Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Fallout 76 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Fallout 76 - poradnik do gry

Fallout 76 - poradnik do gry

Jak przeżyć Apokalipsę? Poradnik do Fallout 76 to solucja i praktyczne porady na start. Odpowiemy ci, gdzie znaleźć pancerz wspomagany, opiszemy rozwój postaci (SPECIAL i perki), tryb multiplayer i bronie. Nasz poradnik dedykujemy początkującym.

Ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2020

Poradnik do gry Fallout 76 przeprowadzi cię przez niebezpieczny, postapokaliptyczny świat. Nasze kompendium wiedzy porusza wszystkie elementy sieciowej rozgrywki - zaczynając od zestawu porad dla początkujących, objaśnień głównych mechanik produkcji czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a kończąc na opisie wymagań sprzętowych, opcji graficznych oraz sterowania. Porady na start stanowią zbiór praktycznych wskazówek i instrukcji pomagających w początkowych etapach zabawy. Z kolei omówienie podstawowych funkcji, takich jak Punkty Akcji czy otwieranie zamków, pozwala szybko rozeznać się w zasadach gry i zdobyć przewagę nad innymi graczami. Bardzo ważną częścią gry Fallout 76 jest budowanie bazy oraz crafting, więc w naszym poradniku odnajdziesz kompletny przewodnik wyjaśniający, w jaki sposób korzystać z systemu C.A.M.P. oraz ze wszystkich stołów do craftingu.

Dodatkowo znajdziesz tutaj również informacje o rozwoju postaci - dowiesz się jak wygląda tworzenie bohatera oraz poznasz statystyki opisujące twoją postać. Przygotowaliśmy również zestawienie polecanych i najlepszych buildów. Odnajdziesz tam kilka stylów rozgrywki, wraz z wyborem atrybutów S.P.E.C.I.A.L. oraz doborem perków i uzbrojenia - w ten sposób stworzysz wymarzonego bohatera.

Niezwykle pomocnym rozdziałem jest dział pytań i odpowiedzi, czyli FAQ. W nim znajdziesz odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się podczas zabawy. Jak zdobyć Pancerz Wspomagany czy jak działa PvP - to tylko dwa przykłady rozbudowanego rozdziału, w którym postaraliśmy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rozgrywką.

W poradniku znajdziesz również dokładny opis mapy dostępnej w grze Fallout 76. Aby ułatwić przeglądanie naszej mapy, ogromny teren podzieliliśmy na siedem regionów. W każdym z nich odnajdziesz lokalizacje Pancerzy Wspomaganych, miejsca pobytu handlarzy oraz schowki, w których możesz bezpiecznie przechowywać zdobyte przedmioty.

Rozdziałem zamykającym poradnik do gry Fallout 76 jest dział poświęcony technicznej stronie produkcji. Dokładnie opisaliśmy poszczególne opcje graficzne oraz ich wpływ na jakość i wydajność gry - dzięki temu będziesz mógł dostosować wygląd produkcji do możliwości twojego komputera. Oprócz tego zamieściliśmy tutaj dokładne wymagania sprzętowe oraz opis sterowania na każdej platformie.

Radosław "Wacha" Wasik & Natalia Fras (www.gry-online.pl)

Porady na start

Początkowy rozdział poradnika skupia się na omówieniu podstawowych elementów rozgrywki - poznanie mechanik produkcji pozwoli ci szybko rozpocząć zabawę. Odnajdziesz tutaj stronę z poradami na start oraz opis najważniejszych atrybutów i statystyk twojej postaci. Nie zapomnieliśmy również o budowaniu baz - w poradniku znajdziesz instrukcje korzystania z systemu C.A.M.P. Oprócz tego przygotowaliśmy zestawienie lokacji, które warto odwiedzić na początku gry, aby zdobyć uzbrojenie i inne przedmioty przydatne na start

