Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

World of Warcraft Battle for Azeroth - poradnik do gry

World of Warcraft Battle for Azeroth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Expulsom - co to jest i jak zdobyć? World of Warcraft Battle for Azeroth poradnik, porady

Poniższa strona odpowiada na pytania, czym jest Expulsom oraz gdzie go znaleźć. Ten nowy materiał rzemieślniczy to jeden z głównych nowych składników dla wielu wspaniałych przedmiotów wytwarzanych dzięki profesjom.

Czym jest Expulsom?

Cóż to takiego, to całe Expulsom? To wprowadzony w Battle for Azeroth nowy surowiec, z którego korzystają niektóre profesje. Ten materiał jest niezwykle istotny dla osób, które zajmują się takimi zawodami, jak:

  1. Alchemy
  2. Enchanting
  3. Engineering
  4. Inscription
  5. Jewelcrafting

Jak zdobyć Expulsom?

Można zatem śmiało powiedzieć, że Expulsom teoretycznie nie jest niczym szczególnym - ot, zwykła część profesji. Problemem jest jednak zebranie tego materiału. Otóż inaczej niż inne surowce, nie da się go zdobyć ze skałki, roślinki, czy zwierzęcia. Nie natkniemy się również na Expulsom luzem, jako łup z pokonanych przeciwników (w postaci lootu).

Expulsom możemy czasami otrzymać dzięki przetwarzaniu (prospecting w Jewelcrafting oraz milling w Inscription) surowców lub ze specjalnych zadań (World Quests). Nie są to jednak gwarantowane sposoby, w które warto inwestować swój czas. Raczej traktować jako dodatkową opcję na zdobycie nieco tego materiału

Expulsom zdobywamy przede wszystkim na dwa sposoby:

  1. Transmutacja surowców przez alchemika
  2. Rozłożenie przedmiotów na części pierwsze dzięki scrappingowi

Pierwsza opcja wymaga od nas posiadania odpowiedniej ilości składników, profesji oraz czasu. Nie jest zatem efektywna w żaden sposób, ale stanowi pewną alternatywę dla osób, którym zależy na Expulsom. Poza tym jest to idealny sposób na zarobek dla alchemików.

Urządzenie do scrappingu znajdziecie w Zandalar. Zapytajcie strażnika, aby wyświetliła Wam się dokładna lokalizacja na mapie. - Expulsom - co to jest i jak zdobyć? - World of Warcraft Battle for Azeroth - poradnik do gry
Urządzenie do scrappingu znajdziecie w Zandalar. Zapytajcie strażnika, aby wyświetliła Wam się dokładna lokalizacja na mapie.

Drugi sposób to nowość w Battle for Azeroth. Wprowadzono bowiem możliwość rozłożenia przedmiotów (scrapping) na elementy pierwsze. Służy do tego Shred-Master Mk1 (Horda) oraz Scrap-o-Matic 1000 (Przymierze), czyli urządzenia, które znajdziemy w najważniejszych miastach w Zandalar oraz Kul Tiras.

Możemy włożyć do nich niepotrzebne nam przedmioty, a sprzęt ten przemieli je na surowce z różnych profesji. W efekcie stracimy ekwipunek, ale zyskamy składniki, których możemy używać. Każdy przedmiot ma przy tym szansę, że po jego zmieleniu otrzymamy Expulsom.

Nie jest to duża szansa, ale z tego powodu warto rozkładać przedmioty na elementy pierwsze - Expulsom - co to jest i jak zdobyć? - World of Warcraft Battle for Azeroth - poradnik do gry

Nie jest to duża szansa, ale z tego powodu warto rozkładać przedmioty na elementy pierwsze. Trzeba tutaj zaznaczyć, że trinkety (kolczyki) mają najwyższą szansę (niektórzy twierdzą, że gwarantowaną) na zapewnienie nam Expulsom, kiedy je przemielimy. Nie ma tutaj znaczenia ich stopień rzadkości czy unikalności - póki pochodzą z rozszerzenia Battle for Azeroth, to otrzymamy za nie cenne Expulsom.