Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rolnik szuka... symulatora. W poradniku do Farming Simulator 19 znajdziesz wskazówki i porady do tej cyklicznej gry symulacyjnej. Dowiesz się tutaj o robotnikach i najlepszych maszynach, o tym, jak zarabiać, hodować krowy oraz jak zostać najlepszym, nowoczesnym rolnikiem.

W tym poradniku znajdziesz informacje o tym: co można uprawiać w Farming Simulator 19 i jak to zrobić, krok po kroku. Znajdziesz tu również ciekawe tricki, w tym metody łączenia maszyn, porady przyspieszające rozgrywkę i zarabianie w grze. Zawarto także dokładny opis hodowli zwierząt, zestawienie najciekawszych maszyn, traktorów i pojazdów samobieżnych. W poradniku nie zabrakło także bogatego rozdziału FAQ, opisu sterowania na platformach PC, XONE i PS4, a także wymagań sprzętowych z opisem optymalizacji ustawień rozgrywki.

Farming Simulator 19 to kolejna cześć gry poświęconej zarządzaniu gospodarstwem. Jest to największa i najbardziej dopracowana spośród wszystkich części gry. Tym razem do dyspozycji gracza przekazano ponad 300 pojazdów i maszyn ponad 100 różnych producentów. Rozszerzono także funkcjonalności i różnorodność upraw oraz hodowli. W tej części gracz może uprawiać: pszenicę, żyto, owies, jęczmień, rzepak, kukurydzę, słonecznik, soję, ziemniaki, buraki cukrowe, trzcinę cukrową, topole na wióry i drzewa. Do hodowli przygotowano: kury, świnie, owce, krowy oraz konie.

Patrick "YxU" Homa (www.gry-online.pl)

Top 10 porad do Farming Simulator 19

Czy warto zakupić Farming Simulator 19?

Czy nowy Farming warty jest swojej ceny? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Czy nowy Farming warty jest swojej ceny?

Podstawowe pytanie wielu graczy brzmi: czym Farming Simulator 19 różni się od poprzednich wersji? Czy warto go kupować? W mojej ocenie - tak.

W stosunku do poprzednich wersji (oznaczonych numerami 15 i 17), nastąpiło bardzo dużo zmian i modyfikacji. Poniżej główne argumenty przemawiające na korzyść Farming Simulator 19.

 1. Nowy silnik gry: lepsza grafika i animacje; zupełnie nowa fizyka - sterowanie pojazdami jest bardziej realistyczne i złożone (niestety AI pracowników pozostaje bez zmian i potrafią przysparzać nietypowych problemów).
 2. Ogromna ilość maszyn - ilość pojazdów zaserwowana w podstawowej wersji gry dorównuje, jeśli nie przewyższa, ilości maszyn z poprzedniej części wraz z rozszerzeniami DLC; dodatkowo pojawiają się marki takie, jak John Deere, AGCO, Case IH, KUHN, Stara, Ropa, i wiele innych. W sumie występują w tej części aż 102 marki traktorów, kombajnów i sprzętów.
 3. Bardziej złożona mechanika i większy realizm: pojawiają się takie elementy jak np. pojawianie się chwastów na polach, które trzeba wyplewić; wapno - które pomaga w utrzymaniu wysokiej jakości gleby i jest wymagane przy tworzeniu nowych pól, awarie pojazdów przy wysokim stopniu zużycia.
 4. Poprawiona dynamika rozgrywki: w tej części gry nie zaczynasz już malutkimi krokami, by uprawiać pół hektarowe pola. Do dyspozycji są złożone i wielozadaniowe maszyny, które potrafią generować zbiory z pól w dziesiątkach tysięcy litrów.
 5. Możliwość łączenia wielu maszyn w jedną: taka opcja znana jest już z poprzednich części, że dwie maszyny ze sobą współgrają. Tym razem możesz mieszać maszyny z różnych marek i tworzyć konstrukcje, które za jednym razem np. orzą, sieją i kultywują czy nawożą jednocześnie: i to przy dopasowaniu elementów maszyny do twoich aktualnych potrzeb.
 6. Nowe rośliny do uprawy i zwierzęta hodowlane: w tej pozycji do uprawy dochodzą trzy nowe rośliny: żyto, bawełna oraz trzcina cukrowa (przy zachowaniu wszystkich znanych z poprzedniej serii); teraz i konie dostępne są w hodowli zwierząt.
 7. Nieruchomości i budynki: już nie jesteś skazany na korzystanie z predefiniowanych na mapach lokalizacji. Chcesz mieć hodowlę bydła obok swojej działki? Żaden problem - zbuduj ją! Nie masz gdzie składować maszyn na nowym terenie? Postaw wiatę.

