Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zapisać i jak wczytać stan gry w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

W Assassin's Creed: Odyssey często dokonuje się wyborów czy stacza pojedynki z przeciwnikami, którzy mogą stanowić duże wyzwanie dla bohatera. Gra pozwala na szczęście na tworzenie własnych sejwów, dzięki czemu można uniknąć tego typu problemów i łatwiej sprawdzić konsekwencje różnych decyzji. Na stronie zamieściliśmy informacje jak zapisać i jak wczytać stan gry w Assassin's Creed: Odyssey.

1 - Jak zapisać i jak wczytać stan gry w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Twoje postępy mogą być zapisywane w grze aż na trzy różne sposoby - Jak zapisać i jak wczytać stan gry w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Twoje postępy mogą być zapisywane w grze aż na trzy różne sposoby.

Pierwszy sposób to automatyczne sejwy. Działają one w taki sam sposób jak w poprzednich odsłonach cyklu, a więc generowane są bez udziału gracza we wszystkich ważniejszych momentach gry (rozpoczęcie lub zakończenie questu, wykonanie celu misji, dotarcie do nowej lokacji itp.). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że gra operuje na kilku slotach automatycznego zapisu. Jest to zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia się sejwów, ale możesz też dzięki temu polegać na autosejwach nawet jeśli nie zainteresowałeś się manualnymi sejwami lub o nich zapomniałeś.

Drugi sposób to manualne sejwy i to najciekawsza opcja, gdyż możesz dzięki nim określać kiedy gra ma zostać zapisana. Co więcej utworzony ręczny sejw nie zostanie w przyszłości nadpisany o ile sam się na to nie zdecydujesz. To najlepszy rodzaj zapisów do tworzenia przed każdą ważną decyzją czy bitwą. W celu utworzenia nowego manualnego sejwa musisz zatrzymać grę i przejść do menu pauzy (obrazek 1). Wybierz w nim opcję zapisania stanu gry (Save) i następnie slot - możesz utworzyć nowy slot lub nadpisać jeden ze starszych manualnych sejwów.

Ostatni trzeci sposób to szybkie sejwy (Quicksave) - Jak zapisać i jak wczytać stan gry w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Ostatni trzeci sposób to szybkie sejwy (Quicksave). Możesz na nich polegać jeśli chcesz na szybko przygotować się do jakiejś decyzji czy walki i niekoniecznie mieć jakiegoś sejwa na stałe. Gra operuje na pięciu slotach quicksave'ów i w momencie utworzenia nowego szybkiego sejwa najstarszy quicksave jest automatycznie nadpisywany. W celu szybkiego zapisania stanu gry musisz wcisnąć odpowiedni przycisk (domyślnie górny kierunek na krzyżaku pada) i potwierdzić chęć wykonania operacji zapisu.

Uwaga - Gra nie pozwoli ci na utworzenie manualnego ani szybkiego sejwa jeśli aktualnie prowadzisz walki, jeśli przebywasz w zakazanej lokacji (czerwony kolor, np. obóz albo fort) lub jeśli wykonujesz jakieś ważne czynności w ramach questu.

W celu wczytania stanu gry w analogiczny sposób zatrzymaj grę i przejdź do menu pauzy. Tym razem wybierz opcję Load. Na liście pojawią się wszystkie typy posiadanych sejwów - automatyczne, manualne oraz szybkie. Wybierz ten, który Cię interesuje.