Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka z jaguarami i dotarcie do Jonaha - Solucja Shadow of the Tomb Raider Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz między innymi ciąg dalszy opisu przejścia misji "Awaryjne lądowanie" gry Shadow of the Tomb Raider.

Na stronie znajduje się opis dalszej części eksploracji dżungli w grze Shadow of the Tomb Raider. Lara musi w tej części dotrzeć do drugiego dużego fragmentu wraku samolotu, aczkolwiek w zrealizowaniu tego planu przeszkodą jej drapieżniki.

Dzięki wejściu w posiadanie łuku Lara może opuścić tę część dżungli i kontynuować podróż - Walka z jaguarami i dotarcie do Jonaha - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Dzięki wejściu w posiadanie łuku Lara może opuścić tę część dżungli i kontynuować podróż. Zbadaj zachodnią część pierwszego obszaru dżungli. W miejscu z powyższego obrazka ustaw Larę przy słupie, Wyceluj w widoczny w oddali słup ze zwojem lin i poślij w jego stronę strzałę z liną (Lara automatycznie jej użyje, nie musisz jej manualnie wybierać z inwentarza). Oba słupy zostaną połączone. Możesz złapać się liny i przedostać na drugą stronę.

Podążaj liniową drogą - Walka z jaguarami i dotarcie do Jonaha - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Podążaj liniową drogą. Gra wyświetli po drodze cut-scenkę informującą o wkroczeniu na terytorium jaguarów, przy czym dopiero w jednej z kolejnych lokacji rozpocznie się starcie z dwoma jaguarami.

To dość wymagająca potyczka, bo Lara może zostać łatwo zagryziona przez drapieżniki. Staraj się przede wszystkim pozostawać w ruchu i wykonywać uniki (wciskaj odpowiedni przycisk) gdy tylko jaguar rozpocznie atak i znajdzie się dostatecznie blisko Lary. W zależności od wybranego poziomu trudności będziesz mógł leczyć się w trakcie walki lub będzie to możliwe dopiero po jej zaliczeniu. Niezależnie od okoliczności zwróć uwagę na liczne zapasy na "arenie" - możesz znaleźć m.in. rośliny lecznicze (przykład na obrazku), strzały do łuku i materiały potrzebne do wytwarzania strzał.

Ważną informacją jest to, że do wygrania potyczki wymagane jest zabicie tylko jednego z jaguarów - Walka z jaguarami i dotarcie do Jonaha - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Ważną informacją jest to, że do wygrania potyczki wymagane jest zabicie tylko jednego z jaguarów. Postaraj się obrać na celownik tylko jednego drapieżnika. Atakuj jaguara z użyciem łuku i staraj się celować w głowę, ale nie przeznaczaj na to zbyt dużo czasu żeby zwierzę nie zdołało zbliżyć się do Lary.

Jeśli zostaniesz powalony przez jaguara to rozpocznie się scenka z siłowania się ze zwierzęciem - Walka z jaguarami i dotarcie do Jonaha - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Jeśli zostaniesz powalony przez jaguara to rozpocznie się scenka z siłowania się ze zwierzęciem. Wychylaj szybko gałkę na lewo i na prawo. Postaraj się nie zawalić scenki QTE, bo Lara może zginąć. Po tym jak zabijesz dowolnego spośród jaguarów odpali się filmik i potyczka zakończy się.

Wdrap się na ścianę żeby móc kontynuować podróż - Walka z jaguarami i dotarcie do Jonaha - Solucja Shadow of the Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Wdrap się na ścianę żeby móc kontynuować podróż. Lara wkrótce zauważy w oddali drugi fragment wraku samolotu i to jest właśnie cel podróży. Podążaj liniową ścieżką i wdrapuj się na kolejne skalne półki. Na koniec musisz przejść po powalonym drzewie i zaliczyć krótki zjazd. Lara spotka Jonaha i odzyska czekan (Climbing Axe).