Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Wyspy Kefalońskie - Atlas świata Assassin's Creed Odyssey
Wyspy Kefalońskie - Atlas świata Assassin's Creed Odyssey
Powiększ mapę

Mapa Wyspy Kefalońskie - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Na stronie poradnika do gry Assassin's Creed Odyssey zamieściliśmy mapę świata regionu Wyspy Kefalońskie. Jest to lokacja, w której rozpoczyna się przygodę z grą i zalicza pierwsze główne oraz poboczne questy. Na mapie zaznaczone zostały możliwe do odwiedzenia lokacje. Są wśród nich między innymi punkty widokowe, grobowce, kamienne tabliczki oraz enigmatyczne ostrakony.

Legenda do mapy

Legenda do mapy Wyspy Kefalońskie. - Mapa Wyspy Kefalońskie - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Legenda do mapy Wyspy Kefalońskie.

Podstawowe informacje o regionie Wyspy Kefalońskie

W regionie Wyspy Kefalońskie nie odnajduje się żadnych grobowców - Mapa Wyspy Kefalońskie - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
  1. Wyspy Kefalońskie są regionem, w którym rozpoczynasz przygodę tuż po zaliczeniu prologu. Możesz tu zajmować się zaliczaniem początkowych głównych questów, aczkolwiek pojawia się też okazja do przystąpienia do pobocznych misji oraz do odwiedzania różnorakich lokacji, dzięki czemu możliwe jest zdobywanie xp, złota oraz wartościowych przedmiotów.
  2. Rekomendowany poziom doświadczenia bohatera dla tego regionu to 1-5. Jeśli nie jesteś jeszcze na piątym poziomie doświadczenia to trzymaj się z dala od wilków oraz silniejszych przeciwników.
  3. Region Wyspy Kefalońskie składa się z dwóch wysp. Większość czasu spędza się na głównej wyspie Kefalonia. Mniejszą wyspę Itakę odwiedza się po zaliczeniu kilku głównych questów. Jej największą atrakcją jest zrujnowany Pałac Odyseusza.
  4. Główna lokacja w regionie Wyspy Kefalońskie to wioska Sami. Możesz tam po raz pierwszy odwiedzić kowala (kupowanie, sprzedawanie, ulepszanie sprzętu) oraz sprawdzić tablicę ogłoszeniową żeby odebrać nowe zlecenia.
  5. Główny bohater nie może początkowo opuścić Wysp Kefalońskich, gdyż nie posiada jeszcze własnego statku. Można to odmienić dzięki zaliczeniu głównego questu Wielki przełom, który nagradzany jest okrętem Adrestia wraz z załogą. Od tego momentu możesz podróżować do innych regionów. Okoliczne regiony są wysokopoziomowe i można tam w nich bardzo łatwo zginąć. Twoim kolejnym celem podróży powinien być region Megaris.

Grobowce w regionie Wyspy Kefalońskie

W regionie Wyspy Kefalońskie nie odnajduje się żadnych grobowców. Możesz dla odmiany odwiedzać różnorakie jaskinie, ale nie oferują one premii w postaci punktów zdolności.

Enigmatyczne ostrakony w regionie Wyspy Kefalońskie

W regionie Wyspy Kefalońskie do odnalezienia są 3 enigmatyczne ostrakony. Znajduja się one w lokacjach:

  1. Winnica Markosa (Markos's Vineyard)
  2. Jaskinia Melissani (Melissani Cave)
  3. Pałac Odyseusza (Odyseus's Palace)

Więcej o tym, gdzie odnaleźć Enigmatyczne Ostrakony na Wyspach Kefalońskich na osobnej stronie poradnika.

Kamienne tabliczki w regionie Wyspy Kefalońskie

W regionie Wyspy Kefalońskie możesz odnaleźć 1 lokację z kamiennymi tabliczkami. Jest to Pałac Odyseusza (Odyseus's Palace).

Romanse w regionie Wyspy Kefalońskie

Podczas eksploracji Wysp Kefalońskich możesz rozpocząć 1 romans.

Kandydatka do romansu to Odessa i należy ją najpierw uwolnić z klatki w Pałacu Odyseusza (Odyseuss Palce) - Mapa Wyspy Kefalońskie - grobowce, ostrakony, zagadki i sekrety - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Kandydatka do romansu to Odessa i należy ją najpierw uwolnić z klatki w Pałacu Odyseusza (Odyseus's Palce). Musisz następnie pomóc jej w ucieczce i spotkać się z nią w dalszej części gry w regionie Megaris gdzie zleca ona kilka pobocznych zadań.

Więcej o tym, jak romansować z Odessą znajdziesz na osobnej stronei poradnika.