Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Pozyskiwanie drzewa to jedna ze znanych metod zarobku w Farming Simulator 19. Czasem jednak możesz chcieć pozbyć się po prostu drzew, które utrudniają ci prace w polu. W tym rozdziale zaprezentowane zostaną podstawowe maszyny, jakich możesz używać przy bardziej lub mniej zaawansowanych pracach leśnych.

Maszyny dla traktorów

Sprzęt leśniczy - Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Sprzęt leśniczy

W kategorii Sprzęt leśniczy znajdziesz większość sprzętu, który potrzebujesz do pracy z drzewami.

  1. Damcon PL-75 - jest to sadzarka służąca do sadzenia topoli i drzew. Napełnij ją specjalnymi paletami z sadzonkami jedź na pole. Gleba nie musi być uprzednio przygotowana do sadzenia.
  2. DFM TR3200 - jest to poła do drzew. Zamiast niej możesz użyć po prostu ręcznej piły spalinowej.
  3. Fliegl Long Neck Combi Plus - jest to chwytak do drzew, montowany z tyłu ciągnika. Ścięte drzewa możesz chwycić i przetransportować do innego miejsca, gdzie będziesz je obrabiał, lub bezpośrednio do tartaku.
  4. FSI ST 65 T - jest to piła do rozcinania pni. Po ściętym drzewie zawsze zostaje pień - użyj tej maszyny, aby się go pozbyć. Nie musisz tego robić, ale pnie mogą utrudnić ci poruszanie się.

Miniładowarki

Te małe ładowacze są częściowo przeznaczone do pracy z drzewami - Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Te małe ładowacze są częściowo przeznaczone do pracy z drzewami. W sklepie znajdziesz końcówki, które umożliwiają ścinanie drzew (DFM CFB-16 dodatkowo trzyma je po ścięciu i możesz ułożyć je w jednym miejscu), specjalne chwytaki do bali oraz piłę do pni. Uważaj jednak, bowiem maszyny te są lekkie i mogą pracować w zasadzie tylko z małymi drzewami - najlepiej tymi sadzonym na własnym polu, gdy osiągną wysokość kilku metrów.

Ścinka drzew

Aby ściąć drzewa, wystarczy zaopatrzyć się w dowolną piłę spalinową ze sklepu - Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Aby ściąć drzewa, wystarczy zaopatrzyć się w dowolną piłę spalinową ze sklepu. Znajdziesz ją w swoim ekwipunku po zakupie. Inna opcją jest zastosowanie ścinaczy takich jak piła do ciągnika DFM TR3200. Jednak najefektywniejszą metodą jest zaopatrzenie się w jedna z maszyn widocznych powyżej. Służą one do ścinania drzew i dzielenia ich na bale o określonej długości. Umożliwiają one szybką pracę i później łatwy załadunek regularnych kawałków drzew. Ponadto każdy z kawałków jest oczyszczany przed pocięciem (w przeciwnym razie należy to zrobić ręcznie).

  1. Wadą tych urządzeń jest możliwość współpracy tylko z prostymi drzewami - małe i powyginane drzewa liściaste nie będą obsłużone przez te maszyny.
  2. To, co odróżnia tańszy model od droższych egzemplarzy to: brak możliwości ścinania dużych, kilkunastometrowych drzew oraz maksymalna długość bali - 6m (droższe modele mogą ciąć bale o długości 8m).

Załadunek i transport

W kategorii Sprzęt leśniczy znajdziesz maszynę STEPA FHL 13 AK - jest to przyczepa z dźwigiem, które umożliwiają załadunek pociętych kawałków drewna - Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

W kategorii Sprzęt leśniczy znajdziesz maszynę STEPA FHL 13 AK - jest to przyczepa z dźwigiem, które umożliwiają załadunek pociętych kawałków drewna. Załadowane kawałki drzewa możesz później spiąć dodatkowo pasami, dla większej stabilności.

Fliegl Timber Runner tu duża naczepa do transportu drzew. W większości przypadków możesz załadować na nią całe drzewa.

Pojazdu przemysłu drzewnego - Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Pojazdu przemysłu drzewnego

Pozostałe maszyny ciężkie do załadunku i transportu drzewa znajdziesz w kategorii pojazdów w sklepie w zakładce Pojazdy: sprzęt leśniczy. Nie warto inwestować w te pojazdy w początkowych fazach zabawy - lecz jeśli zamierzasz poświęcić temu zajęciu wiece czasu, zakup takiego pojazdu będzie wygodny. To co odróżnia pojazdy od siebie, to mobilność oraz wielkość części załadunkowej, na które trafią bale drzew.

Chwytak do drzew - Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Chwytak do drzew

Aby załadować naczepy, możesz użyć ładowaczy, tych montowanych do traktora lub dowolnych, samojezdnych. Każdy z ładowaczy posiada końcówkę do podnoszenia drzew.

Zrębki

Rozdrabniarki do drewna - Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Rozdrabniarki do drewna

Do pozyskiwania zrębków możesz użyć silosokombajnów z odpowiednim hederem i jeździć po polach konopii. Możesz również użyć specjalnych rozdrabniarek: włóż do nich klocki drewna lub gałęzie, a z rury wylotowej wylecą zrębki.

  1. JENZ BA 725 D - ta maszyna jest tańsza i posiada poziomu pas, na który łatwo wrzucić dowolne kawałki drewna, a zostaną one wsunięte do maszyny. Jeśli większe kawałki się blokują, zablokuj pojazdem przód maszyny, wejdź do niej, i jedź maszyną do przodu, aby popchnąć kawałki drewna.
  2. JENZ HEM 583 Z - w porównaniu do tańszego modelu, ten egzemplarz posiada dużo krótszy pas załadunkowy, posiada własny chwytak z wysięgnikiem, ale zasilany jest z ciągnika - brak ciągnika, maszyna nie pracuje.
JENZ HE 700 StA - Farming Simulator 19: Narzędzia do obróbki drewna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
JENZ HE 700 StA

Podobna maszyna to JENZ HE 700 StA. Jest to obiekt, nie pojazd. Jego cechą jest to, że wrzucone do niego drewno zostaje przerobione na zrębki i automatycznie sprzedane. Nie musisz kłopotać się więc transportem, lecz za posiadanie maszyny wnosisz dzienna opłatę 100$.