Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy można oswajać zwierzęta w Assassin's Creed Odyssey? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Napotykane w trakcie gry dzikie zwierzęta możesz atakować i zdobywać dzięki temu xp oraz materiały do craftingu, aczkolwiek Assassin's Creed Odyssey oferuje również opcję oswajania drapieżników. Na stronie opisaliśmy jak oswajać dzikie zwierzęta i jak polegać na zwierzęcych pomocnikach.

Opcja oswajania dzikich zwierząt jest początkowo zablokowana - Czy można oswajać zwierzęta w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Opcja oswajania dzikich zwierząt jest początkowo zablokowana. Musisz zakupić aktywną umiejętność Władca bestii (Beast Master). Jest to umiejętność z drzewki Łowca i staje się ona dostępna do odblokowania po awansie na 10 poziom doświadczenia.

Pierwszy poziom zdolności Władca bestii pozwala na oswajanie wyłącznie wilków. Na drugim poziomie możesz oswajać lepardy, lwy i rysie. Na najwyższym trzecim poziomie do listy gatunków dodawane są niedźwiedzie. Jeśli spodobała ci się ta umiejętność to zdecydowanie warto ją dalej rozwijać, gdyż nowe gatunki zwierząt nadających się do oswojenia będą silniejsze i zarazem bardziej pomocne. Naszym zdaniem korzystanie z umiejętności Władca bestii nie jest dobrym pomysłem na prowadzenie skutecznej gry. Nawet najsilniejsze oswojone zwierzęta mogą łatwo zginąć i w przeciwieństwie do wierzchowca bohatera nie powracają do życia po tym jak minie trochę czasu (więcej o tym w dalszej części tekstu).

Gra nie pozwala na oswajanie legendarnych zwierząt powiązanych z linią questową Cór Artemis (pierwsze takie zwierzę to dzik kalidoński). Możesz natomiast oswajać samce alfa przebywające w legowiskach na mapie. Są one zresztą idealnymi "kandydatami", gdyż są większe i silniejsze od innych zwierząt reprezentujących ten sam gatunek.

Assassin's Creed Odyssey niestety nie pozwala na oswajanie psów i innych zwierząt domowych. Nie możesz też w żaden sposób wchodzić z nimi w interakcje po to żeby je np. pogłaskać.

1 - Czy można oswajać zwierzęta w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
W celu oswojenia drapieżnika musisz go dostatecznie osłabić w trakcie walki i ogłuszyć - Czy można oswajać zwierzęta w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W celu oswojenia drapieżnika musisz go dostatecznie osłabić w trakcie walki i ogłuszyć. Najlepiej przydaje się tutaj Spartański kopniak - użyj go po tym jak atakowanemu zwierzęciu pozostanie już bardzo niewiele punktów zdrowia. Podejdź następnie do ogłuszonego drapieżnika i wciśnij przycisk oswojenia go.

Oswojone zwierzę podąża automatycznie za bohaterem i pomaga mu w staczaniu walk czy w odwracaniu uwagi przeciwników. Musisz jednak wiedzieć, że dzikie zwierzęta (nawet samce alfe) nie są zbyt silne i mogą zostać łatwo pokonane przez przeciwników. Warto pomagać im w atakowaniu wrogów. Śmierć zwierzęcego towarzysza jest nieodwracalna - musisz oswoić kolejne zwierzę.

W danym momencie możesz mieć oswojone jedno zwierzę. Jeśli nie jesteś zadowolony ze "współpracy" to możesz podejść do pupila i go odesłać. Licz się jednak z tym, że może on zaatakować od razu bohatera i trzeba będzie go zabić.