Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Pull my Devil Trigger! Poradnik do Devil May Cry 5 to solucja, która przeprowadzi Cię przez każdą misję, taktyki na bossów, wszystkie sekrety i ukryte misje, a także porady na start, combosy i umiejętności Nero, Dantego i V. Opis przejścia, z którym poznasz grę na 100%.

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2019

Poradnik do gry Devil May Cry 5 to kompleksowe źródło informacji, które pozwoli ci ukończyć grę w 100%. Z naszą pomocą, uda ci ukończyć wszystkie 20 misji w grze, odblokować wyższe poziomy trudności, pokonać mocarnych bossów, czy odkryć wszystkie 12 ukrytych misji w grze. W naszej solucji nie zabraknie również opisu podstaw rozgrywki, co będzie szczególnie przydatne dla nowych odbiorców, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z serią DMC.

Początkowe rozdziały naszego poradnika opisują podstawy, w których znajdziesz m.in. porady na start, opis sterowania, trofea i osiągnięcia do zdobycia i inne najważniejsze informacje o grze. Przeczytasz również, jaki poziom trudności najlepiej wybrać na początek, by cieszyć się odpowiednim tempem rozgrywki.

Kolejne działy naszego poradnika poświęcone zostały bohaterom w grze. W Devil May Cry 5 przyjdzie ci kierować Dante, Nero i tajemniczym V. Dla każdej postaci przygotowaliśmy opis arsenału, spis umiejętności, porady jak walczyć i które umiejętności są naszym zdaniem najważniejsze do zakupu dla danego bohatera.

W naszym przewodniku nie zabrakło również rozbudowanego działu FAQ, w którym poznasz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z grą DMC5. To tutaj dowiesz się m.in. jak zwiększyć poziom zdrowia, jak zwiększyć pasek Devil Trigger, jak odblokować inne poziomy trudności, czy jak zdobywać wysokie punkty za styl.

W naszym poradniku do Devil May Cry 5 nie zabrakło również bogato ilustrowanej solucji, która poprowadzi cię przez wszystkie misje wątku głównego. W kolejnych działach znajdziesz również opis wszystkich bossów w grze, opis 12 sekretnych misji i poznasz bestiariusz w DMC5. Z pomocą naszego poradnika, znajdziesz wszystkie ulepszenia zwiększające poziom zdrowia i wskaźnik Devil Trigger. Dowiesz się jak odnajdywać poukrywane Młode Nidhogga i niebieskie, złote oraz fioletowe kule. W osobnych działach naszego poradnika dostarczyliśmy również informacji o kluczowych postaciach biorących udział w grze i opisaliśmy: Nero, Dante, V, Eva, Gryf, Cień, Nico, Lady, Trish, Morrison.

Devil May Cry V opiera się na tych samych zasadach co poprzednie części. Jest to slasher z rozbudowanym systemem walki. Zabawa została podzielona na etapy, po zakończeniu których gra przyznaje nam odpowiednie oceny. Oczywiście deweloperzy nie spoczęli na laurach i przygotowali garść nowinek, np. elementy sandboksowe. Twórcy przy projektowaniu świata czerpali inspiracje z gry Dragon's Dogma. Choć oczywiście nie mamy do czynienia z klasyczną piaskownicą, to mapy dają znacznie więcej swobody niż wcześniej. W związku z tym usprawniono ruch postaci poza walką, a eksploracja przypomina tę z serii Bayonetta (bohater nie jest jednak ograniczany przez pasek kondycji). Choć w grze nie brakuje widowiskowych scen, nie opierają się one na sekwencjach QTE. Walka również doczekała się usprawnień, ale o rewolucji nie ma mowy. Starcia są urozmaicane przez interaktywne elementy otoczenia, a dodatkowo co jakiś czas bierzemy udział w dużych bitwach, przywołujących na myśl gry typu musou, w których naraz walczymy z wieloma wrogami. Najbardziej efektowne, wymagające i rozbudowane są jednak spotkania z bossami - jedno starcie może być podzielone na kilka sekwencji rozgrywających się w osobnych sceneriach.

