Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy warto wydawać pieniądze na mikrotransakcje w Assassin's Creed Odyssey? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Gra Assassin's Creed Odyssey posiada mnóstwo różnych mikrotransakcji. Na stronie informujemy czy trzeba przeznaczać prawdziwe pieniądze na mikrotransakcje oraz czy można ukończyć komfortowo grę bez polegania na mikrotransakcjach.

Naszym zdaniem nie warto polegać na żadnych mikrotransakcjach - Czy warto wydawać pieniądze na mikrotransakcje w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Naszym zdaniem nie warto polegać na żadnych mikrotransakcjach. Grę można bez problemu ukończyć bez interesowania się nimi. Jedyną zaletą mikrotransakcji jest to, że mogą one skrócić ilość czasu potrzebnego na ukończenie głównego wątku fabularnego gry. Mowa tu przede wszystkim o permanentnym boosterze xp, który pozwala na gromadzenie większych ilości punktów doświadczenia.

Mikrotransakcje nie oferują arcypotężnych przedmiotów, które przebijałyby statystykami wszystkie "darmowe" przedmioty (odnajdywane/otrzymywane w świecie gry lub kupowane za drachmy u kowali). Nie warto też kupować złota ani surowców w sklepie gry. Ich zestawy są bardzo drogie biorąc pod uwagę liczbę otrzymywanych drachm czy materiałów.

Jeśli chcesz beztresowo prowadzić grę bez interesowania się mikrotransakcjami to warto pamiętać o następujących rzeczach:

  1. Na bieżąco odkrywaj lokacje i wykonuj poboczne questy z regionów odwiedzanych w głównej fabule. Pozwoli ci to szybciej rozwijać postać i zmniejszy się ryzyko, że będzie ona za słaba do rozegrania kolejnego głównego zadania.
  2. Rozmontowuj wszystkie zwykłe przedmioty (w razie potrzeby również niebieskie i fioletowe), a także plądruj wszystkie skrzynie z zapasami odnajdywane we wrogich lokacjach. Zagwarantuje ci to zdobywanie dużych ilości surowców.
  3. Odnajdywaniem najcenniejszych przedmiotów ze świata gry najlepiej zająć się dopiero po awansowaniu na 50. poziom. Nie będziesz musiał przeznaczać ogromnych ilości surowców na ich ciągłe ulepszanie. Niektóre unikalne przedmioty odnajduje się w ściśle określonych skrzyniach w świecie gry.
  4. Badaj wszystkie pojawiające się na mapie pytajniki. Po zbliżeniu się do lokacji nie musisz od razu jej zaliczać (tj. wykonać powiązanych z nią celów). Możesz ponadto decydować się na dokładniejsze badanie tylko tych najbardziej "wartościowych", czyli np. fortów, grobowców, czy miejscówek z ostrakonami i starożytnymi tabliczkami.
  5. Duże ilości złota możesz pozyskiwać przede wszystkim dzięki sprzedawaniu wszystkich niepotrzebnych niebieskich i fioletowych przedmiotów. Za pojedynczy sprzęt możesz otrzymać od handlarza nawet kilka tysięcy drachm. W końcowej fazie gry powinieneś mieć od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów drachm. To ogromna ilość złota. Możesz zakupić dzięki temu dowolną rzecz u dowolnego handlarza.
  6. Przy wybieraniu questów sprawdzaj w dzienniku nagrody przewidziane za ich ukończenie. Warto rozgrywać w pierwszej kolejności te zadania, które oferują duże ilości złota i doświadczenia (złote ikonki w polu nagród w dzienniku).