Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ucieczka z Unuratu i zbadanie grobowca Sinchi Chiqa - Ostatni władca Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia głównej misji Ostatni władca (Last Emperor) w grze Shadow of the Tomb Raider. W pierwszej części tej misji Lara musi uciec ze świątyni Kukulkan, w której w poprzednim zadaniu uratowała Unuratu. W drugiej części misji wymagane jest z kolei zbadanie grobowca Sinchi Chiqa. Nie zajmie ci to dużo czasu, ale będziesz musiał stoczyć bitwę z grupą kultystów.

Wydostanie się wraz z Unuratu ze świątyni Kukulkan

Rozpocznij od odnalezienia w celi Unuratu pokazanej na obrazku osłabionej ściany - Lara może zburzyć jej fragment dzięki wykorzystaniu czekana - Ucieczka z Unuratu i zbadanie grobowca Sinchi Chiqa - Ostatni władca - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rozpocznij od odnalezienia w celi Unuratu pokazanej na obrazku osłabionej ściany - Lara może zburzyć jej fragment dzięki wykorzystaniu czekana.

Po znalezieniu się na zewnątrz celi ustaw się przy krawędzi skalnej półki i wyceluj z łuku w pokazany na obrazku zwój lin - Ucieczka z Unuratu i zbadanie grobowca Sinchi Chiqa - Ostatni władca - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Po znalezieniu się na zewnątrz celi ustaw się przy krawędzi skalnej półki i wyceluj z łuku w pokazany na obrazku zwój lin. Po tym jak rozwinięta zostanie lina zjedź po niej żeby rozpocząć ucieczkę.

Złap się po krawędzi tuż po zaliczonym zjeździe. Przemieść się w lewo i postaraj się zaatakować z zaskoczenia kultystę stojącego przy krawędzi (odpalenie wykończenia). Po tym jak zginie wdrap się na nową półkę. Przejdź kawałek do przodu i wykonaj skok w stronę ściany wspinaczkowej. Jest ona oddalona od Lary, tak więc musisz wcisnąć w locie przycisk użycia czekana z liną. Wdrap się po linie na ścianę wspinaczkową i wyrusz dalej.

Lara dotrze wkrótce do kolejnego miejsca, w którym można zrzucić kultystę stojącego przy przepaści (powyższy obrazek) - Ucieczka z Unuratu i zbadanie grobowca Sinchi Chiqa - Ostatni władca - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Lara dotrze wkrótce do kolejnego miejsca, w którym można zrzucić kultystę stojącego przy przepaści (powyższy obrazek). Udana akcja doprowadzi do załączenia się cut-scenki.

Możesz już wyruszyć śladami Unuratu. Wybierz most zwodzony, który w drodze do celi był niedostępny. Przejdź następnie przez świątynię. Lara i Unuratu nie powinny już spotkać żadnych nowych przeciwników. Po drodze zdobędziesz zdjęcie srebrnego pudełka (The Silver Box of Ix Chel). Ta część misji zakończy się po powrócie do górnego miasta i obejrzeniu filmu przerywnikowego ze złożenia tubylca w ofierze przez Amaru.

Dotarcie do grobowca Sinchi Chiqa

Rozpoczynasz w pobliżu grobowca władcy - Ucieczka z Unuratu i zbadanie grobowca Sinchi Chiqa - Ostatni władca - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rozpoczynasz w pobliżu grobowca władcy. Zbliż się do ogromnej statuy. W miejscu gdzie jest ona uszkodzona znajduje się pokazana na obrazku ściana wspinaczkowa, do której Lara może doskoczyć. Przesuń się następnie po krawędzi i wdrap na prawą rękę posągu.

Lara musi użyć czekana z liną na zaczepie zlokalizowanym nad głową posągu - musisz w locie wcisnąć przycisk wypuszczenia czekana. Pozwoli to bohaterce doskoczyć do krawędzi przy lewej ręce posągu.

Wdrap się na lewą rękę statuy i obróć się w stronę ściany budynku - Ucieczka z Unuratu i zbadanie grobowca Sinchi Chiqa - Ostatni władca - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Wdrap się na lewą rękę statuy i obróć się w stronę ściany budynku. Musisz doskoczyć do pokazanych na obrazku krawędzi, przy czym są one oddalone i ponownie należy pomóc sobie wypuszczeniem w locie czekana z liną.

Po udanym skoku wdrap się do wnętrza budynku żeby znaleźć się we właściwym grobowcu Sinchi Chiqa. Podążaj tu liniową ścieżką (w okolicy jest sporo sekretów) do pomieszczenia, w którym odpali się filmik przerywnikowy ukazujący zbadanie grobowca i moment śmierci Unuratu. Zdobędziesz też zdjęcie pucharka Stone Cup.

Pokonanie kultystów

Starcie to rozpoczynasz ukryty w krzakach i możliwie jak najdłużej powinieneś prowadzić działania z ukrycia - Ucieczka z Unuratu i zbadanie grobowca Sinchi Chiqa - Ostatni władca - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Starcie to rozpoczynasz ukryty w krzakach i możliwie jak najdłużej powinieneś prowadzić działania z ukrycia. Staraj się namierzać kultystów podróżujących pojedynczo i nie znajdujących się w polu widzenia innych wrogów.

Jeśli dojdzie do walk to pozostawaj w ruchu, nie pozwalaj zbliżać się kultystom wyposażonym w bronie do walki wręcz i szukaj okazji do trafiania w czerwone wybuchające pojemniki. Po zabezpieczeniu okolicy dotrzyj do wyjścia z lokacji z grobowcem. Gra załączy dłuższy filmik. Po jego wyświetleniu (atak śmigłowca na łódź bohaterów) Lara znajdzie się na Polach naftowych Porvenir i rozpocznie się kolejna misja.