Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Spyro Reignited Trilogy - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Spyro Reignited Trilogy - poradnik do gry

Spyro Reignited Trilogy - poradnik do gry

Na pohybel Szewczykowi Dratewce! Poradnik do Spyro Reignited Trilogy do rozbudowana solucja do 3 odsłon - Spyro the Dragon, Spyro 2 Ripto's Rage! oraz Spyro Year of the Dragon. Sekrety i znajdźki Spyro pozwolą Ci namierzyć każdy ukryty sekret - odnajdziesz smoki, klejnoty i wiele innych.

Przygodę czas zacząć. Poniższy poradnik do Spyro Reignited Trilogy zawiera informacje niezbędne do ukończenia trylogii gier z sympatycznym smokiem w roli głównej, w której skład wchodzą: Spyro The Dragon, Spyro 2: Ripto's Rage! oraz Spyro: Year Of The Dragon.

Poradnik podzielony został na cztery części. W pierwszej z nich znajdziesz porady ogólne dotyczące całej trylogii. Zapoznasz się w niej z podstawowymi informacjami, które ułatwią ci rozpoczęcie przygody. Pozostałe trzy części stanowią opis poszczególnych części trylogii. Znajdziesz w nich opis przejścia poszczególnych etapów, wraz z dokładnym omówieniem trudniejszych fragmentów. Dodatkowo w każdym z nich zawarty zostanie rozdział zawierający odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w trakcie rozgrywki.

Spyro Reignited Trilogy stanowi kolekcję trzech klasycznych platformówek 3D, pierwotnie wydanych na pierwsze PlayStation, których głównym bohaterem jest smok o imieniu Spyro. Fabuła gier opowiada o jego kolejnych akcjach ratunkowych, w których odbija on z rąk najróżniejszych istot, swoich przyjaciół. Aby było to możliwe, wraz z kolejnymi częściami gry uzyskuje on nowe zdolności. Gra została zaprojektowana praktycznie od nowa. Wszystkie etapy pochodzące z pierwowzoru zostały przepisane na nowy silnik graficzny.

Podstawy

W tym rozdziale znajdziesz najbardziej podstawowe informacje odnośnie trylogii. Stanowi on punkt startowy dla każdego, kto chce zapoznać się podstawowymi mechanikami łączącymi wszystkie części serii. Dodatkowo znajdziesz tutaj informacje o różnicach w poszczególnych grach z serii.

Spyro The Dragon

Rozdział ten poświęcony jest pierwszej części trylogii - Spyro The Dragon. Znajdziesz tutaj informacje odnośnie opisu przejścia poszczególnych etapów gry, wraz z dokładnym omówieniem trudniejszych etapów całej rozgrywki. Dodatkowo znajdziesz tutaj dział z odpowiedziami na pytania, które mogą pojawić się w czasie przechodzenia gry.

Opis przejścia

W tym dziale zostały zawarte informacje odnośnie opisu przejścia Spyro the Dragon. Znajdziesz tutaj szczegółowe charakterystyki poszczególnych poziomów. Do najważniejszych stron w tym rozdziale zaliczają się:

 1. Oświeceni - jest to pierwsza lokacja z jaką zetkniesz się w grze. Dzięki temu pozwala zapoznać się z podstawowymi mechanikami rozgrywki
 2. Strażnicy pokoju - jest to druga lokacja domowa z jaką zetkniesz się w grze. Znajdziesz tutaj wejście do 5 poziomów. Tutaj także czeka się walka z Drym Luźnym
 3. Władający magią - trzecia lokacja domowa w grze. Znajdziesz tutaj najłatwiejszego bossa w całej grze jakim jest Silnodmuch
 4. Twórcy potworów - czwarty świat domowy z jakim przyjdzie ci się zmierzyć. Na końcu będziesz musiał zmierzyć się z Metalgłowym
 5. Tkacze marzeń - jest to ostatni świat domowy, jaki musisz pokonać na drodze do świata Gnieznośnego. Staniesz tutaj do walki z Jacquesem