Cena w dniu premiery (PC), to: 34.99 EUR / 129.99zł (Steam).

Co nowego i różnice w Farming Simulator 19

Do dyspozycji gracza przekazano aż 103 marki pojazdów - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Do dyspozycji gracza przekazano aż 103 marki pojazdów

W Farming Simulator 19 pojawia się bardzo dużo nowych rzeczy w porównaniu do poprzednich części serii. Wiele elementów mechaniki zostało także zmienionych: niektóre maszyny działają inaczej, część procesów podlega innym zasadom działania. Jeśli jesteś weteranem serii, znajdziesz tu najważniejsze informacje, na co powinieneś zwrócić uwagę w tej części gry:

 1. Wiele maszyn można łączyć ze sobą: szukaj np. kultywatorów, które posiadają za sobą połączenia 3-punktowe lub haki na dołączenie przyczepy.
 2. Każde nowe pole, które utworzysz wymaga pierwszego nawiezienia wapnem. Musisz go wykorzystywać (można wyłączyć w opcjach gry) na swoich polach co trzeci siew i zbiór, by utrzymać wysoki poziom pola - w przeciwnym wypadku zbiory będą niższe o 15%. Wapno możesz zakupić w sklepie lub pozyskać w punktach skupu; do jego rozrzucania służą dwie maszyny, które znajdziesz w zakładce Technologia nawożenia w sklepie (mogą one służyć również do rozrzucania nawozu stałego).
 3. Na polach pojawiają się okresowo chwasty. Aby się ich pozbyć używaj chwastowników lub oprysków chemicznych niszczących nieprzyjazne rośliny (chwasty możesz niszczyć przed pojawieniem się plonu; nieusunięte chwasty zmniejszają zbiór o 20%). Opcję pojawiania się chwastów możesz wyłączyć w opcjach gry).
 4. Możesz teraz opróżniać na ziemię wszystko: zawartość siewników, zboża i inne. Aby je potem zebrać, użyj łyżki przy dowolnej ładowarce.
 5. Budynki zakupujesz teraz na własną rękę: chcesz mieć hodowlę świń obok pola ziemniaków? Żaden problem.
 6. Wprowadzono możliwość snu: wybuduj gospodarstwo, w którym możesz się przespać.
 7. Zwiększono nacisk na transport. Nie masz możliwości teleportacji pojazdów ani nabywania nasion/nawozów sztucznych w punktach. Używaj naczep, by przewieźć palety lub przesypane z palet (zakupionych w sklepie) nasiona i nawozy w okolice swoich pól, aby nie musieć każdorazowo jechać do sklepu, by napełnić zbiorniki maszyn.
 8. Wszystkie rzeczy potrzebne do hodowli możesz zakupić w sklepie: pasze, bele siana, kiszonki czy słomy.

Wprowadzone zostały dwa nowe typy maszyn dotyczące kultywacji/orki:

 1. Brony talerzowe - cechują się znacznie mniejszym obciążeniem ciągnika podczas pracy, warto się nimi zainteresować, gdy nie stać cię na mocne traktory.
 2. Głębosze - możesz wykorzystywać je tak, jak zwykły pług - orać pole okresowo i używać podczas sadzenia roślin okopowych. Mają minimalne obciążenie dla ciągnika i pracują szybko, przy czym możesz podłączyć do nich bezpośrednio niektóre modele sadzarek i siewników (posiadających połączenie 3-punktowe).
 3. Brony mechaniczne- lekki kultywator, do którego można podłączyć niektóre siewniki i kultywatory.

