Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Seasons 19 - Rośliny, uprawa Farming Simulator 19 porady, wskazówki

W Seasons 19 znacznie zmienił się system uprawy roślin w porównaniu do podstawowej wersji Farming Simulator 19. Nie dodano jednak żadnych nowych roślin. Na wielkość plonu, jak zwykle, wpływ ma to, jak dobrze dbasz o pole: odchwaszczanie i nawożenie jest kluczowe. Tym razem jednak zmierzysz się również z czynnikami pogodowymi (zawsze bądź przygotowany na najgorsze), zmodyfikowaną mechaniką walki z chwastami i nowymi zasadami, którymi musisz się kierować.

Kiełkowanie

Z reguły niepowodzenie kiełkowania to tylko małe obszary na polu pozbawione roślin; w krytycznych sytuacjach jednak, np. bardzo niska temperatura, spowodować może utratę wszystkich nasion na polu - Farming Simulator 19: Seasons 19 - Rośliny, uprawa - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Z reguły niepowodzenie kiełkowania to tylko małe obszary na polu pozbawione roślin; w krytycznych sytuacjach jednak, np. bardzo niska temperatura, spowodować może utratę wszystkich nasion na polu

Dużą zmianą w uprawie roślin ma teraz dodatkowy etap wzrostu - kiełkowanie. Następuje ono zaraz po sadzeniu roślin i jeśli warunki będą niesprzyjające, może zakończyć się niepowodzeniem. Wtedy wymagane będzie ponowne sadzenie i wydanie pieniędzy na nasiona. Na pomyślność kiełkowania wpływa temperatura - tylko przy wysokiej temperaturze kiełkowanie zakończy się sukcesem. W podglądzie kalendarza modu zobaczysz, jakie są wymagania temperaturowe dla roślin, a w kolejnej zakładce informacje o odporności temperaturowej danych roślin w kolejnych fazach rozwoju. Jeśli tylko nieznacznie temperatura odstępuje od wymaganej, ujrzysz tylko kilka małych miejsc na polu, w których nie znajdują się wykiełkowane rośliny, a jedynie goła ziemia. W pomyślnym i szybkim kiełkowaniu pomaga także wysoka wilgotność.

Chwasty

Teraz chwasty nie zajmują całej powierzchni pola, pojawiają się jako małe obszary z kilkoma niechcianymi roślinkami - Farming Simulator 19: Seasons 19 - Rośliny, uprawa - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Teraz chwasty nie zajmują całej powierzchni pola, pojawiają się jako małe obszary z kilkoma niechcianymi roślinkami

Chwasty, które w podstawowej wersji Farming Simulator 19 były utrapieniem wielu graczy, "ewoluowały" w modzie Seasons 19. Teraz sposób ich wzrostu zmienił się:

  1. Chwasty możesz eliminować jak wcześniej: używając chwastowników oraz oprysków,
  2. Chwasty zaczynają rosnąć tylko przy sprzyjającej (wysokiej) temperaturze; przy niskiej zaś same obumierają (ale z reguły wiele roślin, w fazie pełnego wzrostu, także),
  3. Masz teraz możliwość opryskiwania pola zapobiegawczo, nim pojawią się pierwsze chwasty; dzięki temu na całym polu chwasty nie pojawią się aż do czasu zbioru (podobnie jak to miało miejsce wcześniej, chwastowniki umożliwiają jedynie pozbywanie się chwastów w pierwszych fazach rozwoju i nie mają funkcji "prewencyjnej").
  4. Chwasty od teraz nie rosną na całym polu - walka z nimi nie jest już więc koniecznie regularnym zadaniem dla pracownika, a niewielkim problemem wymagającym twojego doglądnięcia od czasu do czasu.

Wilgotność

Wilgotność odgrywa istotną rolę w Seasons 19. Im wyższa, tym lepiej dla wzrastających roślin. Jeśli jednak jest zbyt wysoka, uniemożliwia zbiór plonów. Na zwiększenie wilgotności oczywiście wpływ ma nawadnianie samodzielnie oraz deszcze. Na prędkość wysychania wpływ ma jedynie pogoda: temperatura, nasłonecznienie oraz wiatr. Odnosi się to także do trawy: jeśli skosisz wilgotną, musisz ją rozrzucić, by schła. Jeśli skoszona trawa zostanie zmoczona, musi ponownie schnąć. Jeśli nie uda jej się wyschnąć - zgnije.

Aby sprawdzać wilgotność w danym miejscu, możesz zaopatrzyć się w wygodne narzędzie dostępne w sklepie, Lizard MT 9, w kategorii inne - Farming Simulator 19: Seasons 19 - Rośliny, uprawa - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Aby sprawdzać wilgotność w danym miejscu, możesz zaopatrzyć się w wygodne narzędzie dostępne w sklepie, Lizard MT 9, w kategorii inne. Urządzenie pozwala określić różne parametry roślin lub pól. Wystarczy wybrać je z ekwipunku i przytrzymać LPM (X na padzie), by wykonać skanowanie. Gdy się zakończy otrzymasz zestaw informacji o obiekcie (chyba, że wybrałeś niewłaściwy obiekt, np. pojazd). W przypadku gleby otrzymasz szczegółowe informacje, których potrzebujesz: o wzroście, nawodnieniu, nawożeniu gleby i inne.

MT9 może być użyty także do badania drzew. Określa ich parametr wzrostu, dystans do innych drzew (które, gdy znajdują się zbyt blisko, blokują wzajemnie maksymalną wysokość wzrostu). Ponadto możesz użyć go do badania bel.