Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy w Assassin's Creed Odyssey można zawalić questa? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

W trakcie przechodzenia gry Assassin's Creed Odyssey bohater może przystępować do wielu różnych zadań. Na stronie informujemy czy można zawalić zadanie oraz jak poradzić sobie z ewentualnymi problemami, które mogły wystąpić w trakcie zaliczania misji.

W jakich okolicznościach można zawalić zadanie?

Tak, w Assassins Creed Odyssey można zawalić niektóre zadania - Czy w Assassins Creed Odyssey można zawalić questa? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Tak, w Assassin's Creed Odyssey można zawalić niektóre zadania. Dotyczy to na szczęście niewielkiego procenta misji dodawanych do dziennika w trakcie przechodzenia gry. Nie musisz też obawiać się tego, że zawalenie jakiejś misji pozbawi Cię możliwości rozegrania ważnych fragmentów głównej fabuły.

Możliwość zawalenia zadania dotyczy w większości tych questów, w których należy ochraniać inne postacie. Najważniejsze osoby z punktu widzenia fabuły gry są "nieśmiertelne", ale nie dotyczy to niestety mniej istotnych NPC-ów, których np. uwalnia się z klatek we wrogich lokacjach czy eskortuje do miejsc rozgrywania questów. Postacie te mogą zginąć jeśli zostaną zaatakowane przez przeciwników i jeśli im dostatecznie szybko nie pomożesz.

Inny powód, dla którego można zawalić jakąś misję, to śmierć potencjalnego zleceniodawcy questa w wyniku podjętych decyzji fabularnych. Gra nie pozwoli ci rozegrać tych questów poprzez spotkanie się z "alternatywnym" zleceniodawcą.

Gra może również anulować zadania. Dotyczy to przede wszystkim questów wsparcia (Support Quest) i może do tego dojść jeśli przedwcześnie zająłeś się nadrzędnym zadaniem, np. zamordowałeś przywódcę zanim jeszcze dostatecznie osłabiłeś dany region. Zadania wsparcia mogą wtedy na dobre zniknąć z dziennika lub zostać przeniesione do kategorii pobocznych questów. Ryzyko anulowania misji pojawia się też przy zadaniach czasowych. Jeśli nie uporasz się z nimi w przeciągu 24 godzin od momentu ich odblokowania to przepadną szanse na ich dokończenie.

Jak zabezpieczać się przed zawaleniem zadania?

Gra Assassin's Creed Odyssey nie pozwala niestety powtarzać zadań nawet gdy jakiś quest został zawalony. Musisz więc na inne sposoby zabezpieczać się przed zakończeniem jakiegoś zadania niepowodzeniem:

  1. Najlepsza metoda to wykonywanie częstych manualnych zapisów stanu gry. Na utworzenie sejwa powinieneś zdecydować się przed rozpoczęciem każdego nowego zadania. Dodatkowo jeśli musisz ochraniać lub ratować jakiegoś NPC-a to warto wykonać szybki sejw najpóźniej jak tylko jest to możliwe. Jeśli nie zabezpieczyłeś się i zawaliłeś zadanie to sprawdź utworzone autosejwy (gra operuje na kilku różnych slotach automatycznych zapisów). Może pojawić się okazja ponownego rozegrania problematycznej części misji dzięki wczytaniu jednego z wcześniejszych autosejwów.
  2. Inna sprawa o jakiej warto pamiętać to nie wybieranie opcji atakowania NPC-ów w trakcie rozmów. Może się zdarzyć tak, że rozmówca byłby skłonny zlecić bohaterowi jakiś quest w dalszej części gry. Najlepiej wybrać jeden z wariantów zakładających całkowite uniknięcie rozlewu krwi.