Trofea i sekrety

W Spyro the Dragon znajduje się wiele sekretów, które możesz odkryć. Dodatkowo możesz realizować różnego rodzaju cele postawione przez twórców. Do najważniejszych stron należą tutaj:

 1. Jaja smoków - w grze masz do znalezienia 12 jaj smoków. Są one w rękach złodziei, którzy zazwyczaj ukryci są w różnych zakamarkach wybranych etapów
 2. Trofea - w Spyro the Dragon znajdziesz 37 osiągnięć. Wymagają one spełnienia określonych czynności na danych etapach
 3. Punkty Doświadczenia - oprócz standardowych trofeów, gra posiada także 12 punktów doświadczenia. Są one przyznawane analogicznie jak trofea.

Spyro 2: Ripto's Rage!

W tym rozdziale znajdziesz informacje dotyczące drugiej części trylogii - Spyro 2: Ripto's Rage!. Zawarte w nim informacje pozwolą ci pomyślnie przejść całą grę. Oprócz opisu przejścia znajdziesz tutaj także odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w toku gry.

Opis przejścia

W tym dziale zostały zawarta solucja Spyro 2: Ripto's Rage!. Znajdziesz tutaj charakterystyki poszczególnych poziomów wraz z wyszczególnionymi zadaniami, jakie będziesz musiał w nich wykonać. Do najważniejszych stron zaliczają się:

 1. Leśny Las - to pierwsza lokacja domowa z jaką będziesz mieć do czynienia w grze. Staniesz tutaj do walki z pierwszym bossem - Gniotem
 2. Migot - jest pierwsza lokacja z jaką będziesz mieć kontakt w Spyro 2: Ripto's Rage!.
 3. Jesienne Równiny - drugi świat domowy z jakim przyjdzie ci się zmierzyć. Zebranie wszystkich talizmanów z podległych do niego poziomów zagwarantuje ci walkę z Chapsem.
 4. Zimowa Tundra - jest to trzeci i zarazem ostatni świat domowy z jakim zetkniesz się w grze. Doprowadzi cię on do walki z samym Ripto

Trofea i sekrety

W Spyro 2: Ripto's Rage!. sekrety zostały znacznie okrojone w stosunku do poprzedniej części. Nada jednak stanowią istotny element rozgrywki. Do najważniejszych stron zaliczają się tutaj:

 1. Talizmany - są one niezbędne do odblokowania walki z bossami w pierwszych dwóch światach domowych
 2. Trofea - podobnie jak w przypadku poprzednich części musisz spełnić określone czynności w konkretnych etapach. W tym przypadku jednak będziesz miał do zdobycia tylko 30 osiągnięć.

Spyro: Year Of The Dragon

Ten rozdział poświęcony jest ostatniej części trylogii - Spyro: Year Of The Dragon. Podobnie jak w przypadku rozdziałów dedykowanych poprzednim częściom, znajdziesz tutaj dokładny opis przejścia wraz ze szczegółowym omówieniem trudniejszych sekwencji gry. Znajdzie się tu także miejsce na strony poświęcone odpowiedziom, które pozwolą rozwiać różne wątpliwości, które mogą pojawić się w toku rozgrywki.

Porady na start

Każda przygoda ma swój początek. Każda gra z serii posiada odmienne cechy charakterystyczne. Spyro na przestrzeni kolejnych gier zdobywa nowe umiejętności, które mogą mu pomóc przetrwać jego kolejne przygody.

Spyro the Dragon

 1. Każdy smok to nowe miejsce zapisu - ratowanie smoków nie tylko więc pozwoli ci na przejście gry na 100%, ale także umożliwi zapisywanie gry przed trudniejszymi etapami
 2. Spyro umie tylko szybować - dlatego istotna jest odległość na jaką może to zrobić. Uzyskanie maksymalnego lotu jest możliwe jeśli rozpoczniesz szybowanie w najwyżym momencie lotu.
 3. Nie zapomnij o ważce - symbolizuje ona stan życia Spyro. Jeśli przybierze ona zielony kolor, to będziesz musiał bardzo uważać. Oznacza to bowiem, że Spyro jest bliski śmierci.
 4. Nie musisz błądzić po poziomach - gra posiada wbudowaną minimapę, którą możesz uruchomić z poziomu ustawień. Dzięki niej łatwiej będzie ci poruszać się po mapie.

