Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Konie - hodowla Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Hodowla koni różni się od hodowli innych zwierząt. Nie produkują one niczego. Zadbane jednak konie, które gdy otrzymują pokarm, jeździsz nimi regularnie i czyścisz je, poprawiają swoje parametry i zyskują na wartości. Najpierw musisz zakupić zagrodę dla koni:

  1. Mniejsza - 50 000$ (8 sztuk),
  2. Większa - 95 000$ (16 sztuk).
Później kup konie, stając przed zagrodą lub przetransportowując je ze sklepu w przyczepie do przewozu koni (Bockmann Big Master Western WCF - mieści ona 2 sztuki zwierząt) - Farming Simulator 19: Konie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Później kup konie, stając przed zagrodą lub przetransportowując je ze sklepu w przyczepie do przewozu koni (Bockmann Big Master Western WCF - mieści ona 2 sztuki zwierząt). Jeśli zakupisz je przy zagrodzie, zapłacisz dodatkowo 300$ za każdą sztukę. Jeden koń kosztuje 5000$.

Hodowla

Zagroda dla koni - Farming Simulator 19: Konie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Zagroda dla koni

By utrzymywać zakupione konie i pozwolić im rosnąć w dogodnych warunkach, musisz dostarczać:

  1. Słomę,
  2. Wodę
  3. Owies (60% efektywności)
  4. Siano (40% efektywności).

Woda i owies / siano zaspokajają głód zwierząt. Słoma pozwala utrzymać je w czystości. Tak bele siana i słomy oraz owies w workach możesz zakupić w sklepie.

Jazdę na koniu potraktuj jako konieczność / rozrywkę lub doglądaj w tym czasie innych swoich inwestycji i pól - Farming Simulator 19: Konie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Jazdę na koniu potraktuj jako konieczność / rozrywkę lub doglądaj w tym czasie innych swoich inwestycji i pól

Konie hodujesz, aby je sprzedać, gdy zyskają na wartości. Karm je regularnie i zapewniaj słomę, oraz ujeżdżaj je regularnie i szczotkuj je, by zwiększały swoją wartość, aż do 50 000$ za sztukę.

Pod obrazkiem konia dostrzeżesz trzy paski odpowiadające za: kondycję konia, zdrowie (zależne od żywności), oraz czystość (czyszczenie ręczne oraz słoma). - Farming Simulator 19: Konie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Pod obrazkiem konia dostrzeżesz trzy paski odpowiadające za: kondycję konia, zdrowie (zależne od żywności), oraz czystość (czyszczenie ręczne oraz słoma).

Każdy koń potrzebuje codziennej przejażdżki, by poprawiał swoją kondycję. Wejdź do zagrody i wsiądź na konia, po czym jedź przed siebie po mapie, a zauważysz, że przy nazwie konia rosną procenty odpowiadające za ilość dziennej jazdy.

  1. Nie ma znaczenia jak szybko jeździsz. Możesz po prostu stąpać przed siebie - liczy się to, jak długo siedzisz w siodle i poruszasz się.
  2. Konia musisz zaprowadzić do zagrody po zakończonej jeździe. Jeśli jesteś daleko od zagrody, możesz wejść do głębokiej wody - koń wtedy zostaje przeniesiony z powrotem do zagrody.
  3. Czyszczenie konia wykonuj po każdej jeździe. W zagrodzie po zejściu ze zwierzęcia dostrzeżesz opcję czyszczenia: przytrzymaj wskazany klawisz, aż czyszczenie zakończy się.

Podsumowanie i opłacalność

W pełni zadbany koń będzie wart 50 000$ - Farming Simulator 19: Konie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
W pełni zadbany koń będzie wart 50 000$

Konie to bardzo dobra inwestycja. Aby zwierze uzyskało pełną wartość, musisz zaspokajać jego potrzeby dbać o kondycję i utrzymywać go w czystości przez blisko tydzień. Po tym czasie sprzedasz go z zyskiem nawet 45 000$. Zwróć uwagę, że jeśli zaniedbasz pojedyncze dni w trakcie hodowli, parametry konia pogorszą się nieznacznie i żeby je odbudowac będziesz musiał poświęcić więcej czasu.