Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak działa skalowanie poziomów w grze w Assassin's Creed Odyssey? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Tzw. level scaling czyli skalowanie poziomów to pokłosie wprowadzone w Assassin's Creed Origins zmiany. Tutaj dowiecie się, jak skalowanie poziomów działa w AC Odyssey i o czym należy pamiętać.

Jedną z nowości w Assassin's Creed: Odyssey jest level scaling, który dopasowuje na bieżąco poziom przeciwników oraz zadań do poziomu bohatera. Na stronie opisaliśmy dokładnie jak działa level scaling i jak jego obecność wpływa na sposób prowadzenia gry.

Jak wygląda level scaling w Assassin's Creed Odyssey?

Level scaling w AC Odyssey polega konkretnie na tym, że w miarę postępów w grze i awansowaniu bohaterem na wyższe poziomy doświadczenia gra dokonuje równolegle awansów w świecie gry - Jak działa skalowanie poziomów w grze w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Level scaling w AC Odyssey polega konkretnie na tym, że w miarę postępów w grze i awansowaniu bohaterem na wyższe poziomy doświadczenia gra dokonuje równolegle awansów w świecie gry. Dotyczą one przeciwników, questów oraz regionów. Działanie to ma na celu zagwarantowanie tego, że z wykonywanimi czynnościami zawsze będzie wiązało się pewne wyzwanie. Nigdy nie dojdzie więc do sytuacji np. napotkania wroga, który traci do bohatera 5 czy 10 poziomów i w rezultacie może zginąć w mgnieniu oka.

Level scaling regionów objawia się podnoszeniem ich rekomendacji odnośnie poziomu doświadczenia bohatera. Na przykładzie z powyższego obrazka widoczne są regiony Kefalonia, Megaris oraz Fokida, które miały pierwotnie niskie wymagania (1-5, 6-9, 9-13). Wzrosły one wraz z awansami głównego bohatera. W naszym przykładzie Alexios jest na 20 poziomie doświadczenia i wszystkie regiony znajdują się na poziomie o 2 niższym. Oznacza to, że w lokacjach tych spotyka się obecnie przeciwników na co najmniej 18 poziomie doświadczenia (może on być wyższy dla elitarnych wrogów).

Level scaling nie obejmuje tych lokacji, których rekomendowane poziomy przewyższają w dalszym ciągu poziom bohatera. W naszym przykładzie region Achaia ma nadal taką samą rekomendację, jak na początku gry - 42-46 poziom.

Level scaling questów objawia się podnoszeniem ich rekomendacji w miarę przechodzenia gry - Jak działa skalowanie poziomów w grze w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Level scaling questów objawia się podnoszeniem ich rekomendacji w miarę przechodzenia gry. Jeśli jest to zupełnie nowy quest to jest duża szansa, że w momencie rozpoczynania go będzie on posiadał rekomendację identyczną do poziomu doświadczenia bohatera (w przykładzie z obrazka quest 25 poziomu dla postaci na 25 poziomie) lub minimalnie niższą.

Jeśli jest to quest, który do dziennika dodany został wcześniej, to jego poziom zostanie automatycznie podniesiony bez Twojego udziału. Jeżeli więc dla przykładu dodałeś do dziennika zadanie 5 poziomu, ale kontynuujesz je będąc na 10 poziomie, to wymagania questu zostaną podniesione do 10 poziomu lub zbliżonego.

Uwaga - Gra nie tylko zwiększa wymagania zadań, ale także ofeorwane przez nie nagrody. Jeśli zadanie "awansowało" to otrzymasz za nie więcej xp oraz nagrody rzeczowe z poziomu, który aktualnie ono reprezentuje.

Jak radzić sobie ze zjawiskiem level scalingu w Assassin's Creed Odyssey?

Level scaling w Assassins Creed: Odyssey wiąże się przede wszystkim z tym, że musisz na bieżąco ulepszać wyposażenie bohatera lub podmieniać elementy ekwipunku na lepsze - Jak działa skalowanie poziomów w grze w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Level scaling w Assassin's Creed: Odyssey wiąże się przede wszystkim z tym, że musisz na bieżąco ulepszać wyposażenie bohatera lub podmieniać elementy ekwipunku na lepsze. Jeśli bohater znajduje się przykładowo na 20 poziomie doświadczenia, ale używa broni 10 poziomu to zadawane przez niego obrażenia będą o wiele mniejsze. To samo tyczy się to pancerzy. Używanie pancerza o kilka poziomów niższego od poziomu bohatera może sprawić, że sterowana postać będzie otrzymywała ponadprzeciętnie duże obrażenia.

Polecamy ulepszać u kowala tylko najcenniejsze złote przedmioty, a pozostałe elementy ekwipunku podmieniać regularnie na bazie odnajdywanego lootu. Za takim działaniem przemawia to, że ulepszanie broni i pancerzy może być bardzo kosztowne i wymagać dysponowania wieloma surowcami. Bohater ponadto regularnie odnajduje nowy loot, dzięki czemu nie musisz odwiedzać handlarzy po to żeby zakupić od nich sprzęt z wyższych poziomów.

Czy można wyłączyć level scaling w Assassin's Creed Odyssey?

Niestety nie. Jest to odgórnie narzucona mechanika gry, której w żaden sposób nie można modyfikować. Jeśli nie radzisz sobie z napotykanymi przeciwnikami to staraj się więcej czasu poświęcać na badanie lokacji z interaktywnymi pojemnikami (każda skrzynia zawiera jakiś losowy przedmiot z poziomu zbliżonego do bohatera). Wykonuj też czynności gwarantujące wysokiej jakości loot - zaliczaj questy, zabijaj najemników czy odnajduj i eliminuj czcicieli Kosmosa.