktyce wygląda to tak, że musisz wykonać następny ruch zanim poprzedni dosięgnie celu. Najlepszym sposobem na opanowanie systemu kombosów jest poświęcenie nieco czasu w trybie treningowym.

Poprawne ustawienia

Zanim przejdziesz do trenowania wykonywania kombosów w grze Mortal Kombat 11, w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się możliwym ustawieniom sterowania postacią - Wykonywanie kombo w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Zanim przejdziesz do trenowania wykonywania kombosów w grze Mortal Kombat 11, w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się możliwym ustawieniom sterowania postacią. Odpowiedni dobór opcji sterowania może w znacznym stopniu ułatwić wykonywanie kombosów i przyczynić się do osiągania lepszych wyników w grze.

  • Negative edge - gra odczytuje kombo dopiero po zwolnieniu przycisku odpowiedzialnego za cios. Z tego względu czasem możesz wykonywać zupełnie inny ruch, niż ten zamierzony. Lepiej wyłączyć tę opcję ponieważ wtedy kombo rejestrowane jest po naciśnięciu przycisku odpowiedzialnego za dany cios.
  • Alternate controls - coś dla miłośników innych bijatyk, jak np. Street Fighter. Po włączeniu tej opcji, wszystkie ruchy wyświetlane i odczytywane są na podstawie ćwierć-kółek, czyli płynnych ruchów kierunkowych.
  • Input shortcuts - jeśli masz włączoną opcję alternate controls, nie będziesz musiał dokładnie wykonać całej sekwencji, aby zainicjować ruch specjalny. Wystarczy trafić większość przycisków odpowiedzialnych za dany ruch, aby doszedł on do skutku. Gra sama zarejestruje poprawne kombo i natychmiast je wykona.

Jak odczytywać kombo w grze Mortal Kombat 11?

Zanim przejdziesz do ćwiczenia kombosów w grze Mortal Kombat 11 warto wiedzieć, jak je odczytywać - Wykonywanie kombo w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Zanim przejdziesz do ćwiczenia kombosów w grze Mortal Kombat 11 warto wiedzieć, jak je odczytywać. Wśród poszczególnych sekwencji możesz znaleźć dodatkowe znaki specjalne, jak " , "; " + "; " - ". Każdy z tych znaków specjalnych ma określone zadanie i bez tej wiedzy nie będziesz mógł stworzyć poprawnego kombo.

  • " - " - oznacza zaraz po wcześniejszym ruchu, a nie natychmiast.
  • " , " - oznacza natychmiast po wciśnięciu poprzedniego przycisku.
  • " + " - oznacza jednocześnie z innym przyciskiem.

Capture state, czyli ograniczanie ruchów przeciwnika

W grze Mortal Kombat 11, wszystkie ciosy posiadające capture state, czyli ograniczające ruchy przeciwnika, będą wyglądać inaczej jeśli użyjesz ich dwukrotnie z rzędu - Wykonywanie kombo w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

W grze Mortal Kombat 11, wszystkie ciosy posiadające capture state, czyli ograniczające ruchy przeciwnika, będą wyglądać inaczej jeśli użyjesz ich dwukrotnie z rzędu. Takie rozwiązanie ma zapobiec ciągłemu przyciąganiu przeciwnika do siebie w taki sposób, aby nie był w stanie wykonać żadnej akcji. Można by wtedy stworzyć niekończące się kombo co byłoby zupełnie pozbawione sensu. Przykładowo, włócznia Scorpiona (czyli < > 1) za pierwszym razem przyciąga przeciwnika i ogłusza go na krótką chwilę. Jeśli użyjesz tego samego ciosu specjalnego ponownie, Scorpion automatycznie użyje ciosu odrzucającego przeciwnika, aby uniemożliwić kontynuację kombo.

Trenowanie kombosów w Mortal Kombat 11

Przechodząc do trybu treningowego w grze Mortal Kombat 11 możesz wejść do listy ruchów i wyselekcjonować te, które najbardziej Cię interesują - Wykonywanie kombo w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Przechodząc do trybu treningowego w grze Mortal Kombat 11 możesz wejść do listy ruchów i wyselekcjonować te, które najbardziej Cię interesują. Po wybraniu odpowiedniego ruchu i wciśnięciu przycisku 2, przeniesiesz całą sekwencję bezpośrednio na ekran główny. Jest to niezwykle przydatna opcja w trakcie nauki kombosów ponieważ nie musisz ciągle wychodzić do menu i przeszukiwać listę dostępnych ruchów. Wyświetlane na ekranie ruchy możesz skasować poprzez ponowne wciśnięcie przycisku 2. Przytrzymanie tego przycisku spowoduje wyczyszczenie całej listy.

Jak stworzyć kombo w grze Mortal Kombat 11?

Kombo w grze Mortal Kombat 11 tworzysz według zasady ciąg kombo -> ruch specjalny -> ciąg kombo itd - Wykonywanie kombo w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Kombo w grze Mortal Kombat 11 tworzysz według zasady "ciąg kombo -> ruch specjalny -> ciąg kombo" itd. Do każdego kombo musisz mieć opener, czyli otwarcie, które zazwyczaj wytrąca przeciwnika z równowagi, odpycha go do tyłu lub wyrzuca w powietrze. Przykładowo, rozbijmy na czynniki pierwsze proste kombo Scorpiona.

  1. Ciąg kombo - jako opener wykorzystamy bardzo prostą kombinację 1, 1. Dwa szybkie i bezpieczne ciosy pięścią rozpoczną nasze kombo. Teraz warto zastanowić się nad tym, jaki ruch specjalny można tutaj wykorzystać.
  2. Ruch specjalny - Scorpion posiada w swoim asortymencie ruchów specjalnych Hell Port. Dodając do powyższej kombinacji ruch specjalny v < 3 i wzmacniając go, wybijemy przeciwnika w powietrze. Daje to nam możliwość kontynuowania kombo.
  3. Kontynuacja - na tym etapie przeciwnik pozostaje w powietrzu. Na potrzeby niniejszego kombo dodajemy proste kopnięcie, czyli przycisk 3. Po kopnięciu, przeciwnik w dalszym ciągu pozostaje w powietrzu, dzięki czemu możemy kontynuować nasze kombo.
  4. Ruch specjalny - drugim ruchem specjalnym, który użyjemy na potrzeby naszego kombo będzie Spear < > 1 . Ruch ten możesz dodatkowo wzmocnić, aby wyrządzić jeszcze większe obrażenia i dołożyć kolejne ciosy z ciągu kombo.

Juggle kombo

Juggle oznacza żonglowanie i dotyczy wykonywania kombosów na przeciwniku pozostającym w powietrzu - Wykonywanie kombo w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Juggle oznacza żonglowanie i dotyczy wykonywania kombosów na przeciwniku pozostającym w powietrzu. Po wyrzuceniu przeciwnika w powietrze możesz zrobić z nim cokolwiek zechcesz, jeśli nie dopuścisz do tego, aby upadł na ziemię. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że bezwładnego przeciwnika możesz złapać i wykonać rzut lub anulować go i wyprowadzić normalne kombo na przeciwniku postawionym do pionu. Juggle kombo są szczególnie niebezpieczne w momencie, gdy przeciwnik zagna Twoją postać do ściany.