Mapy

W podstawowej wersji gry Farming Simulator 19 gracz uzyskuje do wyboru dwie mapy, jako lokacje początkowe:

 1. Ravenport - jest to mapa w klimacie prosto ze Stanów Zjednoczonych. Charakteryzuje się w większości wielkimi polami uprawnymi, bujną roślinnością charakterystyczną dla USA, podobnie jak i pozostałe elementy otoczenia: budynki, pojazdy.
 2. Felsbrunn - ta mapa reprezentuje Niemcy. Górzyste krajobrazy i przeważające drzewa iglaste świetnie nadadzą się do wycinki. Często spotkasz się tu z trudnym terenem: ciasne działki otoczone głazami lub na dużych pochyłościach terenu.

Gra wieloosoboowa

Farming Simulator 19 posiada tryb multiplayer. Rozgrywki możesz prowadzić na serwerze nawet w 16 osób. Możesz stworzyć własny serwer lub dołączyć do jednego z istniejących. Jeśli twój komputer lub łącze jest za słabe, możesz wynająć serwer "z zewnątrz": GIANTS oferuje opcję wynajęcia serwerów dedykowanych; występuje także wiele innych miejsc, które oferują serwer oraz wsparcie.

 1. Aby móc skorzystać z trybu online na platformie Steam, musisz być Online: uniemożliwia to dzielenie gry z innymi i wspólne rozgrywki sieciowe.
 2. Gra nie posiada trybu spli-screen (dzielony ekran),
 3. Gra nie posiada trybu LAN: jedyne połączenie to poprzez sieć (serwer, który tworzysz na własnym komputerze łączy się z serwerem producenta gry).

Rozszerzenia DLC i modyfikacje

Przewidziano liczne rozszerzenia DLC, które urozmaicą grę Farming Simulator 19 wieloma dodatkami: nowymi mapami, maszynami, traktorami i innymi elementami.

Wewnątrz gdy znajduje się menedżer pozwalający zarządzać zawartością dodatkową - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Wewnątrz gdy znajduje się menedżer pozwalający zarządzać zawartością dodatkową

Przewidziano także możliwość projektowania i instalacji modów. Będą one dostępne do pobrania bezpośrednio z menu gry, poprzez tzw. modhub, skąd można wyszukać, pobrać i zainstalować mody. Mogą być również wykorzystane w trybie gry wieloosobowej, o ile inni użytkownicy także będą w ich posiadaniu.

Uprawy i hodowle

W Farming Simulator 19 gracz może uprawiać rośliny takie jak: pszenicę, żyto, owies, jęczmień, rzepak, kukurydzę, słonecznik, soję, ziemniaki, buraki cukrowe, trzcinę cukrową, bawełnę, topole na wióry i drzewa. Dodatkowo można pozyskiwać słomę i trawę, z której zaś pozyskasz siano oraz kiszonkę.

W Farming Simulator 19 pojawia się wiele nowych opcji hodowli i upraw: np. bawełna - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
W Farming Simulator 19 pojawia się wiele nowych opcji hodowli i upraw: np. bawełna

Do hodowli przygotowano: kury znoszące jaja, świnie produkujące nawozy, owce dające wełnę, krowy produkujące mleko i nawóz oraz konie, które wymagają twojego nakładu pracy, aby zwiększać ich wytrzymałość i sprzedawać z zyskiem.

Informacje o Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Autor : Patrick Yxu Homa

Poradnik zawiera : strony: 92, ilustracje: 503 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 3.

Mody do Farming Simulator 19

Ostatnia aktualizacja : 30 stycznia 2019, odwiedź Mody do Farming Simulator 19

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 20 listopada 2018, odwiedź Poradnik do gry

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Komentarze Czytelników (29)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.11.2018 14:38
borus213
borus213
15
Legionista

Już w dniu premiery udostępnione zostało rozszerzenie z zestawem maszyn KUHN (darmowe dla osób, które zamówiły grę przed premierą).

