Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Red Dead Online - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Red Dead Online - poradnik do gry

Red Dead Online - poradnik do gry

Dziki Zachód Online! Poradnik do Red Dead Online to najlepsze porady na start, które pomogą ci wykonać zadania w trybie multiplayer RDR2. Solucja opisuje zadania fabularne, ale nauczycie się tu budować i ulepszać bazę, a także polować na zwierzęta czy wygrywać wyścigi.

Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2019

Odwiedź Dziki Zachód ze znajomymi! Poradnik do gry Red Dead Online stanowi kompleksowe źródło wiedzy i zbiór cennych informacji o najnowszym tytule studia Rockstar. Znajdziesz tutaj rozbudowany dział podstaw, które omówi poszczególne tryby rozgrywki - dowiesz się jak stworzyć własną bandę, przeczytasz o swoim obozie, czy zapoznasz się z najważniejszymi poradami na start przygody.

Dzięki naszemu przewodnikowi, dowiesz się, co możesz robić w RDO, jakie atrakcje na ciebie czekają i jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z grą wieloosobową. Dodatkowo, przeczytasz jak skutecznie zdobywać złoto, doświadczenie i gotówkę. Przed tobą, aż 100 rang, na które może awansować twoja postać - spisaliśmy wszystkie nagrody, które są możliwe do odblokowania. W naszym poradniku przeczytasz, jakie nagrody możesz odblokować za kolejne rangi i kończenie wyzwań.

Przygotowaliśmy solucję wszystkich misji fabularnych w grze Red Dead Online. Czeka na ciebie 8 misji, które dodatkowo wymagają odpowiedniego współczynnika honoru, by wziąć w nich udział. W naszym poradniku przeczytasz również informacje jak wykonywać zadania od Nieznajomych.

Nasz poradnik zawiera również informacje o dostępnym arsenale w grze. Nie zapomnieliśmy również zawrzeć informacji o amunicji, rusznikarzu i nowości w trybie online - podręcznym katalogu. Spore metamorfozę otrzymała również Zabójcza precyzja, która może teraz być dowolnie modyfikowana przez gracza.

W dziale FAQ, omówiliśmy najważniejsze zagadnienia związane z grą - znajdziesz tam informacje o zmianie wyglądu postaci, szybkiej zmianie honoru, pozyskiwaniu pieniędzy/złota/doświadczenia w grze i wiele, wiele innych informacji, które ułatwią ci w grze. Sporo miejsca w naszej solucji zawarliśmy również szczegółowemu opisowi głównej postaci - przedstawiliśmy rozwój umiejętności, awans na kolejne rangi i sposoby na zwiększenie głównych współczynników.

Red Dead Online opiera się na podobnym schemacie, co wydane wcześniej Grand Theft Auto Online. Twórcy wykorzystali zawartość opracowaną na potrzeby Red Dead Redemption 2, uzupełniając ją o elementy wieloosobowe. Gracze trafiają więc do Ameryki u schyłku ery Dzikiego Zachodu, mając do dyspozycji rozległy obszar pełen ciekawych miejsc i postaci niezależnych oraz liczne aktywności. Te ostatnie uwzględniają zarówno fabularyzowane misje, jak i klasyczne tryby wieloosobowe, a w grze znalazły się atrakcje zarówno dla fanów kooperacji, jak i rywalizacji. Pojawia się też kilka zapożyczeń z trybu multiplayer oryginalnego Red Dead Redemption.

Grzegorz Misztal (www.gry-online.pl)

Co można robić w Red Dead Online?

Misje Fabularne - Red Dead Online - poradnik do gry

Misje Fabularne

Zacznijmy od otoczki fabularnej w grze. Po zakończeniu prologu, w RDO możesz odszukać na mapie kolejne misje fabularne, oznaczone złotą ikonką. Te zadania, są podobne do tych z RDR2 - mają więc wstęp, otoczkę fabularną, a nawet wybory moralne! Zadania tego typu możesz wykonywać z innymi graczami - maksymalnie w cztery osoby. Misje fabularne nagradzają cię gotówką tylko przy pierwszym ukończeniu, powtórka rozegranych misji da ci jedynie zastrzyk doświadczenia.

Na start Red Dead Online w wersji beta, znajdziesz 8 misji tego typu. Niektóre z nich wymagają określonego honoru - jeśli nowe zadanie nie pojawia ci się na mapie, prawdopodobnie nie masz odpowiedniego honoru.

