Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Astroneer - poradnik do gry

Astroneer - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Crafting w Astroneer Astroneer poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2019

Crafting w Astroneer jest podstawowym elementem rozgrywki. Dzięki tworzeniu obiektów i pojazdów możesz rozbudować swoją bazę i zdobywać coraz lepsze przedmioty. Budowy pojazdów znacząco usprawnia poruszania się po świecie, a w przypadku pojazdów typu Shuttle, umożliwia podróż na inne planety. Z tego względu, poznania działania craftingu jest niezwykle ważne. Na niniejszej stronie dowiesz się jak tworzyć nowe obiekty i pojazdy, a także w jaki sposób zdobywać nowe schematy.

Jak tworzyć nowe obiekty i pojazdy?

Obiekty i pojazdy tworzy się w obiektach typu Printer, a także w plecaku. - Crafting w Astroneer - Astroneer - poradnik do gry
Obiekty i pojazdy tworzy się w obiektach typu Printer, a także w plecaku.

Tworzenie nowych obiektów odbywa się w czterech modułach:

  1. Plecak twojej postaci
  2. Small Printer (Mała drukarka)
  3. Medium Printer (Średnia drukarka)
  4. Large Printer (Duża drukarka)

Plecak oraz Medium Printer otrzymasz na samym początku rozgrywki. Aby uzyskać pełen zestaw do craftingu musisz jeszcze stworzyć Small Printer przy użyciu 1x Compound w plecaku, a także Large Printer przy użyciu 3x Compound w Medium Printer.

Medium Printer i Large Printer musisz ustawić na platformach - odpowiednio na Medium Platform i Large Platform (plecak i Small Printer działają w dowolnym miejscu). Tak przygotowane obiekty należy jeszcze podłączyć do zasilania - na początku najlepiej połączyć je z główną bazą. Po otworzeniu menu danej drukarki, ujrzysz obiekty możliwe do stworzenia, a także koszt wyrażony w surowcach. Na początku będą dostępne jedynie podstawowe obiekty - dostęp do kolejnych musisz zdobyć poprzez wykupienie schematu.

Nie wiesz jak podłączyć drukarki do zasilania? Zajrzyj na stronę "Energia" w naszym poradniku.

Jak zdobywać nowe schematy?

Nowe schematy możesz kupić w Katalogu badawczym (Research Catalog). - Crafting w Astroneer - Astroneer - poradnik do gry
Nowe schematy możesz kupić w Katalogu badawczym (Research Catalog).

Aby uzyskać dostęp do nowych obiektów czy pojazdów, musisz najpierw odkryć odpowiedni schemat. Wszystkie przepisy znajdują się w Katalogu badawczym (Research Catalog) - możesz go otworzyć bezpośrednio z plecaka. Schematy kupuje się za tzw. bajty - te zdobędziesz poprzez odnajdywanie próbek badawczych (Research Sample). Bajty są jedynym ograniczeniem dostępu do danego przepisu - jeśli zdobędziesz odpowiednią ilość bajtów, możesz od razu wykupić schemat na nawet najbardziej skomplikowane obiekty.

Chcesz poznać więcej informacji o próbkach badawczych? Zajrzyj na stronę "Jak zdobywać bajty?" w naszym poradniku.