Nie ma żadnego DLC KUHN. Jako dodatki przedpremierowe zostały udostępnione małe pojazdy, na wzór quadów.

21.11.2018 14:44
YxU
1
odpowiedz
YxU
39
Centurion

Fakt, mały błąd - poprawimy go. Grę dostaliśmy przed premierą i nie wszystkie informacje były całkiem jasne ;)

25.11.2018 17:09
odpowiedz
1 odpowiedź
MASNY
1
Junior

Czy będzie porównanie opłacalności upraw tak jak w przypadku fs 17?

25.11.2018 19:41
YxU
YxU
39
Centurion

Tak, oczywiście ;)

30.11.2018 18:02
borus213
odpowiedz
1 odpowiedź
borus213
15
Legionista

W informacjach o słoneczniku, burakach i ziemniakach, brak informacji "(...) daje 15% mniejszy plon, jeśli pole przed jej sadzeniem nie jest zorane."

... i kukurydzę i słonecznik się sieje, a nie sadzi :)

01.12.2018 08:15
YxU
YxU
39
Centurion

Tak, tak; no nie bądźmy już tak drobiazgowi :P w angielskiej wersji ciągle mi w głowie, że do sadzenia ww. roślinek używa się SADZARKI wg. oryginalnego tłumaczenia, stąd takie małe pomyłki.

06.12.2018 19:46
odpowiedz
dcieslik
4
Junior

I jak tam kolejna aktualizacja poradnika? Czekamy na resztę.

11.12.2018 10:18
odpowiedz
1 odpowiedź
Dragon911
1
Junior

Mam mały problem z grą. Nie wyświetla mi się w sklepie ten duży kombajn John Dere. Ktoś wie może dlaczego?

11.12.2018 14:35
YxU
YxU
39
Centurion

Potrafisz wskazać o który konkretnie model chodzi? Dostępne są: John Deere T560 i S790

12.12.2018 07:06
odpowiedz
1 odpowiedź
Dragon911
1
Junior

John Dere S790

12.12.2018 12:38
YxU
YxU
39
Centurion

Tak, problem ten występuje wśród użytkowników. Powinna naprawić go aktualizacja do najnowszej wersji gry. Opcjonalnie spróbuj także w zakładkach sklepu sprawdzić, czy pojazd jest widoczny w "sortowaniu po markach", zamiast szukać go w określonej kategorii w sklepie ;)

12.12.2018 14:51
odpowiedz
1 odpowiedź
Dragon911
1
Junior

Dzięki za pomoc. Nie ma wcale w sklepie nigdzie tej maszyny. A te aktualizacje gdzie można pobrać?

12.12.2018 18:55
YxU
YxU
39
Centurion

Pytanie, jaką masz wersje. Ja ogrywałem na Steamie, więc miałem auto-update ;)

12.12.2018 21:42
odpowiedz
1 odpowiedź
Dragon911
1
Junior

Ale wersję czego bo nie rozumiem. Jeżeli chodzi o grę to PC. Ja się wcale nie znam na tych różnych oprogramowaniach. Zawsze tylko instalowałem i grałem.

13.12.2018 00:20
YxU
YxU
39
Centurion

A OK, to już lecę z pomocą:
https://www.farming-simulator.com/updates.php?lang=pl&country=pl
Oficjalna strona; obecnie najnowsza aktualizacja to wersja 1.2. Klikasz Pobierz, pobierasz, instalujesz, miejmy nadzieję, że problem zniknie ;)

13.12.2018 06:51
odpowiedz
Dragon911
1
Junior

Nie wiem jak mam dziękować super. Zainstaluje i zobaczymy może akurat pomoże. Napiszę co i jak.

14.12.2018 10:10
odpowiedz
1 odpowiedź
Dragon911
1
Junior

Pobrałem aktualizacje i jest wszystko ok. Wielkie dzięki. Pozdrawiam.

