Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Najlepsze umiejętności na start w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

W grze Assassin's Creed: Odyssey możesz wydawać punkty zdolności na odblokowywanie nowych umiejętności. Każdy nowy poziom doświadczenia to 1 punkt zdolności. Na stronie zamieściliśmy nasze sugestie jakie zdolności odblokować na początku gry, tzn. dla poziomów 2-10. Na liście znajduje się szereg priorytetowych zdolności, które znacząco ułatwią i uprzyjemnią walkę, skradanie się czy utrzymywanie bohatera przy życiu.

Uwaga - W dalszej części gry dodatkowe punkty zdolności możesz też zdobywać dzięki badaniu grobowców. Więcej informacji znajdziesz na stronie Odblokowywanie zdolności oraz w rozdziale Grobowce w naszym poradniku.

Awans na poziom 2: Zakup aktywną umiejętność Szarża byka (Bull Rush) - Najlepsze umiejętności na start w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Awans na poziom 2: Zakup aktywną umiejętność Szarża byka (Bull Rush). Pozwoli ci ona wykonywać tytułowe szarże. Mogą one być wykorzystywane do osłabiania i powalania niemal każdego napotkanego przeciwnika, przy czym musisz się starać żeby nie spudłować i nie zmarnować segmentu adrenaliny.

Awans na poziom 3: Zakup aktywną umiejętność Spartański kopniak (Sparta Kick). To kolejna zdolność, która bardzo przydaje się do eliminowania przeciwników. Jej idealnym zastosowaniem jest zrzucanie wrogów z wysokich półek. Możesz tego dokonywać w trakcie otwartych walk z nimi lub po tym jak zakradniesz się za któregoś z nich.

Awans na poziom 4: Zakup aktywną umiejętność Strzał drapieżcy (Predator Shot). Zdolność ta znacząco podniesie użyteczność łuku bohatera. Pozwola ci ona na zadawanie znacznie większych obrażeń tym wrogom, którzy w wyniku standardowego trafienia strzałą nie zginęliby na miejscu. Dodatkową atrakcją jest to, że w razie potrzeby możesz sterować w locie strzałą.

Awans na poziom 5: Zakup aktywną umiejętność Drugi oddech (Second Wind). To absolutnie priorytetowy zakup, gdyż działanie tej zdolności polega na częściowym (i natychmiastowym) odnawianiu paska zdrowia. Przyda ci się ona w każdej trudniejszej bitwie pozwalając wybronić się przed zgonem bohatera.

Awans na poziom 6: Zakup aktywną umiejętność Szybkie skrytobójstwo (Rush Assassination). To potężna umiejętność do wykorzystywania podczas ataków z zaskoczenia. Sterowana postać może "teleportować" się do wybranego przeciwnika i po zadaniu mu obrażeń zabójcy "przeskoczyć" na sąsiedni cel. W optymalnych warunkach pozwala to bezproblemowo zabić dwóch stojących blisko siebie wrogów.

Awans na poziom 7: Zakup pasywną umiejętność Asasyn cienia (Shadow Assassin). Jest ona bardzo pożyteczna w trakcie skradania się, gdyż po znalezieniu się za jakimś przeciwnikiem możesz wyprowadzić silniejszy atak. Podobnie jak w przypadku Strzału drapieżcy zwiększa się szansa, że wróg zginie w wyniku pojedynczego ataku z zaskoczenia.

Awans na poziom 8: Zakup pasywną umiejętność Mistrzostwo broni (Weapons Master). Po tym jak ją odblokujesz zwiększą się obrażenia wojownika, a więc będzie mógł skuteczniej eliminować przeciwników w trakcie bezpośrednich walk. Różnica jest spora nawet na najniższym poziomie tej umiejętności, bo to aż dodatkowych 20 procent.

Awans na poziom 9: Zakup aktywną umiejętność Zatruty atak (Venomous Attacks). Umożliwia ona nakładanie na przeciwników efektu trucizny, w wyniku czego zaczynają stopniowo tracić punktów zdrowia oraz stają się słabsi. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza podczas atakowania silnych postaci.

Awans na poziom 10: Zakup aktywną umiejętność Niszczący strzał (Devastating Shot). To podobnie jak Strzał drapieżcy zdolność zakładająca zadawanie większych obrażeń z wykorzystaniem łuku. Warto mieć obie te umiejętności walki dystansowej ustawione jako aktywne i przełączać się nimi w zależności od potrzeby.