Podstawy i porady

Przed rozpoczęciem rozgrywki w Devil May Cry 5 warto zapoznać się z działem podstaw, w którym przygotowaliśmy najważniejsze informacje, które ułatwią kończenie produkcji. Poza poradami na start, przygotowaliśmy dla was m.in.:

 1. Porady ogólne
 2. Jaki poziom trudności wybrać?
 3. Sterowanie
 4. Osiągnięcia

Postacie

W DMC5 możesz kierować trójką bohaterów: Dante, Nero i V. Każdy z bohaterów jest zupełnie inny, ma inne ataki, arsenał, czy umiejętności do kupienia. Choć gra stara się wszystko rozjaśnić, tłumacząc poszczególne mechaniki to przygotowaliśmy dla was poradnik, który dokładnie opisuje wszystkich bohaterów.

Dante

Dante, to czołowa postać z serii, którą doskonale znają fani z serii - Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Dante, to czołowa postać z serii, którą doskonale znają fani z serii. Ten charyzmatyczny bohater w walce używa potężnego miecza Rebellion, Balroga, Ebony&Ivory, czy strzelby - Kojot-A. Ten bohater ma również cztery unikalne tryby walki: Psotnik, Mistrz Miecza, Rewolwerowiec i Gwardzista.

 1. Arsenał
 2. Spis umiejętności
 3. Jak walczyć?
 4. Które umiejętności warto kupować najszybciej?

Nero

Nero to bohater znany z Devil May Cry 4 - Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Nero to bohater znany z Devil May Cry 4. W czwartej odsłonie, ten butny chłopak zyskuje metalową rękę, która służy mu w wielu wariantach do walki. Jako miecz, Nero dzierży Czerwoną królowe i strzela wykorzystując Błękitną różę. Dodatkowo, Nero może wykorzystać następujące modyfikacje dla swojej ręki: Uwertura, Zamęt, Puenta, Gerbera, Chłopczyca, Bykowiec, Ragtime, Niszczycielska dłoń.

 1. Arsenał
 2. Spis umiejętności
 3. Jak walczyć?
 4. Które umiejętności warto kupować najszybciej?

V

V to nowa postać w serii, która jest bardzo zagadkowa i ciężko rozszyfrować jej intencje - Devil May Cry 5 - poradnik do gry

V to nowa postać w serii, która jest bardzo zagadkowa i ciężko rozszyfrować jej intencje. Z biegiem kampanii, przyjdzie nam poznać losy tego bohatera. V w walce używa laski i przyzywa bestie: Gryf, Cień, czy potężny Koszmar. Ten wróg stroni od walki bezpośredniej i skupia się na dobijaniu osłabionych wrogów.

 1. Arsenał
 2. Spis umiejętności
 3. Jak walczyć?
 4. Które umiejętności warto kupować najszybciej?

Sekrety

W Devil May Cry 5 można odnaleźć 12 sekretnych misji, które poukrywane są w przeróżnych misjach kampanii. Nie jest łatwo dotrzeć do niektórych wyzwań i dla ułatwienia, przygotowaliśmy kompletny spis wszystkich ukrytych misji, wraz z dokładnym opisem, jak je odnaleźć i ukończyć.

 1. Tajna misja 01
 2. Tajna misja 02
 3. Tajna misja 03
 4. Tajna misja 04
 5. Tajna misja 05
 6. Tajna misja 06
 7. Tajna misja 07
 8. Tajna misja 08
 9. Tajna misja 09
 10. Tajna misja 10
 11. Tajna misja 11
 12. Tajna misja 12

Solucja

W Devil May Cry 5 możesz wziąć udział w 20 misjach, które oferują przeróżne wyzwania i walki z bossami. Kampania fabularna trwa ok. 15-20 godzin, więc oferuje całkiem przyzwoitą długość. Oczywiście, po ukończeniu gry odblokowują się wyższe poziomy trudności. Nasz poradnik przygotowaliśmy w oparciu o poziom trudności łowca demonów. Opis przejścia gry wygląda następująco:

 1. Prolog
 2. Misja 01 - Nero
 3. Misja 02 - Klifot
 4. Misja 03 - Latający łowca
 5. Misja 04 - V
 6. Misja 05 - Demoniczny miecz Spardy
 7. Misja 06 - Stalowe Zderzenie
 8. Misja 07 - Zjednoczony Front
 9. Misja 08 - Demoniczny Król
 10. Misja 09 - Genesis
 11. Misja 10 - Przebudzony
 12. Misja 11 - Powód
 13. Misja 12 - Yamato
 14. Misja 13 - Trzech wojowników
 15. Misja 14 - Rozdroże - V
 16. Misja 15 - Rozdroże - Nero
 17. Misja 16 - Rozdroże - Dante
 18. Misja 17 - Bracia
 19. Misja 18 - Przebudzenie
 20. Misja 19 - Vergil
 21. Misja 20 - Prawdziwa moc

Bossowie

W Devil May Cry 5 możesz spotkasz następujących wrogów: Empusa, Zielona Empusa, Czerwona Empusa, Królowa Empusa, Piekielna Caina, Piekielna Antenora, Pyrobat, Hellbat, Nożyce Śmierci, Riot, Chaos, Scudo Angelo, Proto Angelo, Baphomet, Bemoth i Nobody.

Oprócz wyżej wymienionych wrogów, w grze trafisz na bossów, którym poświęciliśmy osobne rozdziały poradnika, wraz z opisem walki i taktyk:

 1. Korzeń Klifota
 2. Goliat
 3. Artemis
 4. Nidhogg
 5. Elder Geryon Knight
 6. Gilgamesz
 7. Urizen (Misja 08)
 8. Cavaliere Angelo
 9. Urizen (Misja 12)
 10. Malphas
 11. Król Cerber
 12. Urizen (Misja 17)
 13. Cień, Gryf i Koszmar
 14. Vergil

FAQ

W naszym poradniku nie zabrakło również rozbudowanego działu, w którym zebraliśmy najważniejsze zagadnienia związane z grą i odpowiedzieliśmy na nurtujące was pytania. Kolejne strony naszego przewodnika zawierają również spoilery, więc warto uważać! W naszym dziale FAQ dowiesz się m.in.:

 1. Jak zwiększać maksymalne zdrowie?
 2. Jak zwiększać pasek devil trigger?
 3. Jak zdobywać dużą ilość czerwonych kul i odblokować wszystkie umiejętności?
 4. Jak odblokować inne poziomy trudności?
 5. Czy Dante ginie w Devil May Cry 5?
 6. Czy w Devil May Cry 5 pojawia się Virgil?
 7. Jak zdobywać wysokie punkty za styl?
 8. Kim jest V?
 9. Czy w Devil May Cry 5 jest nowa gra plus?
 10. Jak zmienić muzykę grającą w trakcie walk?

Codzienne logowanie i nagrody

W Devil May Cry 5 otrzymasz nagrody za regularne logowanie się. Możesz otrzymać dodatkowe bonusy, takie jak złote kule, czy inne dodatkowe gadżety. Przedmioty otrzymasz automatycznie, przy uruchomieniu gry po raz pierwszy w danym dniu i zostaną one przypisane do twojego profilu. Dodatkowo, posiadacze edycji specjalnych zyskają unikatowe nagrody, gdy po raz pierwszy zalogują się do gry.

Mikrotransakcje w Devil May Cry 5

Po raz pierwszy w serii, w Devil May Cry 5 pojawiły się mikrotransakcje. Jednak bez obaw - mają one wymiar głównie kosmetyczny, czy nostalgiczny. W sklepie gry możesz kupić inne ścieżki dźwiękowe, kostiumy, czy dodatkowe gadżety, które zmieniają grę tylko w sposób kosmetyczny. Niewykluczone jednak, że inne nowości pojawią się w formie dlc, po pewnym czasie od premiery.

Jak długie jest Devil May Cry 5?

Ukończenie kampanii w Devil May Cry 5 zajmuje około 15-20 godzin. W tym czasie, można odblokować wszystkie 12 misji pobocznych i skolekcjonować większość znajdziek w grze. Oczywiście, wraz z kolejnymi przejściami gry odblokowują się wyższe poziomy trudności, które oferują dużo większe wyzwanie i znacząco wydłużają czas spędzony w grze.

Nie grałem we wcześniejsze odsłony, czy mogę zacząć od 5 części?