 1. Porady dla początkujących - co warto robić, a czego warto unikać, aby przetrwać w brutalnym świecie post-apo.
 2. Kreator bohatera i statystyki SPECIAL - tworzenie wyglądu naszego bohatera, a także opis statystyk, czyli znanego systemu S.P.E.C.I.A.L..
 3. Punkty Akcji - opis najczęściej używanego atrybutu.
 4. Pip-Boy - jak obsługiwać podręczny komputer?
 5. Dobra broń na start - gdzie odnaleźć dobrą broń na początku rozgrywki?
 6. Ciekawe lokacje na start - gdzie warto pójść na początku gry?
 7. Otwieranie zamków - czyli kilka słów o tym jak dostać się do zamkniętych schowków.
 8. Hakowanie terminali - poradnik dla hackera. Naucz się włamywać do komputerów!
 9. Budowanie bazy - jak korzystać z systemu C.A.M.P.?
 10. Crafting - jak tworzyć nowe przedmioty?

FAQ

Kolejny rozdział poradnika odpowiada na najczęściej zadawane pytania. To tutaj staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości mogące pojawić się podczas zabawy. Zastanawiasz się czy w Fallouta 76 da się grać samemu, jak działają perki albo czy twój bohater musi jeść i pić? Poniższe strony odpowiadają na tego typu pytania.

 1. Jak dołączyć do drużyny?
 2. Czy muszę jeść i pić?
 3. Jak działa PvP?
 4. Jak działają perki i jak je zdobywać?
 5. Czy w grze są misje?
 6. Jak działa V.A.T.S.?
 7. Jak zdobyć Pancerz Wspomagany?
 8. Czy mogę wrócić do Krypty 76?
 9. Czy mogę grać samemu?
 10. Jak zwiększyć udźwig postaci?
 11. Jak radzić sobie z promieniowaniem?
 12. Jak zdobyć maskę gazową?
 13. Jak zdobywać doświadczenie?
 14. Jak działa multiplayer?
 15. Jak zdobywać amunicje?
 16. Czy w grze są mikropłatności?
 17. Jak zdobywać drewno?
 18. Jak działają choroby?
 19. Jak szybko zarabiać?

Misje

Choć Fallout 76 jest grą w pełni sieciową, a jej zasady przypominają inne produkcje MMO, twórcy nie zapomnieli o wielu misjach głównych i pobocznych. Wszystkie zadania są bardzo podobne do tych z poprzednich części serii, ale tym razem nie otrzymujemy ich od postaci niezależnych, a od robotów czy po przeczytaniu notatek lub odsłuchaniu holotaśm. W poradniku odnajdziesz opis przejścia kilku pierwszych zadań głównych, abyś mógł poznać zasady obowiązujące przy wykonywaniu misji.

 1. Spis zadań głównych
 2. Dzień powrotu
 3. Pierwszy kontakt
 4. Mokra robota
 5. Dokładka
 6. Ostatni odlot
 7. Uncja prewencji
 8. W ogień
 9. Brakujące ogniwo
 10. Siła Sygnału

Aneks

Ostatni rozdział poradnika opisuje techniczną stronę produkcji. Znajdziesz tutaj wymagania sprzętowe, które pozwolą określić czy twój komputer uruchomi grę. Stworzyliśmy również opisy poszczególnych ustawień graficznych wymagających większej mocy obliczeniowej - w ten sposób dowiesz się, jakie opcje warto zmienić, aby cieszyć się zwiększoną liczbą klatek w grze. Oprócz tego, znajdziesz tutaj zestawienie wszystkich przycisków używanych podczas rozgrywki.

 1. Wymagania sprzętowe i opcje graficzne, czyli co zrobić, aby Fallout 76 działał lepiej?
 2. Sterowanie

Fallout 76 w pigułce

Fallout 76 to poboczna odsłona popularnej serii postapokaliptycznych gier cRPG. Tym razem gracze dostali do dyspozycji wieloosobową, survivalową zabawę - na jednej mapie znajduje się kilkadziesiąt osób, a każda z nich na swój sposób stara się odnaleźć w niebezpiecznym świecie. To od graczy zależy jak będą wyglądały ich spotkania - mogą łączyć się w drużyny i wspólnie zwiedzać krainę, ale mogą też atakować się wzajemnie. Gra ma charakter czysto sieciowy, ale nie zabrakło w niej misji do wykonania czy systemu budowania baz znanego z Fallouta 4.

