Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy w grze Assassin's Creed Odyssey występują przeklęte bronie? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

W grze Assassin's Creed Odyssey bohater może korzystać z różnorakich broni, przy czym nie wszystkie bronie bez wyjątku podnoszą jego statystyki. Na stronie odpowiadamy na pytanie czy w grze pojawiają się przeklęte bronie oraz co może ewentualnie oznaczać korzystanie z nich.

Działaniem zbliżonym do przeklętej broni cechuje się legendarna włócznia Falx z Olimpu (Falx of Olympos), którą możesz odnaleźć w jednym z bardziej odległych obszarów świata gry - Czy w grze Assassins Creed Odyssey występują przeklęte bronie? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Działaniem zbliżonym do przeklętej broni cechuje się legendarna włócznia Falx z Olimpu (Falx of Olympos), którą możesz odnaleźć w jednym z bardziej odległych obszarów świata gry. Broń ta oprócz standardowo wyglądających parametrów ma także jeden unikalny - możesz zadawać 100% więcej obrażeń, ale odbywa się to kosztem skrócenia paska zdrowia bohatera aż o 75 procent. Oznacza to, że mając ustawioną tę włócznię jako aktywną (w dowolnym slocie na broń biała) sterowana postać ma do dyspozycji tylko 25% energii życiowej.

Włócznia Falx z Olimpu nie jest całkowicie bezwartościową bronią. Używanie jej w trakcie walk wręcz jest bardzo ryzykowne, gdyż możesz o wiele szybciej zginąć, nawet po jednym silniejszym ataku ze strony przeciwnika. Możesz jednak np. polegać na łuku mając włócznię w aktywnym slocie na broń białą. Premia 100% do obrażeń bardzo ci się przyda, zwiększając prawdopodobieństwo, że przeciwnik szybciej zginie po udanym jednym lub kilku trafieniach. Musisz jedynie jeszcze większą uwagę przywiązywać do trzymania wrogów na dystans oraz do unikania ich ataków dystansowych.

Sam grawerunek dotyczący zwiększenia obrażeń kosztem żywotności bohatera możesz też nałożyć u kowala na inny przedmiot. Wtedy "rezerwowanie" slotu na włócznię w ogóle nie będzie potrzebne.

Jeśli chcesz zdobyć Falx z Olimpu to musisz odwiedzić podwodną lokację Pałac Amfitrite (Palace of Amphitrite) - Czy w grze Assassins Creed Odyssey występują przeklęte bronie? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Jeśli chcesz zdobyć Falx z Olimpu to musisz odwiedzić podwodną lokację Pałac Amfitrite (Palace of Amphitrite). Jej lokalizację pokazuje obrazek - znajduje się ona na morzu na północny-wschód od wyspy Thera. Jest to południowo-wschodnia część mapy świata.

Po dotarciu do oznaczonego obszaru pomóż sobie orłem Ikarosem do zeskanowania okolicy - Czy w grze Assassins Creed Odyssey występują przeklęte bronie? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po dotarciu do oznaczonego obszaru pomóż sobie orłem Ikarosem do "zeskanowania" okolicy. Poszukiwana włócznia jest w leżącej na dnie legendarnej skrzyni - pokazuje ją obrazek.