Spyro 2: Ripto's Rage!

 1. Spyro umie latać! - Jest to znacząca różnica w stosunku do pierwszej części. Spyro może wejść do specjalnej bramki, które daje mu zdolność lotu. Niestety korzystanie z tego jest ograniczone czasowo. Po aktywowaniu po prawej stronie ekranu pojawi się licznik czasu, który pokazuje jak długo możesz jeszcze latać.
 2. Pomoc to podstawa - Zaliczenie danego poziomu na 100%, będzie wymagać wykonania określonych zadań. Możesz je dostać od mieszkańców Alvaru znajdujących się na poszczególnych poziomach.
 3. Radar na kryształy - Po raz kolejny towarzyszyć na będzie ważka. Tym razem oprócz pokazywania stanu życia Spyro. Pokazuje także kierunek do najbliższego znajdującego się kryształu. Ułatwia to znalezienie wszystkich kryształów na mapie.
 4. Zmiany w zapisie gry - Chociaż zapisu nadal dokonujesz za pomocą wróżek. To ich rozstawienie nie jest już takie samo jak w poprzedniej części. Tym razem wróżki znajdują się po prostu w strategicznych miejscach mapy.
 5. Kryształy można wydawać - Tym razem kryształy pełnią funkcję nie tylko znajdziek. Możesz je wykorzystać do zakupu różnego rodzaju ułatwień, które pomogą ci zakończyć zadanie. Aby uzyskać do nich dostęp, musisz wejść w interakcję z różnymi istotami znajdującymi się na mapie.

Spyro: Year of the Dragon

 1. Nie tylko Spyro - Zdecydowanie największa zmiana. W Spyro: Year of the Dragon, kontrolujesz nie tylko Spyro. Wraz z kolejnymi etapami, będziesz mógł odblokowywać nowe postacie. Na niektórych etapach będą one mieć swoje dedykowane sekwencje. Dodatkowo będą pomagać ci w walkach z bossami.
 2. Portale - Poziomy doczekały się rozbudowy. Nie są już jedną przestrzenią. Odchodzą od nich pomniejsze lokacje, do których możesz dostać się za pomocą specjalnych portali. Znajdziesz w nich zadania, które doprowadzą cię do jajka.
 3. Zachowane umiejętności - Od początku rozgrywki możesz korzystać z całego zakresu zdolności, których uczyłeś się w poprzedniej części.
 4. Nie wszystkie poziomy zaliczysz za jednym razem - Istotną zmianą jest fakt, że części poziomów nie będziesz w stanie zaliczyć za pierwszym razem. Są w nich bowiem zaimplementowane sekwencje, które wykonać może postać, którą zwerbować można dopiero w kolejnym świecie domowym.
 5. Kryształy na wagę złota - Znów będziesz mógł wydawać zebrane kryształy. Dlatego musisz skrupulatnie je zbierać. Za kryształy możesz aktywować elementy otoczenia, odblokowywać portale oraz wykupywać nowych sojuszników z niewoli.

Informacje o Spyro Reignited Trilogy - poradnik do gry

Autor : Agnieszka aadamus Adamus

Poradnik zawiera : strony: 148, ilustracje: 507 .

Spyro the Dragon

Ostatnia aktualizacja : 27 listopada 2018, odwiedź Spyro the Dragon

Spyro 2: Ripto's Rage!

Ostatnia aktualizacja : 27 listopada 2018, odwiedź Spyro 2: Ripto's Rage!

Spyro: Year Of The Dragon

Ostatnia aktualizacja : 18 grudnia 2018, odwiedź Spyro: Year Of The Dragon

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Spyro Reignited Trilogy - poradnik do gry