Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Seasons 19 - podstawy Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Seasons 19 to wydany w lipcu 2019 roku duży (nieoficjalny) mod do gry Farming Simulator 19. Złożoność modyfikacji i ilość nowych funkcji oraz zasad, którymi należy kierować się podczas gry właśnie z tą modyfikacją, zasługuje na własny rozdział poradnika do gry. Rozdziały zostały podzielone podobnie, jak ma to miejsce w podstawowej wersji poradnika opisując zmiany w każdej z kategorii: upraw roślin, hodowli zwierząt, zmian pogodowych oraz kilka słów o serwisie pojazdów.

Modyfikacja Seasons 19 wprowadza do Farming Simulator 19 - Farming Simulator 19: Seasons 19 - podstawy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Zawartość

Modyfikacja Seasons 19 wprowadza do Farming Simulator 19:

 1. pory roku i rozbudowany system pogodowy, wraz z efektami wizualnymi i dźwiękowymi, a także fizycznymi (w przypadku śniegu),
 2. zmodyfikowany system ekonomii,
 3. nowe sposoby zarządzania wzrostem roślin i elementami dbałości o nie,
 4. zmieniony system hodowli zwierząt,
 5. poprawiony system dbałości o maszyny rolnicze i ich serwis,
 6. nieznaczne zmiany w oprawie graficznej i dźwiękowej.

Wszystko to wpływa na znaczne zwiększenie immersji, ale i poziomu trudności rozgrywki.

Uwaga - jeśli posiadasz modyfikacje, które zmieniają chociaż jeden aspekt gry z wymienionych powyżej, radzimy odinstalować je - może bowiem nastąpić konflikt i wywołać nieprawidłowe działanie gry/modu (konflikt występuje także przy modyfikacjach wpływających na ceny rynkowe w skupach).

W tym poradniku opiszemy dokładnie, co oferuje mod i jakie zmiany wprowadza w nawet najmniejszych aspektach rozgrywki, jak odnaleźć się w nowym, zróżnicowanym środowisku i jak radzić sobie z licznymi przeciwnościami pogody i czynników losowych. Ponadto wytłumaczona zostanie ze szczegółami nowa mechanika i sposoby, jak efektywnie prowadzić rozgrywkę, by nie doprowadzić do upadku naszego gospodarstwa.

GEO mody

Aby jeszcze bardziej odświeżyć rozgrywkę, wraz z Seasons 19 twórcy przygotowali zgodne GEO mody, czyli modyfikacje, które wprowadzają do gry określoną charakterystykę pogodową, o ustalonym klimacie, zróżnicowaniu występowania określonych zjawisk pogodowych, które odpowiadają danym regionom świata. Nie są to nowe mapy, a jedynie model zachowań pogody. GEO mody będzie można pobrać z oficjalnej strony Realismus Mods, gdy się ukażą (twórcy ustalili, że kolejne mody będą publikowane po przemierzę Seasons 19, by poddać je testom przed dopuszczeniem w ręce graczy). W pierwszej kolejności możemy spodziewać się regionów: Północnej Szwecji, Walii i centralno-zachodnich obszarów USA. Zaplanowano także klimaty: Paragwaj oraz "Snow Lands", czyli mroźna, fikcyjna kraina.

Pamiętaj - możesz mieć wgrany tylko jeden GEO mod jednocześnie.

Ponadto wiedz, że: domyślna "kraina" w modzie to południe Wielkiej Brytanii. W związku z tym niektóre rośliny są niedostępne do uprawy, jak bawełna. Musisz posiadać GEO mod dla innego obszaru geograficznego, by móc uprawiać niektóre rośliny.

Jak zainstalować mod Seasons 19?