Gra Fallout 76 pojawiła się na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 oraz konsolach Xbox One 14 listopada 2018 roku.

Szybkie porady na dobry początek

Na samym początku zabawy zostaniesz rzucony do wielkiego świata, w którym na każdym kroku czeka coś niebezpiecznego - mutanty, promieniowanie czy po prostu inni gracze. Warto więc zapoznać się z szybkimi, krótkimi poradami oraz odpowiedziami na pytania, które mogą pojawić się na starcie rozgrywki.

Porady dla początkujących

Kilka praktycznych porad na start pozwoli ci szybko odnaleźć się w rozgrywce i uniknąć kłopotów podczas zabawy. Pełna lista wskazówek znajduje się na stronie "Porady dla początkujących" w naszym poradniku, ale już tutaj możesz zapoznać się kilkoma przydatnymi radami.

 1. Zbieraj wszystko - podnoszenie wszystkich możliwych przedmiotów może okazać się bardzo przydatne. Zdobycze (nawet zwykłe śmieci) możesz potem sprzedać, by zdobyć nieco kapsli - a te potrzebne są np. do szybkiej podróży.
 2. Korzystaj z broni do walki wręcz - początkowi przeciwnicy nie są zbyt wymagający. Warto więc zabijać ich przy pomocy broni do walki wręcz. Już na początku rozgrywki odnajdziesz topór, kilof czy kawałek deski - takie uzbrojenie świetnie nada się na start zabawy. Dzięki temu nie będziesz musiał zużywać cennej amunicji.
 3. Wykonuj misje - wielki świat Fallout 76 zachęca do ciągłej eksploracji. Nie zapominaj jednak o wykonywaniu misji. Po każdym ukończonym zadaniu otrzymasz sporo cennych przedmiotów - uzbrojenie, Stimpaki czy amunicje.
 4. Pamiętaj o jedzeniu i piciu - nie samą walką i eksploracją człowiek żyje. Pamiętaj, że twój bohater musi regularnie spożywać jedzenie i pić napoje. Żywność odnajdziesz w różnych zakamarkach świata, ale możesz też ją przygotować przy ognisku.

Czy Fallout 76 wymaga stałego połączenia z Internetem?

Tak, Fallout 76 jest grą w pełni sieciową, więc wymaga stałego połączenia z Internetem. Na mapie często będziesz spotykał się z innymi graczami - możesz z nimi łączyć się w drużyny i razem eksplorować świat, wymieniać się zdobytymi przedmiotami czy atakować i starać się ich zabić. Jeżeli nie interesuje cię interakcja z innymi graczami, zapraszamy na stronę "Czy mogę grać samemu?" w naszym poradniku.

Co się stanie gdy wyjdę z gry?

Nie musisz w żaden sposób obawiać się wychodzenia z gry. Po opuszczeniu serwera wszelkie postępy zostają zachowane - wykonane misje, zdobyte perki czy zebrane przedmioty. Po powrocie do gry pojawisz się w okolicach miejsca obok którego zakończyłeś zabawę. Nie musisz nawet martwić się o obiekty, które wybudowałeś w ramach systemu C.A.M.P. - jeśli nie ma cię na serwerze, to inni gracze ich nie widzą.

Jak zapisać grę?

Jak wspomniano wyżej, wszystkie postępy osiągnięte w Fallout 76 zostają zachowane po wyjściu z serwera. Nie musisz więc martwić się o zapisywanie gry. Jeśli chcesz przerwać zabawę, to po prostu opuść grę - gdy wrócisz na serwer, zastaniesz taki sam stan gry jak przed wyjściem.

Co się stanie gdy zginę?

W niebezpiecznym świecie Fallouta 76 możesz zginąć na kilka sposób - zjedzenie przez potwory, strzał w plecy od innego gracza czy spadek z dużej wysokości. Nie jest to jednak takie straszne. Jeśli zginiesz, wypadną z ciebie tzw. śmieci - nie stracisz broni czy innych cennych przedmiotów. Następnie wybierasz na mapie lokacje, w której chcesz się odrodzić, a potem możesz wrócić do miejsca zgonu i zabrać utracone rzeczy.

Kiedy mogę zostać zaatakowany przez innych graczy?