Capcom przygotował w menu gry krótki film, który przypomina wydarzenia ze wcześniejszych odsłon. Stąd, łatwiej połapać się w fabule i w miarę bez przeszkód rozpocząć rozgrywkę w DMC5. Fabuła tej odsłony i tak została przedstawiona w taki sposób, że dopiero pod koniec gry będziemy mieli obraz całości wydarzeń i znajomość wcześniejszych odsłon wcale nie jest konieczna, by cieszyć się wciągającą historią.

Devil May Cry 5 to kontynuacja drugiej, czy czwartej części?

Początkowo, DMC5 miało być kontynuacją drugiej części, jednak w miarę cyklu produkcyjnego - twórcy odcięli się od tej decyzji i obecnie DMC5 kontynuuje historię z czwartej części. Może to być odrobinę dziwne, zważywszy na zakończenie drugiej części i pobyt Dante w piekle, choć w żaden sposób nie psuje to odbioru gry.

Czy DMC5 ma bardzo wysoki poziom trudności?

Capcom postanowił zrobić ukłon osobom, które dopiero odkrywają serię DMC i zaoferował naprawdę łagodny poziom trudności. Na początku można wybrać tylko dwa poziomy trudności, najłatwiejszy jest zarezerwowany dla kolejnych amatorów gatunku slasherów, a łowca demonów oferuje wyższy poziom wrażeń, choć wciąż nie jest zbyt trudny. Po ukończeniu historii, odblokować można kolejne poziomy trudności.

Iloma postaciami można kierować w Devil May Cry 5?

W Devil May Cry 5 możesz kierować trzema postaciami i są to: Dante, V i Nero. Każdy z bohaterów walczy zupełnie inaczej i posiada własny asortyment ciosów i broni. Kampania przeplata misje, by każdym z bohaterów grać w miarę równy czas.

Jak wygląda sterowanie na klawiaturze w DMC5?

Choć jest możliwe ukończenie gry na klawiaturze... jest to dość kłopotliwe. Twórcom było bardzo trudno przygotować sterowanie, gdy każda postać ma inny zestaw ruchów i dodatkowych gadżetów. Zdecydowanie lepiej jest podpiąć pad, by szybko opanować sterowanie.

Wymagania sprzętowe na PC

Wymagania minimalne:

 1. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy w wersji 64-bitowej,
 2. Procesor: Intel Core i7-4770 3,4 GHz lub lepszy,
 3. Pamięć RAM: 8 GB,
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 lub odpowiednik AMD,
 5. Dysk twardy: 35 GB wolnej przestrzeni.

Wymagania zalecane:

 1. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy w wersji 64-bitowej,
 2. Procesor: Intel Core i7-4770 3,4 GHz lub lepszy,
 3. Pamięć RAM: 8 GB,
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960 lub odpowiednik AMD,
 5. Dysk twardy: 35 GB wolnej przestrzeni.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej

W edycji kolekcjonerskiej znaleźć można - Devil May Cry 5 - poradnik do gry

W edycji kolekcjonerskiej znaleźć można:

 1. Pełną wersję gry;
 2. specjalne pudło, stylizowane na skrzynię;
 3. model furgonetki, którą podróżują bohaterowie;
 4. album z artworkami i notatkami Nico, czyli jednej z postaci z gry;
 5. przypinkę;
 6. naklejkę na zderzak z japońskim napisem "Kocham Osakę";
 7. poster wydrukowany na płótnie.

Autorzy Poradnika

Patrick Homa

Patrick Homa

Blisko dziesięć lat swojej freelancerskiej współpracy z GRYOnline.pl poświęcił pomaganiu graczom w zbieraniu sekretów i pokonywaniu wszelkich trudności jako autor poradników. Niestraszny mu żaden gatunek gier i uważa, że od grafiki i wodotrysków ważniejsza jest fabuła, model rozgrywki i mechaniki. Wolny czas spędza na przemierzaniu lasów rowerem i craftowaniu nowych "receptur" w kuchni. Wieczorami z pasją oddaje się też ściganiu w symulatorach wyścigowych.

więcej

Grzegorz "Alban3k" Misztal


Informacje o Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 18 marca 2019

Poradnik zawiera : strony: 96, ilustracje: 400 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Devil May Cry 5 - poradnik do gry