Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Fokida - Atlas świata Assassin's Creed Odyssey
Fokida - Atlas świata Assassin's Creed Odyssey
Powiększ mapę

Mapa Fokida - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Na stronie poradnika do gry Assassin's Creed Odyssey zamieściliśmy mapę świata regionu Fokida. Jest to trzeci w kolejności region związany z postępami w głównej fabule. Jest on zarazem większą lokacją od poprzednich, w której na odkrycie czeka więcej dodatkowych aktywności. Na mapie zaznaczone zostały możliwe do odwiedzenia lokacje. Są wśród nich między innymi punkty widokowe, grobowce, kamienne tabliczki oraz enigmatyczne ostrakony.

Legenda do mapy

Legenda do mapy Fokida. - Mapa Fokida - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Legenda do mapy Fokida.

Podstawowe informacje o regionie Fokida

W regionie Fokida do odnalezienia jest 1 grobowiec - Mapa Fokida - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
  1. Do regionu Fokida domyślnie dociera się statkiem od strony opisanego na poprzedniej stronie regionu Megaris. Powinna to być podróż w linii prostej, albowiem sąsiadujący z Fokidą region Beocja (Boeotia) jest zarezerwowany dla postaci na znacznie wyższym poziomie doświadczenia.
  2. Rekomendowany poziom doświadczenia bohatera dla tego regionu to 9-13. Jeśli nie jesteś jeszcze na trzynastym poziomie doświadczenia to trzymaj się z dala od agresywnej dzikiej zwierzyny (w szczególności od kalidońskiego dzika powiązanego z questem Cór Artemidy) oraz silniejszych przeciwników.
  3. Na terenie regionu Fokida znajdują się dwie większe lokacje. Pierwsza z nich to wioska Kirrha. W wiosce tej możesz oczywiście spotkać kowala oraz odnaleźć tablicę ogłoszeniową. W wiosce przebywa też jednak unikalny handlarz - Oikos z Olimpii (Oikos of the Olympians). Wystawia on na sprzedaż towary oraz loot boxy powiązane z unikalnym surowcem orichalcum, który możesz kupować za prawdziwe pieniądze lub zdobywać np. dzięki zaliczeniu codziennych questów (musisz być połączony z serwerami gry).
  4. Druga ważna lokacja w Fokidzie to Świątynia Apolla, w której w ramach zaliczania głównego wątku fabularnego odwiedza się Wyrocznię. Wokół świątyni możesz rozpocząć nowe poboczne questy. W dalszej części głównej fabuły odwiedza się również zlokalizowaną pod świątynią kryjówkę czcicieli Kosmosa (organizacji wrogo nastawionej do bohatera).
  5. Po ukończeniu questów w Fokidzie musisz wyruszyć do sąsiedniego regionu Malis. Główny bohater może tam łatwo dotrzeć pieszo lub konno.

Grobowce w regionie Fokida

W regionie Fokida do odnalezienia jest 1 grobowiec. Jest to Grobowiec Pierwszej Pytii (Tomb of the First Pythia) zlokalizowany na zachód od Świątyni Apolla.

Enigmatyczne ostrakony w regionie Fokida

W regionie Fokida do odnalezienia są 2 enigmatyczne ostrakony. Są one w lokacjach:

  1. Prometeusz i narodziny ludzkości (Prometheus and the Birth of Humankind)
  2. Sanktuarium Ateny Pronai (Sanctuary of Athena Pronaia)

Kamienne tabliczki w regionie Fokida

W regionie Fokida możesz odnaleźć 4 lokacje z kamiennymi tabliczkami. Są to ruiny znajdujące się w różnych częściach regionu.

Romanse w regionie Fokida

Podczas eksploracji Fokidy możesz rozpocząć 3 romanse.

Pierwsza kandydatka do romansu to Auxesia, którą spotyka się w pobliżu Świątyni Apolla - Mapa Fokida - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Pierwsza kandydatka do romansu to Auxesia, którą spotyka się w pobliżu Świątyni Apolla. Należy wykonać zlecony przez nią dość krótki poboczny quest.

Drugi kandydat do romansu to lekarz Lykaon - Mapa Fokida - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Drugi kandydat do romansu to lekarz Lykaon. Z postacią powiązana jest seria kilku pobocznych questów. Należy zaliczyć je i pod koniec ostatniego questu poprawnie zachować się w stosunku do byłej Wyroczni, tj. nie zabijać jej.

Trzecia kandydatka do romansu to Daphnae, która jest jedną z Cór Artemidy i zleca questy z polowań na legendarne zwierzęta - Mapa Fokida - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Trzecia kandydatka do romansu to Daphnae, która jest jedną z Cór Artemidy i zleca questy z polowań na legendarne zwierzęta. Romans możesz nawiązać w miarę eliminowania kolejnych unikalnych zwierząt i dostarczania Daphnae trofeów poświadczających o udanych polowaniach.