W momencie, gdy twój bohater osiągnie piąty poziom, możesz zostać zaatakowany przez innych graczy w dowolnym czasie i w każdym miejscu. Nie ma się jednak czego bać. Dopóki nie odwzajemnisz ataku, to będziesz otrzymać bardzo małe obrażenia. Na stronie "Jak działa PvP?" uzyskasz wszystkie informacje na temat trybu gracz kontra gracz.

Czy mogę zmienić wygląd postaci?

Tak, wygląd swojej postaci możesz zmienić w dowolnym momencie rozgrywki po wyjściu z Krypty 76. Wystarczy, że w głównym menu gry (musisz najpierw uruchomić mapę, a następnie nacisnąć przycisk prowadzący do głównego menu) wybierzesz opcję "Zmień wygląd (Change Appearance)". W ten sposób otworzysz edytor wyglądu postaci - taki sam z jakiego korzystałeś na początku rozgrywki.

Jak zmienić język gry?

W menu gry czy launcherze Bethesda.net nie znajdziesz opcji zmiany języka gry - zmiana wyświetlanego języka jest jednak możliwa. W tym celu musisz wejść do głównego folderu z zainstalowanym Falloutem 76 - jego lokalizacja to: "(...)\Bethesda.net Launcher\games\Fallout76". Następnie odszukaj tam plik "Fallout76.ini" i otwórz go w Notatniku lub Notepadzie. W drugiej linijce pliku widnieje fraza "sLanguage=". Po znaku równości musisz wpisać skrót języka gry. Przykładowo - język polski to "sLanguage=pl", a angielski to "sLanguage=en". Po modyfikacji zapisz zmiany i uruchom grę - Fallout 76 powinien teraz działać w wybranym języku.

Czym są wyzwania?

Wyzwania w Fallout 76 to odpowiednik osiągnięć znanych z innych produkcji. Są to proste osiągnięcia, które właściwie wykonują się samodzielnie przy normalnej rozgrywce. Przykładowo - zabij dziesięć potworów, stwórz broń czy osiągnij czwarty poziom postaci. Za każde ukończone wyzwanie otrzymujesz określoną liczbę Atomów. Z kolei Atomy możesz wydać w Atomowym Sklepie, aby kupić nowe gesty czy dodatkowy wygląd Pip-Boya - więcej informacji o Atomowym Sklepie znajdziesz na stronie "Czy w grze są mikropłatności?" w naszym poradniku.

Ilu jest graczy na mapie?

Na jednym serwerze może przebywać maksymalnie 24 graczy. Każdy gracz jest oznaczony na mapie żółtą kropką, więc jeśli nie spotykasz nikogo na swojej drodze, możesz udać się w miejsce, w którym przebywa więcej osób. Z innymi graczami możesz współpracować i handlować, ale jeśli tylko masz ochotę, możesz ich również atakować.

Czy mój PC uruchomi Fallouta 76?

Wielu graczy zadaje sobie pytanie - czy Fallout 76 mi pójdzie? Aby komfortowo cieszyć się rozgrywką, musisz spełnić przynajmniej minimalne wymagania gry - wtedy będziesz mógł uruchomić produkcję na najniższych ustawieniach graficznych. Z kolei spełnienie rekomendowanych wymagań pozwala podziwiać grę w najlepszym wydaniu.

Minimalne wymagania sprzętowe gry Fallout 76:

 1. Procesor: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
 2. Karta graficzna: GeForce GTX 780 2 GB / Radeon R9 285 2 GB
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 60 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8 / 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe gry Fallout 76:

 1. Procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 2. Karta graficzna: GeForce GTX 970 4 GB / Radeon R9 290X 4 GB
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 60 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8 / 10

Informacje o Fallout 76 - poradnik do gry

Autorzy : Natalia "N.Tenn" Fras, Radosław Wasik

Poradnik zawiera : strony: 58, ilustracje: 231 .

Fallout 76: Wastelanders

Ostatnia aktualizacja : 29 kwietnia 2020, odwiedź Fallout 76: Wastelanders

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 16 listopada 2018, odwiedź Poradnik do gry

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Fallout 76 - poradnik do gry