Zadania od Nieznajomych

Jeśli chodzi o zadania od nieznajomych, to zadania tego typu są dość łatwe i szybkie. Musisz często przenieść dany przedmiot, odzyskać wóz, wziąć udział w strzelaninie itp. Zadania musisz wykonywać w trybie gry swobodnej - inni gracze na mapie mogą ci przeszkadzać. Nie zdziw się więc, że spokojna eskorta wozu zakończy się na strzelaninie z wrogą bandą, która zechce przejąć wóz i zgarnąć nagrodę dla siebie.

Walka z innymi graczami w matchmakingu

W grze czeka na ciebie kilka trybów rozgrywki, opartych na walce z innymi graczami: Strzelanina, Liczy się każde trafienie, Poszukiwani, Przejęcie terytorium i Doborowy arsenał. Każdy tryb rozgrywki rządzi się delikatnie zmienionymi zasadami (zostały one opisane w innym rozdziale tego poradnika), więc nie możesz narzekać na nudę. Dodatkowo, możesz wybrać, czy chcesz walczyć w trybie 16, lub 32 osobowym.

Wyścigi konne

Dla fanów wyścigów, w grze odnajdziesz mnóstwo wyścigów, w których możesz zmierzyć się z innymi graczami. Tutaj liczy się mistrzowskie opanowanie wierzchowca, dobre zarządzanie wytrzymałością i dobra znajomość terenu.

Polowanie/Rybołówstwo

Podobnie jak w trybie dla jednego gracza, możesz polować na inne zwierzęta. Cenne mięso, ryby i skóry możesz sprzedawać, by zarobić sporo gotówki i zdobywać punkty doświadczenia. Pamiętaj jednak, że tym razem podczas spokojnej przechadzki przez las możesz dostać kulkę od wrogiego gracza.

Polowanie na innych graczy i wchodzenie z nimi w interakcje

Na mapie znajdziesz zaznaczonych graczy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byś udał się do graczy i spróbował z nimi nawiązać jakąś interakcje. Możesz walczyć z nimi, rozmawiać na voice chat-cie itp. Osobiście świetnie się bawiłem, gdy podczas jednej sesji z grą, spotkałem mnóstwo graczy w Rhodes, którzy podzieli się na kilka frontów i próbowali przejąć miasto dla siebie.

Czy w grze Red Dead Online są mikrotransakcje?

W momencie pisania tego tekstu (wersja beta) nie są one obecne. W późniejszym etapie gry jednak pojawią się i będą nieodłącznym elementem rozgrywki. Za realne pieniądze możesz zakupić złoto, które z kolei posłuży do kupowania lukratywnych przedmiotów w świecie gry. Na szczęście, możesz zdobywać złoto również w różnych trybach, gromadząc samorodki. 100 samorodków, to jedna sztabka złota.

Czy mogę grać solo w Red Dead Online?

Oczywiście! W grze możesz śmiało sam grać - dość łatwo jest odnaleźć inną bandę i stać się jej członkiem. Warto zaopatrzyć się w mikrofon, by móc komunikować się z innymi graczami. Wiele misji i trybów rozgrywki pomoże ci dobrać graczy, więc jedyną "samotność" możesz odczuć podczas przemierzania mapy, w trybie swobodnym.

Czy w Red Dead Online spotkasz postacie z fabuły?

Kilka z nich, ale są to bardzo poboczne postacie. Nie spotkasz Dutcha i innych członków gangi - potraktuj RDO jako zupełnie nową przygodę, którą tak naprawdę samodzielnie tworzysz.

Podstawy

Ten dział naszego przewodnika opisuje podstawy gry. Znajdziesz tutaj najważniejsze informacje związane z Red Dead Online.

 1. Tryby rozgrywki online - Gra swobodna, bandy, serie konfrontacji, wyścigi... w tym rozdziale znajdziesz opis wszystkich trybów rozgrywki.
 2. Banda - Tutaj dowiesz się, jak zapraszać innych graczy do siebie, jak tworzyć bandy w RDO i jak nimi zarządzać.
 3. Obóz - Na pewno masz przed oczami obóz Dutcha z RDR2 - w trybie sieciowym, możesz stworzyć podobny obóz, który mogą wypełnić inni gracze.
 4. Porady na start - Zbiór najważniejszych porad, które ułatwią ci rozgrywkę i oszczędzą sporo czasu.
 5. Zdobywanie gotówki, złota i doświadczenia - Trzy najważniejsze "zasoby" w RDO. W tym rozdziale przeczytasz czym one są i jak możesz je zdobyć.

