Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak i po co ulepszać włócznię Leonidasa w grze Assassin's Creed Odyssey? Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Włócznia Leonidasa (Spear of Leonidas) to potężny artefakt w grze Assassin's Creed Odyssey. Jego główne zastosowanie to zabijanie wrogów, ale ulepszona włócznia jest też potrzebna do odblokowania lepszych zdolności. Na stronie zamieściliśmy informacje jak ulepszać włócznię Leonidasa i co konkretnie można dzięki temu zyskać.

Opis procesu ulepszania włóczni Leonidasa

1 - Jak i po co ulepszać włócznię Leonidasa w grze Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Włócznia Leonidasa domyślnie znajduje się na pierwszym poziomie i nie zmienia się to nawet w wyniku awansów bohatera na wyższe poziomy doświadczenia - Jak i po co ulepszać włócznię Leonidasa w grze Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Włócznia Leonidasa domyślnie znajduje się na pierwszym poziomie i nie zmienia się to nawet w wyniku awansów bohatera na wyższe poziomy doświadczenia.

Pierwsza okazja do ulepszenia włóczni pojawia się po przystąpieniu do trzeciego rozdziału w głównym wątku fabularnym gry, w którym odwiedza się wyspę Andros - jest to część głównego zadania Przebudzone wspomnienia (Memories Awoken). Na wyspie Andros znajduje się pradawna kuźnia Hefajstosa (Ancient Forge of Hephaistos).

W momencie odwiedzenia kuźni po raz pierwszy włócznia Leonidasa zostanie automatycznie awansowana na drugi poziom. Gra odblokuje też quest Upgrade the Spear powiązany z jej dalszym ulepszaniem.

W celu odblokowywania kolejnych ulepszeń Włóczni Leonidasa musisz zdobywać tajemnicze fragmenty (Mysterious Fragment) - Jak i po co ulepszać włócznię Leonidasa w grze Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W celu odblokowywania kolejnych ulepszeń Włóczni Leonidasa musisz zdobywać tajemnicze fragmenty (Mysterious Fragment). Są to unikalne artefakty pozostawiane przez pokonywanych czcicieli Kosmosa. Każdy zabity kultysta pozostawia po sobie jeden fragment.

Po zebraniu kilku tajemniczych fragmentów od pokonanych czcicieli Kosmosa powróć do Pradawnej Kuźni żeby umieścić włócznię w monolicie i awansować ją o jeden poziom - Jak i po co ulepszać włócznię Leonidasa w grze Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po zebraniu kilku tajemniczych fragmentów od pokonanych czcicieli Kosmosa powróć do Pradawnej Kuźni żeby umieścić włócznię w monolicie i awansować ją o jeden poziom. Wymagania do ulepszenia kuźni rosną wraz z każdym kolejnym poziomem.

Więcej informacji na temat kultu znajdziesz w rozdziale Czcicicele Kosmosa w naszym poradniku. W osobnym rozdziale poradnika zamieściliśmy też opisy docierania do poszczególnych członków kultu. Kolekcjonuj tajemnicze fragmenty aż będziesz mógł dostatecznie ulepszyć włócznię.

Zalety ulepszenia włóczni Leonidasa

Ulepszanie włóczni Leonidasa wzmacnia przede wszystkim samego bohatera - Jak i po co ulepszać włócznię Leonidasa w grze Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Ulepszanie włóczni Leonidasa wzmacnia przede wszystkim samego bohatera. Możesz w ten sposób odzyskiwać więcej punktów zdrowia dzięki używaniu aktywynych zdolności. Dodatkowo każdy poziom włóczni dodaje nowy segment paska adrenaliny. Pozwala to na gromadzenie większych ilości adrenaliny na potrzeby trudniejszych walk.

Bardzo ważną informacją jest też to, że ulepszanie włóczni Leonidasa odblokowuje możliwość zakupu wyższych poziomów umiejętności:

  1. Po ulepszeniu włóczni do drugiego poziomu możesz kupować aktywne zdolności drugiego poziomu. Przykład takiej umiejętności pokazuje obrazek. Zdolność Spartański kopniak po awansie na drugi poziom zadaje 200% (zamiast 160%) obrażeń wojownika.
  2. Po ulepszeniu włóczni do piątego poziomu możesz kupować aktywne zdolności trzeciego poziomu.

Maksymalny poziom włóczni to szósty. Ulepszenie jej na najwyższy poziom oprócz kolejnych premii do statystyk nagradzane jest też trofeum Przywrócone dziedzictwo.