Modyfikacja Seasons 19 wymaga posiadania zainstalowanej uprzednio gry Farming Simulator 19. Mod pobierzemy z oficjalnej strony: https://www.realismusmodding.com/mods/seasons19/

Klikając na przycisk Download w dolnej części strony pobierzemy spakowany plik ważący tylko ~55mb - Farming Simulator 19: Seasons 19 - podstawy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Klikając na przycisk Download w dolnej części strony pobierzemy spakowany plik ważący tylko ~55mb. Aby zainstalować mod, wystarczy przenieść pobrany, spakowany plik do określonej lokacji (nie wypakowuj go!), zależnie od posiadanej wersji gry:

C:\Users\nazwa_uzytkownika\Documents\My Games\FarmingSimulator2019\mods

Katalog nie jest widoczny, jeśli nie uruchomiłeś gry przynajmniej raz. Potwierdzeniem poprawnej instalacji moda będzie widoczny kafelek z logo modu Seasons 19 w zakładce mody w głównym menu gry:

Do poprawnego działania modyfikacji zalecana jest rozgrywka na nowym stanie zapisu gry - Farming Simulator 19: Seasons 19 - podstawy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Do poprawnego działania modyfikacji zalecana jest rozgrywka na nowym stanie zapisu gry!

Serwis pojazdów

Co pewien okres czasu gracz musi pilnować stanu technicznego swoich maszyn w Seasons 19. Różnica polega m.in. na czasie sprawności maszyny, który wynosi teraz 15h. Najlepszym momentem na wykonywanie napraw doraźnych jest zima, gdy nie masz zbyt wiele do roboty. Mimo wszystko, 15 godzin to nadal dużo czasu.

Ekonomia

W Seasons 19 zmianie uległa także ekonomia i zasady rynku w porównaniu do podstawowej wersji gry Farming Simulator 19. Z tego względu nie zaleca się posiadania innych modów, które wpływają na sposób działania rynku. Ceny na rynku zmieniają się teraz po części losowo, z drugiej strony uzależnione są od pory roku - jedne rośliny lepiej będzie przetrzymać pół roku, inne sprzedać zaraz po zbiorze. Zmianie uległy także ich ceny bazowe, dostosowując wartość roślin do trudności i przeszkód w uprawie, które gracz napotyka w Seasons 19.

Korzystając z menu moda, możesz przejść na zakładkę ekonomii - Farming Simulator 19: Seasons 19 - podstawy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Korzystając z menu moda, możesz przejść na zakładkę ekonomii. Tu ujrzysz historię zmian cen z zeszłego roku, która z założenia powinna być zbliżona i w tym. Nie jest to jednak stały parametr, lecz pozwoli ci z dużą dozą prawdopodobieństwa zmaksymalizować zyski ze sprzedaży. Sposób sprzedawania zbiorów nie uległ zmianie - nadal musisz udać się do wybranego punktu skupu z dobrami do sprzedaży lub przetrzymywać je w publicznych bądź zbudowanych magazynach i spichlerzach.

Porady

Poniżej znajdziesz kilka porad dotyczących rozgrywki w Farming Simulator 19 z modem Seasons 19:

 1. obserwuj zmiany pogodowe planując swoje prace do przodu, tak w ciągu jednego dnia jak i kolejnych,
 2. wysoka temperatura jest optymalna do sadzenia roślin i powiedzenia w ich kiełkowaniu, lecz powoduje także wzrost chwastów; jeśli spróbujesz zasadzić roślinki przy niskiej temperaturze, mogą nie wykiełkować i stracisz zbiór z całego pola.
 3. susze powodują konieczność nawadniania pól - nie ignoruj tego kroku. W Seasons 19 przez suszę możesz nie tylko doprowadzić do obniżenia plonu ale i obumarcia całego pola. To samo może tyczyć się przymrozków.
 4. uważaj kiedy sadzisz - w ustaleniu terminów pomoże ci kalendarz. Jeśli warunki będą sprzyjające, twoje rośliny wykiełkują, nawet gdy posadzisz je za późno, lecz nie dorosną na tyle, by być gotowe do zbioru!
 5. rośliny w sprzyjających warunkach możesz sadzić i zbierać dwa razy w ciągu roku (długość pór roku i częstotliwość występowania określonych zjawisk pogodowych może zmieniać się w zależności od zastosowanego GEO moda)).
 6. Pogoda może zmieniać się w ciągu jednego dnia!