Ekwipunek i walka

Życie na Dzikim Zachodzie, nawet w jego schyłku, to nie przelewki. Czeka cię mnóstwo walk z przeciwnikami i innymi graczami. Przygotowaliśmy dla ciebie rozdziały, które pomogą ci być skuteczniejszym w walce i zaznajomią cię z dostępnym ekwipunkiem.

 1. Arsenał dostępnych broni - Rewolwery, pistolety, karabiny strzelby... masz bardzo wiele opcji, jeśli chodzi o dobór broni w grze!
 2. Amunicja, rusznikarz i katalog podręczny - Jak zdobywać amunicje? Co mogę kupić u Rusznikarza? Co ze stanem mojej broni? Czy mogę kupować przedmioty na szlaku? - To tylko część pytań, na które odpowiedzieliśmy w tym rozdziale naszego poradnika.
 3. Osłony i Zabójcza Precyzja - Osłony, to wciąż podstawa, jeśli chodzi o bronienie się przed wrogimi strzałami. Zabójcza precyzja z kolei, doczekała się potężnego revampa i w niczym nie przypomina znanej umiejętności z RDR2.
 4. Wędkowanie i polowanie - Ta strona opisuje wędkowanie i polowanie w RDO. Zajrzyj, by dowiedzieć się np. że wędkowanie jest dostępne dopiero od 14 rangi.

FAQ

W tym rozdziale zamieściliśmy spis najważniejszych pytań z gry, wraz ze szczegółową odpowiedzią.

 1. Jak odblokować wszystkie misje fabularne? - W grze odnajdziesz 8 misji fabularnych. Część z nich jest zablokowana, przejdź do tej strony, by dowiedzieć się, jak odblokować wszystkie misje.
 2. Jak zmienić wygląd głównej postaci? - Czy można zmienić wygląd postaci w RDO? Przeczytaj ten rozdział!
 3. Jak szybko zwiększyć/zmniejszyć honor? - Na tej stronie przygotowaliśmy omówienie, jak zwiększyć/zmniejszyć w grze.
 4. Jak i czy warto ubezpieczyć konia? - Czy warto ubezpieczyć naszego konia? Czy śmierć konia jest permanentna? Przeczytaj tutaj!
 5. Jak odnajdywać mapy skarbów? - Oprócz strzelanin, możemy zabawić się w łowcę skarbów. Szczegóły przeczytasz tutaj.

Nagrody do odblokowania

Rockstar przygotowało dla graczy sporo nagród, za odblokowywanie kolejnych rang, czy kończenie wyzwań. Przygotowaliśmy kompletny spis nagród w Red Dead Online.

 1. Nagrody za kończenie wyzwań - spis wszystkich nagród za kończenie wyzwań w grze.
 2. Nagrody za rangi - Spis (bardzo długi!) wszystkich nagród za osiąganie kolejnych rang w RDO.

Główna postać

Na początek Red Dead Online możesz stworzyć swoją postać. Trzy kolejne rozdziały naszego poradnika skupiają się na szczegółowym opisie twojego wirtualnego awatara.

 1. Stworzenie postaci - Dowiesz się tutaj szczegółów i detali związanych z procesem tworzenia głównej postaci.
 2. Zakup nowych umiejętności - Zabójcza precyzja działa teraz zupełnie inaczej i może np. uzdrawiać naszego bohatera, lub powodować większe obrażenia. Zajrzyj na tę stronę, by dowiedzieć się więcej.
 3. Rozwój umiejętności - Jak rozwijać umiejętności i współczynniki naszej postaci? Przeczytaj!

Misje fabularne

Na start Red Dead Online, Rockstar przygotowało 8, dużych misji fabularnych, które mogą być rozegrane maksymalnie w 4 graczy. Przygotowaliśmy opis wszystkich zadań, by jak najlepiej uporać się z nimi i zdobyć złote medale.

 1. Prolog
 2. Miłość i honor
 3. Lepsza strona torów
 4. Jeśli kapelusz pasuje
 5. Dokąd prowadzi moralność
 6. Wysoce nielegalne i wielce honorowe
 7. Nafta, smoła i chciwość
 8. Więcej niż jeden sposób na zarobek
 9. Zabić ich, co do jednego

Co zostanie dodane w RDO?

