Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Technologia beli, czyli specjalne prasy to maszyny, które umożliwiają zbieranie, prasowanie, owijanie i zbieranie bel słomy, siana czy trawy. Gdy skosisz trawę, pozyskasz siano lub słomę, możesz zebrać je przyczepami samozbierającymi, z pomocą silosokombajnu z odpowiednim hederem lub z użyciem prasy. Pozyskasz w ten sposób bele, które w wygodny sposób możesz załadować i przetransportować oraz magazynować. Każda bela, niezależnie od tego z czego się składa, ma pojemność 4000l i może być cylindryczna lub w formie bryły.

Prasy

Prasy do bel - Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Prasy do bel

Do pozyskiwania bel możesz użyć jednej z trzech maszyn:

  1. New Holland Roll-Belt 150 - tworzy cylindryczne bele, brak specjalnych cech. Lepiej nie przykładać do niej dużego zainteresowania...
  2. KUHN LSB 1290 D - jako jedyny potrafi tworzyć bele w formie bryły. Takie zaś bele jako jedyne możesz zebrać przyczepą samozbierającą do bel.
  3. KUHN FBP 3135 - ta prasa posiada dwie cechy: po sprasowaniu beli nie musisz wyrzucać jej na ziemię, a możesz trzymać ją na tyłach maszyny. Dzięki temu możesz wyładowywać bele parami, co przyspiesza proces ich późniejszego zbierania. Druga cecha, to możliwość automatycznego owijania bel trawy lub siana, by po upływie doby stały się kiszonką.
KUHN SW 4014 - Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
KUHN SW 4014

Jeśli nie zdecydowałeś się na zapuk maszyny KUHN LSB 1290 D, a chciałbyś owijać bele by pozyskać kiszonkę, jedynym ratunkiem jest maszyna KUHN SW 4014. Pozwala ona owijać oba typy bel w folię, gdy te leżą już na ziemi.

Zbieranie bel

Narzędzia do zbierania bel - Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Narzędzia do zbierania bel

Do zbierania bel (brył) możesz wykorzystać dwie maszyny:

  1. Arcusin ForStack 8.12 - po zebraniu trzech bel wyładuj je w dowolny miejscu, pionowo. Znacznie ułatwi to ich załadunek na przyczepę.
  2. Arcusin FSX 63.72 - może zebrać aż 16 bel i przetransportować je w dowolne miejsce lub wykonać rozładunku tak, by łatwo było załadować je na naczepę lub aby magazynować je w dowolnym miejscu.
Inne maszyny do zbierania bel - Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Inne maszyny do zbierania bel:

  1. Fliegl Schmetterling - służy do zbioru bel cylindrycznych. Podłącz maszynę do ciągnika po czym rozłóż urządzenie. Możesz na nie załadować po dwie bele, po czym złóż maszynę, by je ścisnąć i przetransportować. Nie jest to złe narzędzie, ale wymaga wprawy. Szczególnie dobrze sprawdza się, gdy używasz prasy KUHN FBP 3135 i wyładowujesz bele parami, obok siebie.
  2. Końcówki do ładowaczy - ładowacze (poza ładowaczem kołowym) posiadają końcówki umożliwiające łatwe zbieranie i załadunek bel. Są to dwa rodzaje chwytaków: te z rolkami podnoszą bele z ziemi (tylko cylindryczne), chwytaki możesz zaciskać, by podnieść każdy rodzaj bel. Osobiście preferuję widły do bel, które umożliwiają szybkie ich zbieranie, przy dobrej wprawie, nawet po dwie na raz. Dodatkowo możesz potencjalnie użyć ich do podnoszenia palet.

Transport bel

Bele możesz transportować na jednej z wielu przyczep - Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Bele możesz transportować na jednej z wielu przyczep. Najtańszy model przeznaczony do małych zastosowań, to zmodyfikowana w sklepie przyczepka Strautmann SEK 802.

Fliegl DPW 210 - Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Fliegl DPW 210

Najlepsza przyczepa do transportu dużych ilości bel to Fliegl DPW 210. Przyczepa to zamknięta klatka, którą otwierasz z jednej strony: nie masz więc obawy, że bele wylecą z drugiej strony podczas załadunku, a także masz gwarancję, że nie wypadną podczas transportu. Posiada zaczep sworzniowy, dlatego możesz podłączyć ją do niemal każdego pojazdu. Przyczepa ta świetnie nada się również do transportu palet.

Dostępny jest jeszcze jeden sekretny model umożliwiający transport i załadunek bel - Stepa FHL 13 AK - Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Dostępny jest jeszcze jeden sekretny model umożliwiający transport i załadunek bel - Stepa FHL 13 AK. Przyczepę tą znajdziesz w kategorii Sprzęt leśniczy. Po zakupie modyfikacji otrzymasz zmodyfikowany uchwyt i podłoże pozwalające na bezpieczne ułożenie bel cylindrycznych.

Goldhofer STZ-VP 3 - Farming Simulator 19: Technologia beli, prasy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Goldhofer STZ-VP 3

W ostateczności możesz użyć także przyczepy niskopodłogowej - Goldhofer STZ-VP 3. Bele na niej umieszczone uzyskują niejako "przyczepność" i nie wypadną na pierwszym zakręcie, ale nie są też całkiem zabezpieczone przed wypadnięciem.