Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gdzie znaleźć handlarkę Moraekah w Shadow of the Tomb Raider? Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

Szamanka Moraekah to jedna z ważniejszych postaci niezależnych w grze Shadow of the Tomb Raider. Jest ona handlarką i sprzedaje unikalne przedmioty, wśród których znajdują się wciągarka i wytrych. Wciągarka jest potrzebna do docierania do nowych lokacji (może ona m.in. niszczyć jedną z odmian barykad), zaś wytrych jest potrzebny do otwierania skrzyń konkwistadorów (jedna z kategorii sekretów). Na stronie znajdziesz informacje jak można dotrzeć do Moraekah po raz pierwszy i gdzie ją ponownie znaleźć po tym jak zniknie.

Ważna uwaga - W premierowej wersji gry Moraekah nie jest oznaczana na mapie świata znacznikiem handlarza. Może to niestety utrudnić jej zlokalizowanie, zwłaszcza że handlarka pojawia się w różnych miejscach. Moraekah nie przebywa w tej samej lokacji przez całą grę. Postaraj się sprawdzić wymienione poniżej lokacje. Jeśli nie chcesz niepotrzebnych dodatkowych kłopotów to wciągarkę i wytrych najlepiej od razu od niej zakupić podczas pierwszego spotkania. Niezbędne do sfinalizowania transakcji złoto możesz pozyskać sprzedając Moraekah niepotrzebne aktualnie materiały do craftingu.

Możliwe miejsca odnalezienia handlarki Moraekah - Ukryte Miasto Paititi

1 - Gdzie znaleźć handlarkę Moraekah w Shadow of the Tomb Raider? - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Moraekah domyślnie zamieszkuje Ukryte Miasto Paititi - Gdzie znaleźć handlarkę Moraekah w Shadow of the Tomb Raider? - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Moraekah domyślnie zamieszkuje Ukryte Miasto Paititi. Jest to największa lokacja w grze Shadow of the Tomb Raider, do której dociera się po dostatecznym awansowaniu w głównej fabule.

Do spotkania z Moraekah możesz najłatwiej doprowadzić dzięki rozpoczęciu w Ukrytym Mieście pobocznego zadania Kości zostały rzucone (Dice with the Dead). Jego opis przejścia znajduje się w osobnym rozdziale naszego poradnika. Dla przypomnienia quest ten zleca chłopczyk Takiy przebywający niedaleko wody w północnej części wioski. Musisz w ramach tej pobocznej misji spotkać się z Truposzem Pisco (Pisco the Dead) i otrzymasz od niego zlecenie odnalezienia innych wygnańców. Jedną z osób do przepytania jest właśnie szamanka Moraekah, której lokalizację pokazują powyższe obrazki. Oprócz awansowania dalej we wspomnianym pobocznym queście możesz także pohandlować z Moraekah.

2 - Gdzie znaleźć handlarkę Moraekah w Shadow of the Tomb Raider? - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Moraekah może też pojawić się w innej części Ukrytego Miasta Paititi - Gdzie znaleźć handlarkę Moraekah w Shadow of the Tomb Raider? - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Moraekah może też pojawić się w innej części Ukrytego Miasta Paititi. Do zmiany tej może dojść np. po tym jak odwiedzisz Oko Węża w ramach głównej fabuły. Inne miejsce gdzie można ją spotkać to północna część Ukrytego Miasta, a konkretnie okolice północnego monolitu i pól uprawnych. Moraekah będzie wtedy stała wewnątrz chatki i jej lokalizację pokazują powyższe obrazki.

Możliwe miejsce odnalezienia handlarki Moraekah - Kuwak Yaku

3 - Gdzie znaleźć handlarkę Moraekah w Shadow of the Tomb Raider? - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Kolejne możliwe miejsce spotkania z Moraekah to wioska w Kuwak Yaku - Gdzie znaleźć handlarkę Moraekah w Shadow of the Tomb Raider? - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Kolejne możliwe miejsce spotkania z Moraekah to wioska w Kuwak Yaku. Moraekah nie pojawi się w Kuwak Yaku podczas pierwszej wizyty w tej lokacji. Szansa na spotkanie jej pojawia się tylko jeśli byłeś już wcześniej w Ukrytym Mieście Paititi.

Szamankę możesz spotkać w pokazanym na obrazkach miejscu. To obszar na wschód od wioski, niedaleko obozowiska Hunting Grounds.

Możliwe miejsce odnalezienia handlarki Moraekah - Misja w San Juan

Jeszcze inne miejsce gdzie można spotkać Moraekah to Misja w San Juan - Gdzie znaleźć handlarkę Moraekah w Shadow of the Tomb Raider? - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Jeszcze inne miejsce gdzie można spotkać Moraekah to Misja w San Juan. Handlarka może pojawić się w pokazanym na obrazku miejscu. Są to okolice wejścia do grobowca Drzewo życia (Tree of Life) w południowej części mapy.