Red Dead Online wciąż jest w wersji beta i wiele rzeczy zostanie dodanych w przyszłości. W 2019 roku, Rockstar planuje wprowadzić m.in. następujące nowości:

 1. Wyzwania dnia. Codziennie zostanie dodane wyzwanie, w którym gracz będzie mógł wziąć udział - od strzelania wyborowego do ucieczki przed prawem.
 2. Ulepszenie systemu prawa i grzywien. Rockstar zapowiada diametralne zmiany, które przerobią system prawa i grzywien, by ograniczyć toksyczne zachowanie graczy. Niedługo za popełnione przestępstwa gracze będą otrzymywać grzywny, które najlepiej spłacić w określonym czasie. Jeśli gracz będzie zwlekać, łowcy nagród ze wszystkich stanów rozpoczną na niego obławę, zmuszając przestępcę do ucieczki lub zapłaty.
 3. System rozejmów. Zostanie zmieniony, by ułatwić unikanie agresywnych graczy, którzy planują tylko zabijać innych. Dodatkowo, łatwiej będzie rozpocząć starcia, starcia band i starcia przywódców, aby walczyć z napastnikami w usystematyzowany sposób.
 4. Znaczniki pobliskich graczy. Wkrótce znaczniki graczy będą się pojawiać tylko w najbliższym otoczeniu, co zmniejszy zasięg wykrywania innych i prawdopodobieństwo namierzenia z dużej odległości. Oprócz tego w przyszłości wprowadzimy możliwość identyfikacji graczy, którzy nieustannie zabijają innych - ich znaczniki będą się stawać ciemniejsze i widoczne z coraz większego dystansu, aby każdy w sesji mógł łatwo zidentyfikować zagrożenie i go unikać.
 5. Nowe misje fabularne, które rozwiną historie znane z Krainy możliwości - wrócą postacie takie jak Horley, Jessica LeClerk i pojawią się zupełnie nowe twarze.
 6. Nowe dynamiczne wydarzenia, które będą miały miejsce w świecie gry.
 7. Dodatkowe tryby rywalizacji, w tym tryby konfrontacji i wyścigi.
 8. Nowe uzbrojenie, odzież i inne nowości, które na chwilę obecną nie mogą zostać jeszcze ujawnione.

Czy Red Dead Online umiera?

Nie, choć należy zauważyć, że wielu graczy odeszło i czeka na nowe aktualizacje gry. Obecny content gry RDO jest dość skromny i większość atrakcji można zobaczyć dość szybko. Dużym problemem gry jest również brak systemu, który pozwoliłby graczom wyłączyć PVP, lub po prostu zagrać na serwerze, w którym mogliby np. spokojnie polować. Rockstar bacznie przygląda się uwagom swoich fanów i wprowadza liczne łatki i aktualizacje gry.

Red Dead Online jest w wersji beta i tak naprawdę największy boom popularności produkcji dopiero przed nami. Obecną wersję można potratkować jako wersję testową - wielu graczy czeka na finalną wersję, by dopiero zacząć swoją przygodę na Dzikim Zachodzie. Dodatkowo, wciąż brak informacji o Red Dead Redemption 2 na Pc.

Najważniejsze aktualizacje

Ten dział zawiera informacje o aktualizacjach w grze Red Dead Online. Grę czeka bardzo dużo różnych aktualizacji, które będą stopniowo dodawane, wraz z postępami prac nad trybem wieloosobowym.

 1. Week 1 update - Aktualizacja dodana po pierwszym tygodniu Red Dead Online, która m.in. daje graczom 250%, 15 złotych sztabek złota i potężnie zmniejsza rentowność rybołówstwa i polowania w grze.
 2. 10.01.2019 Patch - Nowa aktualizacja wprowadziła Gorączkę spluw, tryb dla maksymalnie 32 graczy, w którym możecie sprawdzić swoje umiejętności przetrwania. Zbierajcie uzbrojenie i amunicję na coraz mniejszym obszarze rozgrywki, grajcie samotnie lub w drużynie i przeżyjcie jak najdłużej.
 3. Złoto głupców, Rybobranie, wyzwania dzienne i ulepszenie świata. Kolejny patch przyniósł m.in. wyzwania dzienne, złoto głupców, wyścig z celem, rybobranie. Zapowiedź nowych konfrontacji: poszło z dymem, łupy wojenne i grabież. Nowa broń: rzadka strzelba powtarzalna i zapowiedź karabinu powtarzalnego Evans. Ulepszony radar, łatwiejsze rozejmy i starcia, zmiany w systemie grzywien.

Informacje o Red Dead Online - poradnik do gry

Autor : Grzegorz "Alban3k" Misztal

Ostatnia aktualizacja : 3 grudnia 2018

Poradnik zawiera : strony: 48, ilustracje: 96 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Red Dead Online - poradnik do gry