15.12.2018 00:06
YxU
YxU
39
Centurion

Cieszę się, że mogłem pomóc :)

28.12.2018 08:56
odpowiedz
musik830
1
Junior

Czy ktoś mógłby mi napisać jak zmienić język w tej grze na xboxa na język polski?

post wyedytowany przez musik830 2018-12-28 09:01:36
28.12.2018 21:14
odpowiedz
daro1821
1
Junior

WITAM GDZIE MOZNA POBRAC DODATEK DLC DLA PS4 ????????

04.01.2019 13:18
odpowiedz
1 odpowiedź
kuba12234456
3
Junior

Kiedy aktualizacja poradnika ja się pytam

17.01.2019 18:29
YxU
YxU
39
Centurion

Poradnik oficjalnie jest skończony, lecz aktualizacje są nie wykluczone. Czego jednak spodziewałbyś się obecnie w aktualizacji?

14.01.2019 19:29
😡
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1275538
3
Centurion

Czy udaje się wam w tej części bez problemu robić wszystkie zlecenia ?
Chodzi np. o zbiór bawełny i wywóz do przędzalni. Je...m sie z tą misją 3 godziny i beskutecznie, całe pole przejechałem chyba z 3 razy i nadal mi dziadostwo nie zalicza misji. Podejrzewam że to jakiś błąd gry bo to chyba niemożliwe że po kilku przejazdach nadal widniało pole w 98% zebrane. Przyklaldowo w farmingu 2017 wystarczyło do zaliczenia chyba z 93%.Co gorsza pole bawełny wygląda prawie tak samo po zebraniu jak przed więc nawet nie widać czy gdzieś został ten 1% ale wątpie skoro przejechałem pole dokładnie kilka razy. Co gorsza zlecenia nie mogę anulować bo zabierają prawie 20 tyś, to było duże pole więc tym bardziej lipa.
Później kolejnego zlecenia tez mi nie zaliczyło,tym razem zbiór buraka cukrowego, brakuje 10% zbiorów mimo że pole czysciutkie po dwóch przejazdach. zarobic na czyms co powstaje przecież co roku na tym samym silniku...Zawňd w pełni.

25.01.2019 09:43
zanonimizowany1281811
0
Legionista

Wiem o co chodzi. Podczas wykonywania misji nie możemy maszyną ani razu wjechać na pole bo niszczymy plon. Wtedy nie uzyskamy odpowiedniej ilości ziarna ze zbioru potrzebnej do zaliczenia misji. Opcję uszkodzenia plonu można wyłączyć w ustawieniach ale psuje to urok realizmu.

13.03.2019 17:18
odpowiedz
Kubek90
1
Junior

Witam czy jest tutaj ktoś kto gra na Xone w 19?

13.03.2019 20:29
😁
odpowiedz
Rezio18
1
Junior

Taak

30.03.2019 22:22
odpowiedz
gagar
1
Junior

Witam. ja gram na xbox one S i czy ma ktos tez tak ze jak 3 pracownikow pracuje i ja jako czwarty to gra zaczyna przycinac tz nie ma tej plynnosci obrazu.. a to troche lipa zeby na konsoli sie takie cos dzialo..

27.07.2019 12:04
odpowiedz
arno1818
1
Junior

Farming Simulator 19 Gdy gra na modach to nie mogę uruchomić kombajna i maszyn. Proszę o pomoc, please.

30.09.2019 00:05
odpowiedz
RAMMSTI
1
Junior

Witam. CCzy moglbym sie dowiedziec co moze byc powodem ze mapa Stopkowo nie chce sie odpalic ? Wczytywanie trwa dlugo i nic

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
Farming Simulator 19 - screen - 2018-11-20 - 387219Farming Simulator 19 - screen - 2018-11-20 - 387218Farming Simulator 19 - screen - 2018-11-20 - 387217Farming Simulator 19 - screen - 2018-11-20 - 387216Farming Simulator 19 - screen - 2018-06-13 - 376133Farming Simulator 19 - screen - 2018-06-13 - 376132Farming Simulator 19 - screen - 2018-06-13 - 376131Farming Simulator 19 - screen - 2018-06-13 - 376130Farming Simulator 19 - screen - 2018-06-13 - 376129