Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Astroneer - poradnik do gry

Astroneer - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak stworzyć Aluminium w Astroneer? Astroneer poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 4 czerwca 2019

Surowiec Aluminium (Aluminum) jest w Astroneer bardzo ważny. To dzięki niemu możesz tworzyć pojazdy np. Łazik (Buggy). Aluminium nie znajdziesz bezpośrednio w świecie gry, tak jak np. surowiec Złożony (Compound) - musisz go w specjalny sposób wytworzyć. Na niniejszej stronie znajdziesz szczegółowy sposób pozyskiwania tego surowca, czyli dowiesz się jak stworzyć Aluminium w Astroneer.

Jak stworzyć aluminium?

Dzięki Aluminium możesz stworzyć taki pojazd. - Jak stworzyć Aluminium w Astroneer? - Astroneer - poradnik do gry
Dzięki Aluminium możesz stworzyć taki pojazd.

Jak wspomniano wyżej, Aluminium nie znajdziesz na powierzchni czy w jaskiniach - musisz je odpowiednio wytworzyć. Do tego będzie potrzebne wybudowanie dwóch obiektów i wydobycie jednego surowca - Laterytu (Laterite). Dopiero po przetopieniu Laterytu w Przetapiarce (Smelting Furnace) otrzymasz Aluminium. Poniżej dowiesz się krok po kroku jak stworzyć Aluminium.

Chcesz stworzyć swój pierwszy pojazd w Astroneer, by szybciej przemierzać planetę? Sprawdź stronę "Jak stworzyć pojazd?" w naszym poradniku.

Stwórz Przetapiarkę (Smelting Furnace)

Na początek wybuduj Przetapiarkę. - Jak stworzyć Aluminium w Astroneer? - Astroneer - poradnik do gry
Na początek wybuduj Przetapiarkę.

Pierwszym krokiem do wytworzenia Aluminium jest wybudowanie Przetapiarki (Smelting Furnace). Możesz ją wybudować przy pomocy podstawowej drukarki umieszczonej na podstawowej platformie - czyli obiektach, które otrzymujesz na początku rozgrywki. Zanim ujrzysz Przetapiarkę w drukarce, musisz ją odblokować za 250 bajtów w Research Catalog. Oprócz tego będą Ci jeszcze potrzebne surowce - 2x Żywica (Resin) i 1x Złożony (Compound). Powinieneś bez żadnego problemu odnaleźć je w najbliższej okolicy na powierzchni.

Stwórz Dużą platformę (Large Platform)

Następnie wybuduj Dużą platformę. - Jak stworzyć Aluminium w Astroneer? - Astroneer - poradnik do gry
Następnie wybuduj Dużą platformę.

Powyższa Przetapiarka (Smelting Furnace) musi być ustawiona na Dużej platformie (Large Platform), więc jest to kolejny obiekt do zbudowania. Potrzebujesz do tego zdobyć tylko 2x Żywica (Resin), bo podobnie jak Przetapiarkę, Dużą platformę stworzysz na obiektach startowych.

Zdobądź Lateryt (Laterite)

Do wytworzenia Aluminium będzie potrzebny Lateryt. - Jak stworzyć Aluminium w Astroneer? - Astroneer - poradnik do gry
Do wytworzenia Aluminium będzie potrzebny Lateryt.

Ostatnim krokiem jest zdobycie surowca o nazwie Lateryt (Laterite) - jego wygląd został przedstawiony na powyższym obrazku. Nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem tego zasobu - występuje on w większości jaskiń. To właśnie z Laterytu wytwarza się Aluminium.

Na koniec wystarczy umieścić Lateryt w Przetapiarce. - Jak stworzyć Aluminium w Astroneer? - Astroneer - poradnik do gry
Na koniec wystarczy umieścić Lateryt w Przetapiarce.

Po zdobyciu Laterytu możesz już utworzyć Aluminium. Umieść Przetapiarkę na Dużej platformie i podłącz je do źródła energii (np. do głównej bazy). Umieść Lateryt na Przetapiarce i uruchom ją - po chwili otrzymasz Aluminium. Jedna jednostka Lateryty zamienia się na jedną jednostkę Aluminium.